Gönderen Konu: Sztrandek-650 'VOGO'-Bursa  (Okunma sayısı 500119 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: S-650 'VOGO'-Volkan Aydın-Gökhan Aydın
« Yanıtla #210 : Nisan 02, 2012, 11:05:12 ÖS »

Epoksi işini şöyle yaptım. Bugün geri verdim iadesini sitemiz üyelerinden Teknelog Marine den şuanda da kullanmakta olduğum epoksiyi sipariş ettim 15 kg.

Tekneyi en geç Kasım sonunda bitirmem gerekiyor benim sınırım bu.Ancak bu yaz sonunda bitireceğimi öngörüyorum. Çünkü çalışmamıza,okumamıza ve sadece cumartesi yarım gün ve pazar günlerini ayırmamıza rağmen hızlı ilerliyoruz. 3 kişiyiz yazın daha hızlanacağımızıda düşünüyorum. Zaman programım kendimce bu şekilde. Kendimizi sıkmadan çalışıyoruz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

SCALICA BOYA - Arda

• Firma Yetkilisi
  • İleri Rehber
  • Ad Soyad: Arda Ç
  • Bulunduğu İl: Sakarya
  • Doğum Yılı: 1985
  • Tekne Adı: SCALICA
« Yanıtla #211 : Nisan 03, 2012, 07:00:13 ÖS »
Volkan Bey; epoksi yapıştırıcınızı bugün gönderdik, iki gün içerisinde elinizde olur.
Epoksi Reçine - Elyaf - Macun - Boya - Vernik - ve aradığınız diğer kimyasallar....
https://www.youtube.com/results?search_query=scalica+boya

Deniztutkunu

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #212 : Nisan 06, 2012, 02:48:06 ÖS »
Volkan kardeşim tebrik ederim. İşe başlamak bitirmenin yarısıdır.
Allah yardımcın olsun, bize de başlamayı nasip etsin.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #213 : Nisan 06, 2012, 04:13:15 ÖS »
Volkan kardeşim tebrik ederim. İşe başlamak bitirmenin yarısıdır.
Allah yardımcın olsun, bize de başlamayı nasip etsin.

Cok tesekkurler aynen oyle ise basladiginiz an bir nevi bitirmis oluyorsunuz zaten.
Cok ta dusunmeye gerek yok aslinda atilmak lazim gerisinin geriside geliyor :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

armatör

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #214 : Nisan 10, 2012, 10:02:03 ÖS »
kolay gelsin hayırlı işler

tasar

• Kıdemli Üye
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #215 : Nisan 13, 2012, 09:08:09 ÖS »
Selam, şimdi okumayı tamamladım, Uygulamada kolaylıklar dilerim. Umarım çok aksaklık olmadan tamamlarsın tekneyi. Girişimin bana da baya cesaret veiryor işe başlamak için:) Herhangibir destek durumunda yardımcı olabilirsem memnun olurum.

Kolay gelsin,

Tansu

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #216 : Nisan 13, 2012, 10:39:15 ÖS »
Çok teşekkürler. İlham olabildiysem ne mutlu bana benimde amacım buydu zaten yanıma yandaşlar,suç ortakları çekebilmek :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

_Turan_

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #217 : Nisan 20, 2012, 03:52:32 ÖS »
volkan kardeşim  maceranı okumayı şimdi bitirdim. bravo işi bayagı yoluna koymuşsun..tebrikler..Servet ustanın biz bunu metal sactan yapabiliriz mi yorumuna  kadar..st 37 sactan bende metal işleri eskı mezunu oldugumdan  .evet metal işleri ögretmeni postaları t 60mm yapmış ..3mm sac..bize uyar ama metalın soguklugu  bellıdır   agac sıcak görülür  .......s 650 posta çizimlerini 1/1 ölçegide..bize temin edebilecek..tanıdıgın varmıdır ücreti karşılıgında...tam boy..11 postayı birden ..iyi günler.. :

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #218 : Nisan 20, 2012, 04:28:48 ÖS »
Merhabalar.

Çok teşekkürler biraz biraz yoluna koyduk elimizden geldiği kadar. Tabikide burda benim bastırdığım yerde de bastırabilirsiniz Ertuğrul Abimizin tanıdığı vasıtası ilede bastırabilirsiniz. Ben kendi planlarımı vermek isterdim ancak tanınmayacak haldeler. Perişan oldular. Bursa Özütek Kopya ve Baskı merkezi benim bastırdığım yer.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

_Turan_

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #219 : Nisan 21, 2012, 11:16:36 ÖÖ »
Volkan ben bu özütek baskıyı aradım bana baskı makinasını belleginde önceden baskı yapılan programları saklamıyoruz  siliyoruz diye söyledi..senin postaların üstünden  cizme imkanım  varmıdır ,yoksa cad ,cd cıkartabilirmiyiz  ..yardımın olurmu

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #220 : Nisan 21, 2012, 01:22:08 ÖS »
Volkan ben bu özütek baskıyı aradım bana baskı makinasını belleginde önceden baskı yapılan programları saklamıyoruz  siliyoruz diye söyledi..senin postaların üstünden  cizme imkanım  varmıdır ,yoksa cad ,cd cıkartabilirmiyiz  ..yardımın olurmu

Baskıyı yapacak olan firmaya, orjinal planların olduğu sayfanın URL sini ver. O sayfaya girsinler, sayfada aşağı doğru inince Autocad çizimlerinin olduğu dosyalar var onları indirip cıktıları veriyorlar. Ben bu şekilde Urla' da 20 Tl ye çizdirdim. Çizimde postalar üstüste (makinaları da dar olduğu için 3 parçada çıktı ama tek parça çıktı verenler de varmış). Daha sonra onları yağlı kağıda kopyalayıp postaları hazırladım.

_Turan_

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #221 : Nisan 21, 2012, 02:54:51 ÖS »
İbrahim  usta  hazır ekmek  yok diyosun biraz terle der gibisin .Bizim elimizde de şu an bi yelkenli planı yok bizde o  zaman bi bakalım 3 kişi bi  araya gelip 6.5   7.5  metrelik yelkenli planı arayalım......Ustam bilgilendirmen için tşk var olasın. :)

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #222 : Nisan 21, 2012, 03:32:15 ÖS »
İbrahim  usta  hazır ekmek  yok diyosun biraz terle der gibisin .Bizim elimizde de şu an bi yelkenli planı yok bizde o  zaman bi bakalım 3 kişi bi  araya gelip 6.5   7.5  metrelik yelkenli planı arayalım......Ustam bilgilendirmen için tşk var olasın. :)
      Evet Turan Kardeş, biraz emek ister. @-650 nin planları  http://www.zeglarstwo.sail-ho.pl/s650/s650.html]http://www.zeglarstwo.sail-ho.pl/s650/s650.html  adresinde Burada Autocad planları mevcut. Autocad programın varsa veya '' free DWG Wiewer '' programını ücretsiz indirdikten sonra bu dosyaları PC ye indirip görebilirsin. Yalnız bunları CD yapıp gidersen 1:1 ölçekli basamıyorlar, 1:1 ölçekli basabilmeleri için verdiğim URL adresinden girip kendi bilgisayarlarına indirmeleri gerekiyor. Yani bende bunlar yaşandı belki acemiydiler bilemiyorum. Volkan çerçeveleri tek tek bastırtabildi, ama Urlada ben çerçeveleri ayırtamadım ve üst üste toplu çıktı almak zorunda kaldım. Öyle de olsa çerçeveleri yağlı kağıda transfer zor olmadı. Tabii biraz işçilik gerekti    ;)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #223 : Nisan 21, 2012, 05:10:11 ÖS »
Hafıza olarak değilde usb flash bellekte cad dosyaları ile gittiğinizde 15 dk larını almaz planları çıkartmak. İbrahim abininde dediği gibi tek kağıda çıktı almak isterseniz (yani tüm postalar aynı tabaka üzerinde) yada benim gibi her posta ayrı tabakalar üzerinde fiyat farkı olacaktır. Ben 75 liraya bastırmıştım.

Bilgilerinizi doldurmadığınız için hangi olduğunuzu göremiyorum ama bana fikrimi sorarsanız kendi ilinizde bu şekilde özalit,baskı,kopya merkezlerini bulup yüzyüze pazarlık yapıp çıktı alırkende başlarında olmanızdır.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #224 : Nisan 22, 2012, 12:14:41 ÖÖ »
bütün postaları aynı kagıtta tavsiye etmem hepsini farklı renkte basıyorlar ama yinede karma karışık oluyor,ilk denememde bende öyle yaptırmıstım...ikinci kerede karaköy iskeleye giderken alt geçittin karşı sokagında tam köşede dijital baskı yapan yer var orda yaptırdım..55 tl aldılar..ben 7.50 bastırdım en 2.80 eni tam olarak alıyorlar yükseklik parcalı oluyor...posta yüksekliğine göre 1-2-3 parca olarak çıktı..çizgilerden birlestirdinizmi tam olarak üst üste biniyor..bende ibrahim arkadaşın dediği gibi url yi vererek baskıcıda sayfaya girerek çıkarttım,işleri yogundu bir gün sonra aldım postaları karışmasın diye numaralayıp plastik özel posetinde ambalajlayıp hazır etmişlerdi...hemen hemen bütün dijital,özalit baskı yapan yerlerde yapıyorlar boş yere uzak yerlerde yaptırmaya kalkmayın...