Gönderen Konu: şarjlı matkap  (Okunma sayısı 1227 defa)

denizket

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: deniz ket
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1990
şarjlı matkap
« : Eylül 29, 2022, 03:09:20 ÖS »

Arkadaşlar şarjlı matkap arıyorum fakat çakma Dewalt ürün düşünüyorum beni yarı yolda bırakıp bırakmayacağından emin değilim o yüzden. Genelde ağır işlerde kullanılmayacak o yüzden belki beni çakma bir ürün de idare edebilir diye düşündüm. Forumlardan okuduğum kadarıyla batarya ömürleri orjinaller kadar olmuyormuş, kullanan veya fikir verebilecek kimseler var mı acaba?  :)

celenoglu

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
    • Tekne Yat Sörveyi, Ozmoz muayenesi ve onarımı, danışmanlık, arma ayarı
  • Ad Soyad: Ahmet Çelenoğlu
  • Bulunduğu İl: İstanbul
Ynt: şarjlı matkap
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2022, 04:11:22 ÖS »
Batarya için mutlaka li ion arayın. Zamanında 18V bir mağazanın ürettirdiği bir matkabı çift bataryalı bedava denilebilecek bir fiyata aldım. Bataryalar inanılmaz çabuk bitti. Şimdi batarya kutularından birini boşattım, içine li ion batarya koydum ve uygun bir şarj cihazı yaptım. Şimdilik çok iyi gidiyor.

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
tel:543 494 71 71

celenoglu

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2022, 04:12:27 ÖS »
Bataryalar ni cd'muş.

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2022, 10:16:09 ÖS »
Batarya için mutlaka li ion arayın. Zamanında 18V bir mağazanın ürettirdiği bir matkabı çift bataryalı bedava denilebilecek bir fiyata aldım. Bataryalar inanılmaz çabuk bitti. Şimdi batarya kutularından birini boşattım, içine li ion batarya koydum ve uygun bir şarj cihazı yaptım. Şimdilik çok iyi gidiyor.
Ahmet abi bu işlemi nasıl yaptın ayrı bir başlikta anlatma sansin varmidir ?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

celenoglu

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2022, 07:52:23 ÖÖ »
Ulaşmaya çalışılan voltajı sağlayacak kadar Li Ion batarya ünitesi alınıp seri bağlanacak, şarjın her hücreye eşit ulaşması için devreler var seri bağlı akü ünitelerinin her birine bağlanıyor ve batarya grubunu her ünite için 5V hesabı ile bir şarj devresi kuruluyor. Benim cihaz 18 V idi, 25 V besleme gerekir, Li Ion özel bir şarj rejimi istediği için voltaja uygun bir şarj devresi hazırlanacak ve bataryalara bağlanacak. Ben matkabın batarya kutusuna bir bilgisayar şarj ucu monte ettim oradan şarj ediyorum. Devreler satılıyor ama üzerinden çok zaman geçtiği için numaralarını hatırlamıyorum. Ben Karaköy'de Selanik Handan aldım.

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #5 : Ekim 06, 2022, 03:25:34 ÖS »
Arkadaşlar şarjlı matkap arıyorum fakat çakma Dewalt ürün düşünüyorum beni yarı yolda bırakıp bırakmayacağından emin değilim o yüzden. Genelde ağır işlerde kullanılmayacak o yüzden belki beni çakma bir ürün de idare edebilir diye düşündüm. Forumlardan okuduğum kadarıyla batarya ömürleri orjinaller kadar olmuyormuş, kullanan veya fikir verebilecek kimseler var mı acaba?  :)
Bir yıldır kullanıyorum 36 v...fiyat parite olarak iyi..k.plak,fiber gibi delme vidalama işlerinde ideal çakma dewalt🙂..metal delme ve panç kullanılan güç isteyen işlerde evet akü çabuk boşalıyor...çift akü oldugundan digeri sarjlı durursa sorun olmuyor...amatörlerin işini görür..