Gönderen Konu: Yelken Direği Güncel Fiyatı  (Okunma sayısı 16365 defa)

TolgaS

• Çırak Üye
  • Hayallere ulaşmanın yolu rüyalardan uyanmaktır
  • Bulunduğu İl: İzmir
Ynt: Yelken Direği Güncel Fiyatı
« Yanıtla #15 : Haziran 21, 2018, 09:31:41 ÖÖ »

Hayır bolca alüminyum bayrak direği üreten firma var internette. Galvaniz demek siyah çelik boru demektir. O külliyen hatalı bir seçimdir.
Hayallere kavuşmanın yolu uykulardan uyanmaktır.

yalova77

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: YALÇIN KUŞKU
  • Bulunduğu İl: SAKARYA
  • Doğum Yılı: 1961
« Yanıtla #16 : Haziran 21, 2018, 11:12:06 ÖÖ »
akşam bir mail attım cevap geldi   (110X74 7,50MT YELKEN DİREĞİ 1062TL KDV DAHİL FİYATI

BUMBA İÇİN 60X33 ELİPS PROF VAR 3,50MT 118TL KDV DAHİL

SEVK İÇİN AMBARLAR VAR AMA DAĞITIM YAPMAZLAR BOYU UZUN OLDUĞU İÇİN SİZİN GİDİP AMBARDAN TESLİM ALMANIZ LAZIM
) bumba için 60x33 profil uygun mu, fiyat nasıl sizce

ssb

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Barış
  • Bulunduğu İl: Çanakkale
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #17 : Haziran 21, 2018, 09:14:05 ÖS »
Hocam direği bilemem ama ambarla çokça alışverişim oldu. Ambarların genelde her şehirde merkezi falan yoktur. Kamyon malı yükler dağıta dağıta şehirleri dolaşır. Ben genelde yola çıkan kamyoncuyla konuşurum evin önüne kadar gelir, indiririz. yani şuraya indiririm gidip ordan alın meselesi genelde olmaz. Ambarla direk görüşürseniz çözeceklerdir. Büyük firmalardan alım yapıyorsanız, zaten her hafta birkaç kamyon çıkıyordur en az.

yalova77

• İleri Rehber
« Yanıtla #18 : Haziran 21, 2018, 10:20:11 ÖS »
Hocam direği bilemem ama ambarla çokça alışverişim oldu. Ambarların genelde her şehirde merkezi falan yoktur. Kamyon malı yükler dağıta dağıta şehirleri dolaşır. Ben genelde yola çıkan kamyoncuyla konuşurum evin önüne kadar gelir, indiririz. yani şuraya indiririm gidip ordan alın meselesi genelde olmaz. Ambarla direk görüşürseniz çözeceklerdir. Büyük firmalardan alım yapıyorsanız, zaten her hafta birkaç kamyon çıkıyordur en az.
izmir ve sakarya arası ambar taşıması sorun çıkarmaz gibi geliyor bana. dediğiniz gibi şöför ile bağlantı kurabilirsem iyi olacak gibi

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #19 : Haziran 22, 2018, 02:36:17 ÖÖ »
  Yalçın, benim bumba da o profilden. Otomatın fiyatları uygundur, kendi üretimleri.

yalova77

• İleri Rehber
« Yanıtla #20 : Haziran 22, 2018, 10:35:29 ÖS »
  Yalçın, benim bumba da o profilden. Otomatın fiyatları uygundur, kendi üretimleri.
60X33 ELİPS profil ince olmuyor mu ibrahim abi. volkan direğin aynısından bumba yaptı yanlış hatırlamıyorsam. bumbayı direğe bağlayan bağlantı menteşesini aynı profile göre yapmıştım ama henüz ulaştıramadım yerine

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #21 : Haziran 22, 2018, 10:39:29 ÖS »
60X33 ELİPS profil ince olmuyor mu ibrahim abi. volkan direğin aynısından bumba yaptı yanlış hatırlamıyorsam. bumbayı direğe bağlayan bağlantı menteşesini aynı profile göre yapmıştım ama henüz ulaştıramadım yerine

Abi ben elimdeki parçalar o şekilde oldugu icin oyle yaptim.Otomat aluminyumdan siparis verseydim bende bu sekilde yapmayi dusunuyordum.Cunku bumbada olan yuku daha baska yerler çekebiliyor.Ana yelkeni gergin tutmasi yeterli hatta hiç olmasa bile belli acilarda yelken cok rahat yapilabilir.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

yalova77

• İleri Rehber
« Yanıtla #22 : Haziran 22, 2018, 11:14:53 ÖS »
volkan sen hazır bulmuştun direği. o zaman bu profilden alsak olacak. tekneyi suya indirme planın nasıl hazırlıklar tamanlandı mı bağlantı menteşesini yaptım beğenirmisin bilmiyorum 

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #23 : Haziran 22, 2018, 11:33:54 ÖS »
volkan sen hazır bulmuştun direği. o zaman bu profilden alsak olacak. tekneyi suya indirme planın nasıl hazırlıklar tamanlandı mı bağlantı menteşesini yaptım beğenirmisin bilmiyorum
Abi Allah razi olsun senin yaptigin hangi seyi begenmedim ben  <>
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Kadir
  • Bulunduğu İl: Varna
« Yanıtla #24 : Haziran 23, 2018, 02:12:02 ÖS »
Farkli turden malzemelere yonelerek ekonomik ve uygun gozmek mumkun olabilir tabi. Ancak bence deniz konusunda cok zorlamamak lazim. Ayrica bayrak diregi ile yelken direginin fiyatinin ciddi farkedecegini dusunmuyorum.

Konik sekilde yukari dogru azalan direk bilemedim. bayrak direklerine dikkat etmek lazim, yukari gittikce kuculuyor mu? yoksa bir noktada ek var, alti genis cap, bir yerden sonra dar cap mi. Ben genelde hep iki veya uc farkli capta borunun ust uste eklenmesi ile yapildigini gordum bayrak direklerinin.

daralan kesitte profil uretimi genel bir uretim metodu degil. En genel uretim metodu ekstruzyon. O da tek kesit istediginiz kadar boy uretimine uygun.  Oyle bir direk bulsaniz bile muhtelen fiyati cok daha farkli olacaktir.

O ebatlarda bir direkte azalan kesit size toplamda 4 - 5 kilo kazandirir mi bilemiyorum. Belki kazandiriyordur. Ama sanki cok da kazandirmaz gibi geldi. Kilo avantaji disinda bir avantaji var mi?

ssb

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Barış
  • Bulunduğu İl: Çanakkale
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #25 : Haziran 23, 2018, 03:57:03 ÖS »
 Son durum nedir bilmiyorum ama 5-6 yıl önce piyasa konik çubuk yada boru aramıştık. Ortalığı alt üst ettik ama bulamadık. Aluminyum yada paslanmaz olarak aradık ama Türkiye'de yoktu. Bayrak direkleri de hep kalından inceye ekleme şeklinde, ben yekpare olanına denk gelmedim.

yalova77

• İleri Rehber
« Yanıtla #26 : Haziran 23, 2018, 04:49:15 ÖS »
konik olarak alüminyum direk üretmek belki mümkün fakat fiyat ne olur bilemiyorum. alüminyum profiller extrüzyon denilen bir yöntemle yapılıyor 500 derece ısıtılan alüminyum basınçla kalıptan itilir kalıbın şekline göre alüminyum da şekil almıştır bu yöntrmle konik yapmak mümküm olmaz konik olarak sokak aydınlatma direkleri yapılıyor çelik saç iki parça halinde bükülüp kaynaklanıyor.

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #27 : Haziran 23, 2018, 08:48:40 ÖS »
60X33 ELİPS profil ince olmuyor mu ibrahim abi.
   Yalçın, bildiğin sebeblerden dolayı sorunu yeni gördüm. İnce olmuyor, ayrıca kesit ortasında perde şeklinde bir takviyesi var.

TolgaS

• Çırak Üye
  • Hayallere ulaşmanın yolu rüyalardan uyanmaktır
  • Bulunduğu İl: İzmir
« Yanıtla #28 : Haziran 24, 2018, 01:25:55 ÖS »
Aradığım şeyin tarifi Konik Alüminyum eloksal kaplama direkdir. Aludes (Kavacık-İstanbul) de ta kendisini buldum. 6m boyunda ve tabanda 100mm iken ucunda 60mm ye inceliyor. Üstelik ekle veya aniden kademeli vs değil...Bir marangozun elinden çıkmış bir ahşap direk gibi. Fiyatı 150USD idi yanılmıyorsam. Ama nakliyat masrafından ötürü vaz geçtim. Karşıyakada bir marangozla anlaştım. Çam yapıcaz.
Hayallere kavuşmanın yolu uykulardan uyanmaktır.

celenoglu

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
    • Tekne Yat Sörveyi, Ozmoz muayenesi ve onarımı, danışmanlık, arma ayarı
  • Ad Soyad: Ahmet Çelenoğlu
  • Bulunduğu İl: İstanbul
« Yanıtla #29 : Haziran 24, 2018, 08:46:15 ÖS »
Konik direk sanırım sıvama ile mümkündür ama alüminyum bir direkte ana yelken kanalınıın direkte kendiliğinden olması tercih edilmelidir. Konik direkte sanırım ek bir ray koymak icabeder .

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
tel:543 494 71 71