Gönderen Konu: 18.10.2014/Trilye Liman-Mudanya Liman Arası Yelken Seyrimiz.  (Okunma sayısı 4440 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo

Geçen sefer yaşadığımız talihsizliğimizi kırma hırsı ile Cumartesi günü ekip olarak Trilye limanına doğru yola koyulduk. Havamız 3-5 ayrıca güneşli ılık bir sonbahar günü. Dümenimiz sağlam bir şekilde yapılmış durumda yelken bağlantılarımız sağlamlaştırılmış,direğimiz iç yağı ile yağlanmış durumda.Herşey lehimize yani anlayacağınız

Kısa bir hazırlık sürecinden sonra limandan ayrıldık ve karayel esen rüzgara karşı durup yelkenlerimizi bastık ve bu arada biraz sallanarakta olsa balık ekmeklerimizi hüplettik :)

Rüzgar çok güzel ve tam tadında estiği için ve bizde yavaş yavaş tekneye alıştığımız için yelkenlerimizi rüzgar ile doldurduk ve Mudanya liman istikametine doğru şahlandık.Motorumuzda rölantide çalışır bir vaziyette herhangi bir olumsuz durumda bize destek verebilecek şekilde çalışır vaziyette.

Biz denize açılmadan önce denizdeki yelkenli sayısı 1 idi. Oda Mudanya istikametinden üzerimize geliyordu. Bizimle beraber bilmiyorum artık bizim şansımızmı denizdeki yelkenli sayısı birden bizimle beraber 6 ya çıktı ve ortalık şenlendi. Mudanya istikametinde güzel ve apaz seyri ile benim tabirimle 'turist' seyri yaptık. Zaman zaman rzgarı kaybettik hızımız düştü zaman zamanda yarış atı gibi şahlandık :)

Mudanya limanını gördükten sonra güzel ve sorunsuz bir kavança ile ters istikamet yapıp Trilye dönüş yolculuğuna başladık. Ekip yavaş yavaş uyuklama belirtileri gösteriyordu ki sağlam bir orsa seyri ve Hayrettin abi'nin usta dümenciliği sayesinde ekibi uyandırmayı başladık. Gelişteki 'turist' seyrimiz dönüşte sanki 'yarışçı' seyrine dönüşmüştü. Mudanya-Kumyaka arasına geldiğimizde karanlık tamamen bastırmıştı,orsada ıskota ipini zor tutar bir vaziyetteyim,projektörümüz açık yelkenimize vuruyor,yağmurluklarımız üstümüzde dalgaların üstünden atlıyoruz. Hayallerimdeki mücadeleyi o an yaşadığımı hissettim.Dönüş seyrimizde en az gidiş kadar güzel bir okadarda yorucu geçti ve sağ salim,sorunsuz limanımıza ulaştık :)

Bunlarda seyrimizden kısa videolar efenim..

VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

Mehmet Köstekçi

• İleri Rehber
  • costek@gmail.com
  • Ad Soyad: Mehmet Köstekçi
  • Bulunduğu İl: Mersin
  • Doğum Yılı: 1957
  • Tekne Adı: Olacak inşallah
Ynt: 18.10.2014/Trilye Liman-Mudanya Liman Arası Yelken Seyrimiz.
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2014, 07:11:47 ÖS »
Rüzgarınız bol olsun cengaverler. Gözümüz yok ta denize bizim de adlarımızı fısıldayıverin gari... ::)

Volkan Vacationer'n deniz performans yorumlarını alalım. Malum sakin denizler için yazıyor mimar'ı. Hoplaması, zıplaması, orsada bayılıp ayılması işte uzun uzun anlatın artıkın garikin :D mümkünse uzuuuuun videoları bekliyoruz. Hanım kızımızla nasıl cilveleşmişsiniz görelim hele. :D
M.Köstekçi
---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

https://photos.app.goo.gl/YspPZu46Kf2jCvU28

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #2 : Ekim 22, 2014, 08:03:14 ÖS »
Rüzgarınız bol olsun cengaverler. Gözümüz yok ta denize bizim de adlarımızı fısıldayıverin gari... ::)

Volkan Vacationer'n deniz performans yorumlarını alalım. Malum sakin denizler için yazıyor mimar'ı. Hoplaması, zıplaması, orsada bayılıp ayılması işte uzun uzun anlatın artıkın garikin :D mümkünse uzuuuuun videoları bekliyoruz. Hanım kızımızla nasıl cilveleşmişsiniz görelim hele. :D

Abi ben kendim de dahil buradaki herkesin ismini fısıldıyorum :D

Bize hiç sakin denizde çıkmak kısmet olmadı abi şuan kadar 4-6 ve 3-5 havalarda çıktık ve yelken yapmaya çalıştık. Güvenlik konusunda hiç bir tereddütüm ve şüphem yok çok dengeli ve kendini bilen,tutan bir tekne. Nasıl oluyor bilmiyorum ama belirli bir açıdan fazla (tehlikeli diyebileceğimiz) yatmıyor. Giderken apaz gittik ve dönüşümüze göre yavaşmışız.

Orsa performansı çok başarılı bence fark edilir derecede hızlı yol aldık, tabi başka bir tekne ile orsaya pek girmediğim için nekadar sağlıklı bir kıyaslama yapabilirim bilmiyorum. Orsa'da  hiç ıslanmadık benim için en önemli olay bu :)

Ama bu tekneyi en üst limitlerinde denediğimizi rahatlıkla söyleyebilirim ve bu tekne benim olsaydı eğer bu hafta sonu (tabi fırtına var  mecazen söylüyorum :D ) rahatlıkla uzun seyir planlaması yapardım. Erdek vs gibi
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

Payaz

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Elif Öztürk
« Yanıtla #3 : Ekim 22, 2014, 10:02:11 ÖS »
Mudanya geçildiğine göre bu sefer rotamızı Kurşunlu'ya mı çevirsek :)