Gönderen Konu: 'Happy Clam' 5,5 Metre İç-Dış Motorlu Balıkçı Teknesi  (Okunma sayısı 19587 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
'Happy Clam' 5,5 Metre İç-Dış Motorlu Balıkçı Teknesi
« : Eylül 08, 2011, 11:55:04 ÖS »

Bu planlar 17 ft ahşap kik.

The Happy Clam son 25 yıl boyunca Atkin aile kurullarının gelmiş bu sıradışı gövde formu olan 65 yaş üstü tekneler en son. Bu son savaş sırasında geliştirilen bir 305-ayak sığ taslak tanker Burada gösterilen 17-footer boyutu değişmiştir.

Her düşük güç tüketimi ile yüksek hızlı ulaşmada Deniz nakliyatına uygun ve başarılı olduğunu kanıtlamıştır. Bu gövde formu doğasında avantajları arasında sığ taslak, büyük bir kararlılık, ve düşük ağırlık merkezi vardır. Pervane için tam bir koruma kutusu salma tarafından sağlanmaktadır. Pervane pervane yazılan salma sivrilen kesintisiz su akışı mümkün hale gelmiştir.

Nispeten geniş, düz bir salma, kıyıya veya trailerborne zaman, uygun seviyede tekne tutar. Performans değeri yaklaşık düzey şaft açısı, başka herhangi bir gövde formu elde etmek mümkün değildir.

Bu küçük fahişe temel boyutları her yerinden 17 metre, onun tasarlanmış su hattı 16 metre, 5 metre 6 santim genişliğinde ve 11 ½ inç taslak. Ileri 28 ½ inç ve onun kıç 19 5 / 8 inç ona bol fribord onu kuru bir tekne yapımında yardımcı olur.

Onun hızı tam beklentilerini kadar geldi. O doğru bir Palmer 5-hp ile 14.8 mil, Long Island Sound Lloyd Boyun kapalı resmi ölçülen km üzerinden saat hızına sahip oldu. Bebek Husky deniz motoru 2.250 rpm dönüyor. Kolomb E Tipi iki kanatlı pervane çapı 10 inç ve 6-vardır. adım.

Site açıklaması bu şekilde.Profesyonel bir balıkçı teknesi diyebiliriz.Başlıktada belirttiğimiz gibi 5,5 metre bir tekne resimlerden ve verilen bilgilerden anlayabildiğimiz kadarı ile dıştan ve içten takma deniz motorunu desteklemekte.Yüksek hızlara ulaşabilicek bir teknedir.Planlar pdf dosyası formatındadır.Buyrun lafı fazla uzatmadan bir de sizler inceleyin...

Anasayfa:http://www.vintageprojects.com/boats/large-skiff-plans.html

Planlar Sayfası:
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

selimpaşa-34

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: yusuf fuat aslan
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1966
Ynt: 'Happy Clam' 5,5 Metre İç-Dış Motorlu Balıkçı Teknesi
« Yanıtla #1 : Eylül 20, 2012, 12:17:28 ÖÖ »
volkan bey içten motorlu happy clam teknesini inceledim biraz modifiye ederek yapmayı düşünüyorum.fakat takıldığım bazı noktalar var örneğin (table of offsets) tablosundaki numaraların nasıl okunduğunu bilmiyorum.ben ilkönce teknik resmi metrik sistemde yeniden çizip omurgayı, postaları kış sezonunda yapıp mart 2013 de montaja başlayıp mayıs ayında denize indirmeyi hedefliyorum eğer bir aksilik olmaz ise marmara denizinde 2013 yazında bir happy clam dolaşacak bunuda sizinle fotoğraflarla paylaşıcam bana yardımcı olursanız sevinirim

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2012, 11:33:54 ÖÖ »
Tabikide Yusuf Bey elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisirim. Ofset Tablosu ile ilgili bilgiler Tekne Yapmaya Karar Verdim bolumumuzde mevcut yanilmiyorsa tam linki suan telefondan baglandigim icin goremiyorum ama
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

selimpaşa-34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Haziran 15, 2013, 12:15:22 ÖÖ »
volkan bey daha önce yazdığım gibi mayıs ayında happy clamp teknesini denize indireceğimi söylemiştim fakat ben zor bir işe kalkıştım ilk defa yapacağım tekneyi biraz zor model seçtim mart sonundan beri bütün boş vaktimi tekneye ayırdım.ve ağaç kabuk bitmek üzere ben bir şey sormak istiyorum teknenin sarmalarını 6+6mm kontra lamine ettim yeterli midir birkat daha atmam gerekirmi? yorumlarınızı bekliyorum

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #4 : Haziran 15, 2013, 12:49:09 ÖÖ »
volkan bey daha önce yazdığım gibi mayıs ayında happy clamp teknesini denize indireceğimi söylemiştim fakat ben zor bir işe kalkıştım ilk defa yapacağım tekneyi biraz zor model seçtim mart sonundan beri bütün boş vaktimi tekneye ayırdım.ve ağaç kabuk bitmek üzere ben bir şey sormak istiyorum teknenin sarmalarını 6+6mm kontra lamine ettim yeterli midir birkat daha atmam gerekirmi? yorumlarınızı bekliyorum

Planda bu konuda ne demekte ?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

selimpaşa-34

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Haziran 16, 2013, 12:23:16 ÖÖ »
planda 19mm beyaz meşe ağaç olarak göstermiş ben kayın kontra ve epoksi uygulayacağım buradaki hiçbir balıkçı kontradan tekne olacağına inanmıyor sadece eski tekne üzerine kaplama yapılır diyorlar onun üstünede inşaatlarda kullanılan 75gr elyaf file ve epoksi uyguluyorlar eğer bu tekne testlerden geçerse 3adet sipariş hazır onun biraz yavaş ve hatasız yapmaya çalışıyorum cevabınızı bekliyorum

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #6 : Haziran 16, 2013, 01:08:00 ÖÖ »
File ve epoksi çok başarısız bir iş olur biz onu denedik file ahşap üzerinde durmuyor yalın olarak dokunduğunuz anda patır patır geliyor onu kesinlikle tavsiye etmem ben.
19 için 2 kat yerine 3 kat yapsaydınız bence daha uygun olurdu. Bu tip teknelede plana uymakta çok büyük yarar vardır bence.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com