Gönderen Konu: Sztrandek-650 'VOGO'-Bursa  (Okunma sayısı 498086 defa)

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
Ynt: S-650 'VOGO'-Volkan Aydın-Gökhan Aydın
« Yanıtla #510 : Ekim 21, 2012, 09:29:16 ÖS »

orjinal planlarda 23 numaralı plan "zabudowa LB", orada mavi ile gösterilen yerler. Başaltı ve havuzluk altında göstermiş.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #511 : Ekim 21, 2012, 09:48:05 ÖS »
Abi birde depoları sen ne yapmayı düşünüyorsun ? Polietilen depo araştırıyorum ama ölçüler pek tutmuyor ya baş yatak altındaki bagaj kısmı feda edip sadece depoya ayırıcam (tatlı su için ) Yada depoyu kontraplaktan yapıcam ama onada güvenemiyorum nasıl olur ne olur diye. Bu konuda sen ne düşünüyorsun abi?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

KARANLIK

• Onursal Üye
« Yanıtla #512 : Ekim 21, 2012, 10:10:07 ÖS »
   Baş kısımda depo düşünme, depoları temiz ve pis su) ben havuzluk altına düşünüyorum. Temiz su için şu dolunca şişen depolar var onlardan düşünüyorum, pis su ise polietilen depo. değişik ölçuleri ve kapasiteleri var, daha tam yerleştirmedim kafamda ama hele bir çatalım tekneyi şekillendiririm. Şunu da düşün arıza yaparsa yerinden nasıl çıkartırız. Bir de o şişen depolardan 50 lt güverte üzerine yerleştirip ısınan suyu banyoda kullanmak.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #513 : Ekim 21, 2012, 10:56:48 ÖS »
Abi havuzluk altı iki depo için biraz fazla olmazmı ? Ayrıca ben yatağı senin seçtiğin gibi değilde havuzluğun tüm altını kaplayacak şekilde yapacağım. Daha farklı bir çözüm bulmam gerekiyor.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serkanavci

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: İsmail Serkan Avcı
  • Bulunduğu İl: Kocaeli
  • Doğum Yılı: 1976
« Yanıtla #514 : Ekim 21, 2012, 11:00:27 ÖS »
Volkan,

Sadece omurga yan boşlukları dediğin yerler nereler? Komple kaplama yapmayacak mısın?Sintine kısmını da kaplayacakmısın? İndirangandi  :) yaptığın miktar komple kaplama için az.
Benim postaların kalınlığı 9 cm. Ben bu kalınlığı kullanarak iç kısımdan izolasyon yapıp tekrar üzerine ucuz kontraplak ile kapatmayı düşünüyorum. Hem iç kısım da daha düzgün bir yüzey olur hem de izolasyon olur. Olur mu ya da?  ;) Tabi sintine kısmını boş bırakmak gerekir.

Saygılarımla
İ.Serkan AVCI
1976-Körfez/KOCAELi

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #515 : Ekim 21, 2012, 11:17:15 ÖS »
Volkan,

Sadece omurga yan boşlukları dediğin yerler nereler? Komple kaplama yapmayacak mısın?Sintine kısmını da kaplayacakmısın? İndirangandi  :) yaptığın miktar komple kaplama için az.
Benim postaların kalınlığı 9 cm. Ben bu kalınlığı kullanarak iç kısımdan izolasyon yapıp tekrar üzerine ucuz kontraplak ile kapatmayı düşünüyorum. Hem iç kısım da daha düzgün bir yüzey olur hem de izolasyon olur. Olur mu ya da?  ;) Tabi sintine kısmını boş bırakmak gerekir.

Saygılarımla

Abi komple kaplama yapmayacağım omurga hattı boyunda omurganın sağ ve soluna 2. stingera kadar bir kaplama yapmayı düşünüyorum.  İç kısımda düzgün bir yüzey hazırlamana gerek yokki abi zaten iç mobilyalar tüm alanı kapatacak :D  boşuna masraf ve kendini uğraştırmış olursun abi bence. Bende sintine kısmında muallakta kaldım nasıl yapsam diye oraya suyun toplanmasını nasıl sağlayabilirim diye.

Ayrıca indiregandi yaptığım yerde daha 3 paket boşta 12 pakette siparişte var :D :D Köpük kaynağım çok sağlam. Bababank :D :D :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #516 : Ekim 21, 2012, 11:21:19 ÖS »
Resimde göstermek gerekirse işaretlediğim yerlere köpük yapmayı düşünüyorum. Ayrıca bu açıdan ne klas çıkmış bu tekne yahu :D Yakıyor ortalığı :D

VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serkanavci

• Çırak Rehber
« Yanıtla #517 : Ekim 21, 2012, 11:28:44 ÖS »
Aslında mobilyalar tüm alanı kapatacak ama kapatmadığı yerler var aklıma gelen ön yatak kısmı kenarları, kapalı tuvalet iç duvarları, arka yatak kenarları falan filan. Buraları bir şekilde kapatmak gerekecek. Böyle olunca da içerisine izolasyon yapıp kapatmak mantıklı geldi. Hem kışın sıcak yazın soğuk tutar değil mi? Kışın kalmak zorunda kalırsak diye. ;)

Sintine içinde posta alt kısımları ile ana omurga birleşim yerlerine delikler açsak su postalar arasında sintine boyunca hareket etmez mi acep?

Bir de İbrahim abi'ye bende 3 no'lu postayı yapacağım demiştin. 3 no'lu postanın ek kısımlarını demek istemiştin.
İ.Serkan AVCI
1976-Körfez/KOCAELi

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #518 : Ekim 21, 2012, 11:32:31 ÖS »
Aslında mobilyalar tüm alanı kapatacak ama kapatmadığı yerler var aklıma gelen ön yatak kısmı kenarları, kapalı tuvalet iç duvarları, arka yatak kenarları falan filan. Buraları bir şekilde kapatmak gerekecek. Böyle olunca da içerisine izolasyon yapıp kapatmak mantıklı geldi. Hem kışın sıcak yazın soğuk tutar değil mi? Kışın kalmak zorunda kalırsak diye. ;)

Sintine içinde posta alt kısımları ile ana omurga birleşim yerlerine delikler açsak su postalar arasında sintine boyunca hareket etmez mi acep?

Bir de İbrahim abi'ye bende 3 no'lu postayı yapacağım demiştin. 3 no'lu postanın ek kısımlarını demek istemiştin.

Abi onu bende düşündüm ve yapacağım. Su en derin yerde biriksin omurganın bir sağından birde solundan iki delik çok başarılı bir iş olur. Abi şahsen ben kapatmayı düşünmüyorum çünkü içerden o şekilde kapatırsam bana 10 cm kaybettirir içerde zaten şuan ucu ucunayız iyice kapsüle girmiş gibi oluruz.
Dolaplardan birini iptal edip yatağı uzatmayı bile düşünüyorum 1.90 bana yetmez 2.05 falan müthiş olur :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

KARANLIK

• Onursal Üye
« Yanıtla #519 : Ekim 21, 2012, 11:50:11 ÖS »
     Yav senin boyun kaç Volkan :D. Bir de Serkanın dediği doğru, komple izole etmek lazım tekneyi yoksa yazın içinde durulmaz. İsmail onun sıkıntısını çekti. O gösterdiğin yere koyacağın köpükler yetmez.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #520 : Ekim 21, 2012, 11:56:20 ÖS »
     Yav senin boyun kaç Volkan :D. Bir de Serkanın dediği doğru, komple izole etmek lazım tekneyi yoksa yazın içinde durulmaz. İsmail onun sıkıntısını çekti. O gösterdiğin yere koyacağın köpükler yetmez.

1.98 abi boyum :D Abi o konuyu düşünmedim ama izolasyonun faydası içeride klima olursa diye biliyordum yaz için klima olmadıktan sonra 2-3 derece oynar diye düşünüyorum.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #521 : Ekim 21, 2012, 11:56:51 ÖS »
Olmadı havuzlukta yatıcaz :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serkanavci

• Çırak Rehber
« Yanıtla #522 : Ekim 22, 2012, 11:41:07 ÖÖ »
Hazır omurgadan falan bahsederken, güverte üzerindeki ekipmanları koç boynuzu, kurt ağzı vs. yapılırken nasıl bir yöntem uygulamamız gerekir? Malum bunlar yük altında çalışacak malzemeler. Aynı şekilde ben sabit salma yapacağım. Salmanın monte edileceği yerin güçlendirilmesi nasıl yapılmalı?

Volkan bir de 3 no'lu posta için sorduğum soruyu cevaplarsan sevinirim.

Saygılar
İ.Serkan AVCI
1976-Körfez/KOCAELi

msceylan

• Usta Rehber
  • Ad Soyad: M.Sedat Ceylan
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #523 : Ekim 22, 2012, 12:25:35 ÖS »
aferim volkan işi öğrenmişin,gelecek vaad ediyorsun :)..teknik konulara hakim arkadaşlar tesisat,elektrik işine bakacak..anlamayanlar tekneyi kaldır,indir,çevir nakliyeye :)..

Bende birde mobilyacı arkadaş var :D Ayıptır söylemesi iç mobilyaları da kendisine kitleyiverdim :D Sizlerden öğrendim abi sizin sayenizde :D

Siz var ya siz ;D ;D ;D

msceylan

• Usta Rehber
  • Ad Soyad: M.Sedat Ceylan
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #524 : Ekim 22, 2012, 12:37:02 ÖS »

Bence de postaların arasını komple EPS yada XPS ile kapatıp, içerisi kaplansa, pop25 gibi çift cidarlı, yalıtımlı ve batmazlığı yüksek bir tekne olur