Gönderen Konu: Sztrandek-650 'VOGO'-Bursa  (Okunma sayısı 498139 defa)

Sunay Gönenden

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: Sunay Gönenden
  • Bulunduğu İl: Antalya
  • Doğum Yılı: 1948
Ynt: S-650 'VOGO'-Volkan Aydın-Gökhan Aydın
« Yanıtla #885 : Mart 21, 2013, 09:56:33 ÖS »

Volkan,
Ben tekne yaparsam teknenin hafif olmasını istiyorum; çünkü remorkla taşıyacağım. Bunun için kabukta 6mm kontraplak kullanılsa ne olur tecrübene göre.(Belki karina kısmı 8mm diğer kısımlar 6mm de olabilir)  Bu durumda safrayı da azaltmayı düşünüyorum.
Ne mutlu Türküm diyene.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #886 : Mart 21, 2013, 10:29:08 ÖS »
Sunay Abi ben 1-2 ana yer hariç heryerde 6mm kullandım ama ne açıdan sorduğunu anlayamadım ? Yani denizde ne olur diyorsan onu bende tecrübe edinemedim henüz. Ancak şu aşamada bir sıkıntı çıkacağını kesinlikle düşünmüyorum.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

Sunay Gönenden

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: Sunay Gönenden
  • Bulunduğu İl: Antalya
  • Doğum Yılı: 1948
« Yanıtla #887 : Mart 21, 2013, 10:34:24 ÖS »
Sunay Abi ben 1-2 ana yer hariç heryerde 6mm kullandım ama ne açıdan sorduğunu anlayamadım ? Yani denizde ne olur diyorsan onu bende tecrübe edinemedim henüz. Ancak şu aşamada bir sıkıntı çıkacağını kesinlikle düşünmüyorum.
Benim öğremnek istediğim buydu. Ben 8mm kullandığını zannediyordum. Çevirirken bir şey olmadığına göre sağlam demek  :)
Ne mutlu Türküm diyene.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #888 : Mart 21, 2013, 10:39:30 ÖS »
Benim öğremnek istediğim buydu. Ben 8mm kullandığını zannediyordum. Çevirirken bir şey olmadığına göre sağlam demek  :)

Ben 8 mm sadece ayna kıçta,3 nolu postanın sağ sol ve ortasında ve yanılmıyorsam havuzluk dikey duvarlarında kullandım havuzluk tabanında dahi 6 mm kullandım. Çevirirken tekne fotoğraflarda görüldüğü gibi sancağına 90 derece yatılı şekilde yaklaşık 10 dk durdu en ufak bir ses dahi çıkmadı. Eğer ölçü olarak kabul edersek bence çok başarılı. Ama tabikide denizdeki sonuçlarını daha göremedim. Yanlış yönlendirme yapmak istemem. S-650 nin parametreleri çok değişik. Postaları içinden çıkıyor,elyaf kavramı pek yok gibi çok garip yani.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

texasli

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Furkan Yılmaz
  • Doğum Yılı: 1999
« Yanıtla #889 : Mart 21, 2013, 10:52:45 ÖS »
Volkan abi maket teknem için seninle görüşmem gerekiyo.Bide odediğin kitapları almak için :D :D :D
Aşk = Deniz

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #890 : Mart 21, 2013, 11:56:17 ÖS »
Tabikide Furkancım ne zaman istersen. Ama ben maketten pek anlamam hayatımda hiç maket yapmadım :( sitede maketçi abilerimiz var onlara danışman daha yararlı olur :( Kitaplar konusunda ne zaman istersen.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serkanavci

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: İsmail Serkan Avcı
  • Bulunduğu İl: Kocaeli
  • Doğum Yılı: 1976
« Yanıtla #891 : Mart 22, 2013, 08:19:50 ÖÖ »
Frukancım,

Bak forumda Göksu kullanıcı adlı Serkan Ceylan bey var. Bu işin piridir. Eski tecrübelerden sabittir. Onunla temasa geç bence.
İ.Serkan AVCI
1976-Körfez/KOCAELi

texasli

• Çırak Üye
« Yanıtla #892 : Mart 22, 2013, 01:51:31 ÖS »
Tamam abi :) Volkan abi zaten benım sana sorma amacım senin teknenin omurga parcalarıyla boyutlarını filan öğrenmem olacak.Kitapları yarın istediğin bi zaman da gelip alabilirim.
Aşk = Deniz

göksu

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Serkan Ceylan
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1976
« Yanıtla #893 : Mart 22, 2013, 05:21:51 ÖS »
Frukancım,

Bak forumda Göksu kullanıcı adlı Serkan Ceylan bey var. Bu işin piridir. Eski tecrübelerden sabittir. Onunla temasa geç bence.

Serkan Bey, selamlar. Öncelikle iltifat için çok teşekkür ederim.  Modelciliğe ilgim büyük ve elimden geldiğince hep daha iyiye ulaşmaya çalışıyorum. Çalışmalarım beğeniliyorsa ne mutlu bana. Sizinle balıkçı teknesi için mi görüşmüştük, yanlış mı hatırlıyorum bilemedim geçmiş zaman. Bir diyaloğumuz olmuştu sanırım.

Furkan kardeşim, sana yardım konusuna gelince de, direkt Volkan' dan yardım talebin olduğunu gördüğüm için konuşulmuş birşeyler var diye düşünüp dahil olmadım daha önce. Ne şekilde yardım istersen elimden geleni yapmaya çalışırım.

Saygılarımla 
Serkan Ceylan
Beykoz / İstanbul

texasli

• Çırak Üye
« Yanıtla #894 : Mart 22, 2013, 05:54:25 ÖS »
Teşekkür ederim abi.Ben sana durumu izah edeym.Okulda teknoloji ve tasarım öğretmenimiz herkese ilgi alanlarını soruyordu.Sıra bana gelince ben deniz ve tekneler dedim.O da daha önce 1 2 tekne fiyatına bakmış herlade.DEdiki sende o zaman bize bi tekne yap.Ama yelkenli olsun.Hatta 4 ansiklopedidende 10 sayfa fotokopi çektirdi yelken hakkında.Benim amacım ise ucuz maliyetli güzel ve kolay bir yelkenli yapmak.Maket tabii :)
Aşk = Deniz

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #895 : Mart 24, 2013, 10:39:32 ÖS »
Ufak bir dosya bizleri ne hale getirdi :D Çözene kadar canım çıktı :D

Bu arada hem ilk mesajı atmak hemde teknemden bilgi vereyim diye bu iletiyi yazıyorum.

Macunumun çoğunluğu bitti ancak zımpara kısmında sorun var. Sorun elimdeki zımpara makinesi istediğim gibi değil. Belirli bir seviyeye kadar indiriyor macunu tam pürüzsüzlük sağlamıyor. O yüzden tank zımpara almaya karar verdim.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

ozngms

• İleri Üye
  • Ad Soyad: ozan gümüş
  • Bulunduğu İl: Aydın
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #896 : Mart 24, 2013, 10:44:15 ÖS »
Volkan taşlamaya zımpara başlığı takıyorlar macun zımpara işinde hangi aşamada kullanılıyor bilmiyorum ama sana faydası olurmu?
YAPIM MACERAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN www.facebook.com/RBMC31

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #897 : Mart 24, 2013, 11:03:36 ÖS »
Volkan taşlamaya zımpara başlığı takıyorlar macun zımpara işinde hangi aşamada kullanılıyor bilmiyorum ama sana faydası olurmu?

Abi taşlama aletim yok. Onun en ucuzu 39 lira. Ucuna takılan aparatlar çok pahalı. 25 liradan başlıyor cırtlı olanlar. Böyle emaneten birşeyler yapmaktansa Tank Zımpara almanın daha doğru olcağını düşündüm çünkü Koçtaşta kendi markası Performance power tank zımpara 79 TL. Bu markayada güveniyorum dekupajını kullanıyorum hiçbir sorun çıkarmadı Allaha şükür.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #898 : Mart 25, 2013, 01:47:40 ÖS »
     Volkan, avuç içi spiral al, fiatı 39 lira diyorsun. Ucuna takacağın yuvarlak zımparaları tutacak cırtlı aparat 3.30-5 tl. ayrıca sipirale 11 cm daire tesyere takarsan ince ahşapları (+- 2,5-3 cm); metal kesici takarsan metalleri, mermer kesici takarsan mermerleri kesersin. taşlama taşı takarsan metalleri taşlarsın. Kısaca cirminden çok daha işlevli bir el makinasıdır. Bununla yapacağın zımparalamada, biraz dikkat ederek (çok devirli olduğu için dalma yapabilir) çok pürüzsüz bir yüzey elde edersin. Ola ki kaçırdın macunu bozdu yoklamayla kapatırsın.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #899 : Mart 25, 2013, 03:54:12 ÖS »
     Volkan, avuç içi spiral al, fiatı 39 lira diyorsun. Ucuna takacağın yuvarlak zımparaları tutacak cırtlı aparat 3.30-5 tl. ayrıca sipirale 11 cm daire tesyere takarsan ince ahşapları (+- 2,5-3 cm); metal kesici takarsan metalleri, mermer kesici takarsan mermerleri kesersin. taşlama taşı takarsan metalleri taşlarsın. Kısaca cirminden çok daha işlevli bir el makinasıdır. Bununla yapacağın zımparalamada, biraz dikkat ederek (çok devirli olduğu için dalma yapabilir) çok pürüzsüz bir yüzey elde edersin. Ola ki kaçırdın macunu bozdu yoklamayla kapatırsın.

Abi ucuna takma aparatı 5 lira değil 25 lira hem koçtaşa hem bauhausa baktım çok pahalılar. Ben o yüzden onu düşünmedim ama biraz daha araştırayım belki ucuza bulurum.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com