Genel Bilgiler ve Mevzuatlar > Tekneler Genel

Hangisini Almalıyım ? Sancak yatçılığın 11 - Bavaria'nın 12,5

(1/4) > >>

Zorlu23:
Selamunaleyküm öncelikle iyi günler dilerim.Arkadaşlar sıfır tekne alacağım.İki tekne arasında kaldım

Biri 2018 model sıfır sancak yatçılığın 11 metrelik kapalı kamaralı motoryatı fiyatı motor dahil 610.000 TL

Diğeri

Yine 2018 model sıfır Bavaria'nın 12,5 metrelik yelkenlisi buda 989.000 TL son olarak 942'ye biter.

Yelkenliyi çok istiyorum ama korkuyorum da çünkü daha önce bir deneyimim yok.E biraz kaliteli bir teknede istiyorum.Motoryatlara bakarsak bu yelkenli çok kaliteli bir tekne hoşuma gitti.Sevdiğim şeylerin bakımıyla uğraşmak hoşuma gidiyor.

Ama ilk tekne deneyimim sonuçta tekne ne kadar iyi olursa olsun benim bilgi birikimim yok.Ve yalnız gezeceğim.Yalnız öyle uzak gitmek değil 2-3 saat gezip tekrar marinaya bağlayacağım haftasonları vakit geçirmek için alıyorum.Demiz kokusu ile büyüdüğünden denizi seviyorum.

Biraz rahatımada düşkünümdür.

Sizce hangi tekneyi alayım ?

tcgberk:
arkadaşım hayırlı olsun.
motor yat sahibiydim sattım
yelken eğitimim gençliğimde almıştım
motor yat keyif işidir amatör denizciler için tercih sebebidir...
yelkenli tekneler bir tık üstüdür ...biraz daha profesyonellik isterler ...
seyirde elin hep üstünde olacak ...halat boşla ,makara sar , orsaya mı düştün v.b ....ne bir martı ne bir balığı takip edemezsin...rüzgarın ve denizin sesini dinlersin sadece ...ha bu arada yanındakiler keyif sürer .
motorlu teknede yaşam alanı ve konfor biraz daha fazladır .
şahsi düşüncem motor yat alman

Zorlu23:

--- Alıntı yapılan: tcgberk - Şubat 27, 2018, 04:45:04 ÖS ---arkadaşım hayırlı olsun.
seyirde elin hep üstünde olacak ...halat boşla ,makara sar , orsaya mı düştün v.b ....ne bir martı ne bir balığı takip edemezsin...rüzgarın ve denizin sesini dinlersin sadece ...ha bu arada yanındakiler keyif sürer .

--- Alıntı sonu ---

Öncelikle teşekkür ederim

Bende motoryat çok istiyorum ama 950.000 TL bütçem var bu bütçedeki motoryatlarda kullanılan malzeme ile yukarıda dediğim yelkenli arasında fark var yelkenlide ki malzeme kalitesi yüksek

Ben kendim müteahhit olduğum Ve devamlı inşaatlarıma malzeme seçtiiim için malzeme standardı yüksek olan mesela kaplama Ve döşemelerde özellikle maun-Tik ve iryoko ağaçlarını arıyorum.

Zorlu23:

--- Alıntı yapılan: Zorlu23 - Şubat 27, 2018, 05:00:16 ÖS ---
--- Alıntı yapılan: tcgberk - Şubat 27, 2018, 04:45:04 ÖS ---arkadaşım hayırlı olsun.

--- Alıntı sonu ---

Öncelikle teşekkür ederim

Bende motoryat çok istiyorum ama 950.000 TL bütçem var bu bütçedeki motoryatlarda kullanılan malzeme ile yukarıda dediğim yelkenli arasında fark var yelkenlide ki malzeme kalitesi yüksek

Ben kendim müteahhit olduğum Ve devamlı inşaatlarıma malzeme seçtiiim için malzeme standardı yüksek olan mesela kaplama Ve döşemelerde özellikle maun-Tik ve iryoko ağaçlarını arıyorum.

--- Alıntı sonu ---

Hal böyle olunca 1 trilyon üzeri fiyatlar ile karşılaşıyorum görünüme çok önem veriyorum

Zorlu23:

--- Alıntı sonu ---

Hocam birde yanımda hiç kimse olmayacak tek başıma olacağım.Tek başıma süreceğim

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git