Kendi Teknem Var > Tekne Römorkleri

Römork mu Sehpa mı ?

<< < (3/3)

lodosum:

--- Alıntı yapılan: Sunay Gönenden - Aralık 31, 2015, 03:20:07 ÖS ---
--- Alıntı yapılan: lodosum - Aralık 30, 2015, 03:18:55 ÖS ---100 m kumsaldan denize indirme çıkarma için kıyı römorkü, yada çekek römorkü diyebileceğim bir römork yapmıştım.440 fiber teknem için çok iyi iş görüyor.kıyıdan sabit  manuel vinçle tekneyi indirme çıkarma işleirnde kullanıyorum..

--- Alıntı sonu ---
Benim de benzer bir remorkun vardı. Yakın mesafede arabanın çeki halkasına baglayıp çekiyordum, bayağı işe yaramıştı.

--- Alıntı sonu ---

aynen öyle.. yalnız buna benze bir şey yapacak arkadaş olacaksa, iki tane önemli nokta var. ön ucada araba tekeri koysunlar.. çünkü uç taraf kuma batıyor veya takılıyor.ben kumluk alandan çektiğim için araba tekeri olmalı.. yok rampa varsa beton zeminden çekilecekse, daha küçük bir tekerde iş görür.
  yine boydan önden arkaya aldığım boru kısa olmuş arkaya kadar 3 ayrı noktadan kaynatılırsa çok daha sağlam olur.tabi bunlar normal demir paslanma oldu boyasakta.. daldırma galvaniz boru kullanılmasını söyylemeye gerek yok..
kaynak işinden anlamadığımdan demircinin başında durduk yaptı. kaynak işinden anlayan bir arkadaş bunu çok ucuza maledecektir.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git