Kendi Teknem Var > Tekne Römorkleri

Demir Profil Kaynak Konusunda Görüşleriniz ?Suerte Vogo'nun Römorkunun Oluşması

<< < (3/11) > >>

SCALICA BOYA - Arda:
Volkan Merhaba;

Temel olarak bildiklerimi anlatayım;

1 -  metal işinde genelde birebir işçilik alırlar,  500 tl lik malzeme tutarın varsa 500 tl işçillik isterler
2 - kaynak işini kendin yaparsın ; bende hiç bilmiyordum yapa yapa öğrendim, eğer kendin yapacaksan internette felan yazanlara fazla takılma, yok şu açıyla bu şekilde yarım ay pozisyonunda dikiş atılır vs. yazar, boşver bunları , direkt bas kaynağı geç :D , 8-10 denemede çözersin
3 - elektrot kaynağı işini görür (şahsi fikrim), kaynak makinesini bulman lazım, bir sefer kullanmak için kaynak makinesi alman çok gereksiz.
4 - et kalınlığı 2mm olan profil kullanma amatör için kaynak atması zor oluyor, 3mm kullan.
5 - profiller beklediğinden daha pahalı çıkıyor :D kilosu ortalama 0,8 - 1,2 TL + kdv
6 - bence şasiyi oluşturmak değil, tekerlek aksamını monte etmesi daha zor .

vlkanaydin:

--- Alıntı yapılan: SCALICA BOYA - Arda - Temmuz 02, 2013, 08:22:03 ÖÖ ---Volkan Merhaba;

Temel olarak bildiklerimi anlatayım;

1 -  metal işinde genelde birebir işçilik alırlar,  500 tl lik malzeme tutarın varsa 500 tl işçillik isterler
2 - kaynak işini kendin yaparsın ; bende hiç bilmiyordum yapa yapa öğrendim, eğer kendin yapacaksan internette felan yazanlara fazla takılma, yok şu açıyla bu şekilde yarım ay pozisyonunda dikiş atılır vs. yazar, boşver bunları , direkt bas kaynağı geç :D , 8-10 denemede çözersin
3 - elektrot kaynağı işini görür (şahsi fikrim), kaynak makinesini bulman lazım, bir sefer kullanmak için kaynak makinesi alman çok gereksiz.
4 - et kalınlığı 2mm olan profil kullanma amatör için kaynak atması zor oluyor, 3mm kullan.
5 - profiller beklediğinden daha pahalı çıkıyor :D kilosu ortalama 0,8 - 1,2 TL + kdv
6 - bence şasiyi oluşturmak değil, tekerlek aksamını monte etmesi daha zor .

--- Alıntı sonu ---

Abi Mehmet Abi'nin bana çizdiği planda 2 mm kullanılacak diye hatırlıyorum. Makaslı dingil kullanılcak dingil aksamının monte edilmeside çok kolay ona göre ayarlamış Mehmet Abi.Makaslar iki yerden römorka kaynaklanıyor yanılmıyorsam.

125 TL ye çıkma dingil bulabildim. 80 lirada profiller tutuyor. Onun dışında bir tek makara işini ve ön için ufak bir tekerlek ayarlama işim kaldı.
Baya kararsız kaldım kaynak makineside var işin kötüsü o :D Makine almama falan gerekte yok. Çanta tipi bir makinemiz var.

vlkanaydin:

--- Alıntı yapılan: tolga3010 - Temmuz 02, 2013, 03:10:17 ÖÖ ---volkan kardeşim o dedigin şey o kadar basit degil puntayla falanda olmutor bu tip romork yapanları ben karış kariş gezdim gazaltı kaynak denen bişey var normal elektrotla olmuyor aklında olsun puntayla falanda ugraşma zamanla puntalar çatlayıp kırılma riski yüksekmiş bi araştır isrersen ama özellikle gazaltı kaynak yaptır

--- Alıntı sonu ---

Abi sadece punto olarak değil ben fiyat sorduğumda bana öyle dediler. Bir punto başı 20 tl alırız diye :D Komple römork işine 300 tl çıkarttı. Bir yer 450 çıkarttı.

serdarcik:
vokan ben ustaya yaptirdim. Baya bi para verdim. Belki kendimde yapardim ama cevreden beni korkuttular, ya giderken kirilirsa diye.
Benim tekne hafif, aslinda yapabilirdim ama seninki biraz buyuk agirlik olarak.
Sase kismi okadar yuke maruz kalmaz, kirilsada cok sikinti olmaz ama dingil yerinden cikarsa... Devamini allah kimseye gostermesin.
Enazindan dingil baglantilarini bilen birine yaptir derim. Cunku senin tekne baya agir olacak, benimkinin 10 kati kadar falan :) :)

serdarcik:
gözlerine iyi dikkat et, kaynaktan sonra bide onun iskencesi var :) :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git