Gönderen Konu: Minn Kota Elektrikli Motorları  (Okunma sayısı 3870 defa)

vlkanaydin

  • Kurucu
  • Onursal Rehber
  • *****
  • İleti: 6.957
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Minn Kota Elektrikli Motorları
« : Ağustos 15, 2011, 01:02:43 ÖÖ »


MINN KOTA MOTORLARI HAKKINDA

Kullanıcılar genellikle Minn Kota marka motorların rakiplerine olan avantajlarını sorgulamaktadırlar. En küçük parçadan tutun, asgari toleranslarla çalışan imalat aşamasına, yenilikçi mühendislik ve tasarıma kadar tüm araştırmalar gerçekleştirerek, en iyi dıştan takma motorlar imal edilmektedir. Bu araştırmalar neticesinde elde edilen performans avantajları, kullanıcılara sunulmaktadır.

Weedless Wedge 2 pervane
Roland Martin´in en yeni tasarımı olan, geri kıvrımlı pervane sayesinde yosun ve bitkiler kesilir, motoru engellemez. Yoğun yosunlanma yaşanan sularda bile her hız konumunda, sarsıntısız ve akünüzü zorlamadan kullanım sağlar.

Soğuk ve sessiz güç
Minn Kota´dan daha sessiz ve soğuk çalışan bir başka motor yoktur. Diğer elektrik motorları ile kıyaslandığında, komutatör ve sargıları farklıdır. Daha büyük iç aksamları sayesinde oluşan ısı dağılmakta ve soğuk çalışma sayesinde daha fazla akü enerji muhafazası ve motorun ömürlülüğünü sağlanmaktadır. Özel motor rulmanları sayesinde, sürtünme asgariye indirilerek, tamamen sessiz çalışma sağlanmıştır.

Montaj braketi
Mükemmel bir sabitleme sağlar. Minn Kota montaj braketi, alışılagelmiş braketlerden daha sağlamdır. Özel kompozit malzemesi esnemeye, eğrilmeye ve UV ışınlarına mukavimdir.

Kompozit şaft- ömür boyu kullanım!
Türünün tek örneğidir. Ultra yüksek oluşumlu kompozit malzemesi sayesinde, çelikten 3 kat daha sağlamdır. Neredeyse tahrip edilmesi imkansız olan şaft, darbe esnasında esner ve daha sonra normal şeklini alır. Bükülmez, kırılmaz, korozyona uğramaz ve paslanmaz, ömür boyu kullanılabilir.

Tamamen muhafaza altına alınmış elektronik ünite
Riptide kontrol panoları (1) marin ortamına uyumlu üretan ile kaplanmış (2) olup, elektronik devreleri korunmuştur. Tuzlu suyun zarar verici etkilerinden korunması için tüm devre bağlantıları su geçirmez hale getirilmiş izolasyonlara sahiptir.

MAXIMIZER
MAXIMIZER teknolojisi ile, tek sarjda, beş kata kadar daha fazla şarj süresi elde edilebiliyor. Riptide 55, Maximizer teknolojisi sayesinde, muhtelif konumlarda güç sarfiyatı kontrol edilebiliyor, aküden fazla güç çekilebilmesi ortadan kaldırılıyor ve akü korunuyor.

Tutya
Tüm Riptide motorları, galvanik korozyon ile savaşmak için gerçekten çalışan tutyaya sahiptirler. Pervane şapkasında bulunan ve gerektiğinde kolayca değişebilen tutya sayesinde, daha iyi koruma ve uzun ömür sağlanmıştır.

Riptide, tuzlu suya en üstün mukavemeti sağlar. Riptide diğer motorlara nazaran bir şampiyondur. Tuzlu suya bu kadar iyi mukavemet gösteren bir motor daha yoktur. Minn Kota tarzına uygun Riptide motorları gelişmiş korozyon koruması sağlamaktadır. Üst kollar aluminyumdan imal edildikleri, şaft ise kompozit malzemeden üretildiği için pas yapmazlar. Üretimde kullanılan metaller birinci sınıf ve deniz koşullarına mukavimdir. Metaller kaplanmadan ve anodize olmadan evvel, ciddi ve çok aşamalı temizlik uygulamasından geçerler. Daha sonra zinc-dichromate isimli özel alaşım ile kaplanırlar. Finisyon aşamasında tüm parçalar dayanıklı 5-mil polyester boya ile kaplanır.


Mınn Kota marka motorlar hakkında üreticisi tarafından verilen bilgiler bu şekilde.Fakat Denizrehberim.com olarak bizlerinde söylemek istediği bazı şeyler var.
-Mınn Kota Marka motorlar bize ve çoğu kişiye göre Torquedo ile birlikte bu alanın zirvesindeler.
-7 yıllık bir geçmişe sahip olan bu markanın güvenirliliği ve karizması üst seviyede ve kullanıcısını mağdur etmeyen bir yapısı var.
-30 Lbs gücünden tutunda 2,5 ile 4 hp arasında değişen profesyonel modelleri dahi mevcut.
-Tuzlu su ve tatlı su motorları olmak üzere ayrı ayrı üretim yapmaktalar ve bunlara göre teknolojiler geliştirmekteler.
-Kalitesi ile doğru orantılı olarak fiyatlarıda bir hayli yukarıda.Malesefki her kullanıcıya bu özelliği ile hitap etmemekte
Kısacası alınabilicek en kaliteli motorlardan bir tanesi ve bizimde tavsiye ettiğimiz motorlardan bir tanesi.Kullanımının diğer motorlara göre çok fark yarattığını sizlerde göreceksiniz.Ama yinede kendinizi markaya fazla kaptırıp elektrikli motorların genel kullanım amaçlarını asla unutmayınız.


DENİZREHBERİM.COM
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son İleti
5 Yanıt
9741 Gösterim
Son İleti Eylül 28, 2011, 11:11:10 ÖÖ
Gönderen: vlkanaydin
0 Yanıt
6648 Gösterim
Son İleti Ağustos 15, 2011, 01:02:13 ÖÖ
Gönderen: vlkanaydin
0 Yanıt
5544 Gösterim
Son İleti Ağustos 15, 2011, 01:04:27 ÖÖ
Gönderen: vlkanaydin
3 Yanıt
6994 Gösterim
Son İleti Nisan 02, 2013, 05:02:03 ÖS
Gönderen: vlkanaydin
35 Yanıt
21426 Gösterim
Son İleti Eylül 26, 2019, 12:51:06 ÖS
Gönderen: Sam Lighter
2 Yanıt
2608 Gösterim
Son İleti Ocak 05, 2015, 04:53:34 ÖS
Gönderen: servet
2 Yanıt
2096 Gösterim
Son İleti Temmuz 14, 2016, 03:30:50 ÖS
Gönderen: SCALICA BOYA - Arda
9 Yanıt
2234 Gösterim
Son İleti Kasım 17, 2017, 04:56:29 ÖS
Gönderen: Poseidon34
1 Yanıt
1854 Gösterim
Son İleti Nisan 15, 2018, 10:33:43 ÖÖ
Gönderen: servet