Gönderen Konu: Yat satışı için gerekli tüm belgeler nedir  (Okunma sayısı 4975 defa)

volkanuckanAAA

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: ahmet volkan uckan
  • Bulunduğu İl: izmir
  • Doğum Yılı: 1959
Yat satışı için gerekli tüm belgeler nedir
« : Nisan 07, 2015, 05:36:18 ÖS »

Değerli dostlar ,
Sağlık sektöründe çalışan yatırımcı ve doktorum.Kendime ait fabrikada elimde ki plan ve kalıplarla tekne sektörüne giriş yapmak istiyorum.Ancak iş yeri ruhsatı ,ve liman başkanlığına müracaat haricinde tam ve sağlıklı bilgi edinemedim.Tam bilgiye sahip arkadaşlarımdan yardım arzediyorum.Saygılarımla

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Yat satışı için gerekli tüm belgeler nedir
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2015, 08:40:11 ÖS »
Değerli dostlar ,
Sağlık sektöründe çalışan yatırımcı ve doktorum.Kendime ait fabrikada elimde ki plan ve kalıplarla tekne sektörüne giriş yapmak istiyorum.Ancak iş yeri ruhsatı ,ve liman başkanlığına müracaat haricinde tam ve sağlıklı bilgi edinemedim.Tam bilgiye sahip arkadaşlarımdan yardım arzediyorum.Saygılarımla

Ce belgesi için Ce belgelendirme kurumuna müracat edip gem atölyenizi hemde yapmış olduğunuz tekneyi Ce testlerinden geçirmeniz gerekir. Tekne imalatında en öncelikli kısım bu. Diğerleri normal ticaret kurumu prosedürleri.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

volkanuckanAAA

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: ahmet volkan uckan
  • Bulunduğu İl: izmir
  • Doğum Yılı: 1959
« Yanıtla #2 : Nisan 07, 2015, 08:50:47 ÖS »
yanıtladığınız için teşekkürler, benim önemli sorum zaten odur.Bu belgeyi nasıl alabileceğim,internetten bir kaç ce belgelendirme yapıldığını gördüğüm kuruma telefonla baş vurdum, tekneyle ilgili vermediklerini bildirdiler ,bana lütfen adres yada telefon yazabilirmisiniz

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #3 : Nisan 07, 2015, 10:42:41 ÖS »
yanıtladığınız için teşekkürler, benim önemli sorum zaten odur.Bu belgeyi nasıl alabileceğim,internetten bir kaç ce belgelendirme yapıldığını gördüğüm kuruma telefonla baş vurdum, tekneyle ilgili vermediklerini bildirdiler ,bana lütfen adres yada telefon yazabilirmisiniz

Adres telefon bilgim malesef benimde yok ancak google'da sıkı bir araştırma ile veren yer bulabilirsiniz.İlk prototipi ürettikten sonra da başvurabilirsiniz kuruluş aşamasında başvurmanıza gerek yok.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

H@K@N

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: HAKAN HİLMİ KAVAKLIOĞLU
  • Bulunduğu İl: İZMİR
  • Doğum Yılı: 1973
« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2015, 11:56:10 ÖS »
Ce isi teferruatli bir is.Bizler amator uretici oldugumuz icin gotograf ve faturalar yeterli fakat ce girince idin icine ticari uretim hakki doguyor.Bu da biz amator ureticilerden cok farkli kosullar cikartiyor ureticinin karsisina..

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #5 : Mayıs 11, 2015, 12:14:51 ÖÖ »
Değerli dostlar ,

en sağlıklı bilgiyi türk lyodundan alırsın..klaslamayı onlar yapıyor bildiğim...internetten telefonlarına ulaşıp sorun..
amatör tek üretimlerde CE aranmıyorda...ticari üretimlerde CE sart diye biliyorum..

Mehmet Köstekçi

• İleri Rehber
  • costek@gmail.com
  • Ad Soyad: Mehmet Köstekçi
  • Bulunduğu İl: Mersin
  • Doğum Yılı: 1957
  • Tekne Adı: Olacak inşallah
« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2015, 09:19:38 ÖÖ »
Ahmet bey öncelikle girişiminiz hayırlı olsun. İmalat işleri... Kurumlarla ve onların liyakatla başa gelmemiş elemanlarıyla çalışmak zor. Kimisi ne dediğini anlamaz, kimisi adını duymuştur da ne olduğunu bilmez, aslında kendi görevidir ama bunu bilmediğinden başından savar, döner dolaşır yine ona gidersiniz...  :-X Zor işler...  :-\

Neyse içinizi karartmayayım. ;) Sistemi ve düzeni bir kez kurdunuzmu artık gider.  :) İmalat prosedürleriyle ilgili en doğru bilgiyi denizcilik müsteşarlığı ve sanayi bakanlığından alırsınız. Konuyla ilgili mevzuat http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.10901&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch= ve sanırım İzmirde danışmanlık hizmeti veren bir firma linkleri umarım işinize yarar.
Servetin dediği gibi Türk Loyd'u da bu hizmetin kurallarını belirleyen ve sanırım hizmeti de veren bir kuruluş http://www.turkloydu.org/tr-tr/anasayfa.aspx
Kolay gelsin :)
M.Köstekçi
---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

https://photos.app.goo.gl/YspPZu46Kf2jCvU28