Gönderen Konu: Epoksi Yapıştırıcı Kalitesi Hakkında Sorularım ?  (Okunma sayısı 13710 defa)

akat

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: akat sundur
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 01.01.1956
Epoksi Yapıştırıcı Kalitesi Hakkında Sorularım ?
« : Şubat 24, 2013, 03:29:23 ÖS »

TEKNEMİ YAPMAK İÇİN MALZEMELERİ TOPLAMAYA BAŞLIYORUM. EPOKSİ YAPIŞTIRICI HAKKINDA KARAR VEREMEDİM. KG 25TL OLANDA VAR 50 TL'YE OLANDA VAR 100 TL'YE OLANDA VAR.
ACABA BANA TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİR EPOKSİ MARKASI VAR MI?

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
Ynt: EPOKSİ KALİTESİ HAKKINDA
« Yanıtla #1 : Şubat 24, 2013, 04:43:17 ÖS »
hepsinden 1 kg veya varsa daha az ambalajdan alıp ..
her biri ile birer çift tahtayı birbirine yapıştırın..
24 saat sonra tahtaları el vb kuvveti ile birbirinden ayırmaya çalışın..
yapışma yerlerinden değil,farklı yerinden kopan,kırılan marka doğru üründür..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #2 : Şubat 24, 2013, 06:27:17 ÖS »
Gonlunuze,akliniza,butcenize hangisi uyuyorsa onu secin derim ben. Benim bildigim en kalitelisi West System.Fiyatida ayni kalitede :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

SCALICA BOYA - Arda

• Firma Yetkilisi
  • İleri Rehber
  • Ad Soyad: Arda Ç
  • Bulunduğu İl: Sakarya
  • Doğum Yılı: 1985
  • Tekne Adı: SCALICA
« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2013, 07:25:30 ÖS »
Gonlunuze,akliniza,butcenize hangisi uyuyorsa onu secin derim ben. Benim bildigim en kalitelisi West System.Fiyatida ayni kalitede :D

Volkan; sende bunu diyorsan ben ne yapayım :D
Epoksi Reçine - Elyaf - Macun - Boya - Vernik - ve aradığınız diğer kimyasallar....
https://www.youtube.com/results?search_query=scalica+boya

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #4 : Şubat 24, 2013, 08:20:35 ÖS »

Volkan; sende bunu diyorsan ben ne yapayım :D

Arda Abi aydınlatıcı bilgiler bekliyoruz :D

Ben gördüğümü çalarım :D :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
« Yanıtla #5 : Şubat 24, 2013, 11:23:21 ÖS »
Vallahi oda iyi Buda iyi , şuda iyi diye bir sürü şey söyleyebiliriz ama her zaman dert yandığımız şey bizden aramızda olan birilerini bu ile teşvik etmek. Burdada bize en yakın üretim yapan arda var. Bence scalica al derim , dene gör. Varsa bir sıkıntı tutarız yakalarından sarsarız bir ardayı , deriz hemşerim bu böyle böyle çöz bu sıkıntıyı , West System alsak sıkıntımızı kim dinler ki, Servet abinin bahsettiği testten ardanın malı güle oynaya geçer. Bence arda ozan gümüş adlı fuar katılımcısı dostumuzun bahsettiği konuda bize açıklamalar yapsın. Üstelik yaz ardanın cebini telefonuna nerde ne zaman mal lazım göndersin. Ben ardanın epoksiyi 4 ay önce goldeki sal evin yongasına surdum idare etsin , su almasın diye , 4 aydır sorun yok. Güneş falanda yedi ama çatlama yok. Tabi daha uzun sürede daha zor şartlarda ne yapar bilmiyoruz. Ardanın bursa bir sayfa açıp uzun uzun firmayı , referansları, yapılmış örnekleri anlatması lazım. Tabi buda pazar payımız henüz dar diye atlanıyor belki de.

akat

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: akat sundur
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 01.01.1956
« Yanıtla #6 : Şubat 25, 2013, 12:46:29 ÖS »
VOLKAN KONUYLA İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN SİZE VE DİĞER ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.BU GÜN BİR ARKADAŞ ALACAGIN EPOKSİNİN LOYD SERTİFİKASI VARSA KORKMADAN ALABİLİRSİN DEDİ. SELAMLAR.

SCALICA BOYA - Arda

• Firma Yetkilisi
  • İleri Rehber
  • Ad Soyad: Arda Ç
  • Bulunduğu İl: Sakarya
  • Doğum Yılı: 1985
  • Tekne Adı: SCALICA
« Yanıtla #7 : Şubat 25, 2013, 08:43:19 ÖS »
Merhaba arkadaşlar;

Önce size epoksi yapıştırıcılar hakkında bildiklerimi anlatayım; epoksiler solventli ve solventsiz olarak ikiye ayrılır . solventliler boya yapımında solventsizler yapıştırıcı yapımında kullanılır. Epoksi yapıştırıcılar içerisinde uçucu madde içermez, bundan dolayı epoksi reçinelerin içine tiner katarak kıvam ayarlanamaz. Epoksiler reçine ve sertleştirici kısmı olarak ikiye ayrılır. Epoksi kısmına ve sertleştirici kısmına
bazı solvent içermeyen(mesela aerosil toz, yada bazı sıvı kimyasallar )  katkı maddeleri katılarak karışım
kıvamı arttırılıp düşürtülebilir,
ama epoksi reçinesi temelde aynı malzemedir. düşük kıvamlı malzeme elyaf laminasyonun da ,
çok yüksek kıvamlı yapıştırıcı ahşap yapıştırmada,  yüksek kıvamdan biraz daha düşük kıvamdaki
epoksi yapıştırıcı kontrplak yapıştırmada kullanılabilir. Bu katkı miktarlarına bağlı olarak karışım oranları değişir.
Mevcut ürünümüz %100 epoksi reçine ve sertleştiricidir. Hiçbir katkı maddesi yoktur, elyaf laminasyonu
için uygun bir üründür. Piyasada elyaf lamisyon için satılan bazı yapıştırıcılar, çok düşük kıvamdadır.
Kullanımı basit olabilir ama yapışma mukavemeti olarak düşüktür. çünkü epoksi reçinenin kıvamını düşürmek için çok fazla sıvı katkı maddesi içerirler. Bu tip reçineler %60-70 oranda saftır.   

Biz bu epoksi yapıştırıcı ürünün yanında isteyen arkadaşlara aerosil toz ürünü veriyoruz, bu tozu kullanarak yapıştırıcıyı macun kıvamına kadar getirmek mümkündür. 

Bizim ürünlerimizin hammaddeleri yurtdışından gelmekte olup, bu sektörde bilinen markalardır. Yurtdışından gelen bütün hammaddelerimiz CE belgelidir.

Bu sitede bu fiyatlardan malzeme satmamızın amacı, öncelikle Volkan ile olan dostluğumuz ve amatör tekne yapan arkadaşlara bizimde katkımızın bulunabilmesidir.

Laminasyon ve macun işlemlerini bitirdiğinizde boya uygulamaları ve zehirli boyalar hakkında da bilgi yardımında da bulunabilirim.

Teşekkürler...

Verdiği bilgilerden dolayı SCALICA DENİZ VE SANAYİ BOYALARI sahibi Kimya Yüksek Mühendisi Sami ÇALICA'ya teşekkür ederim.

Arda...
Epoksi Reçine - Elyaf - Macun - Boya - Vernik - ve aradığınız diğer kimyasallar....
https://www.youtube.com/results?search_query=scalica+boya

ozngms

• İleri Üye
  • Ad Soyad: ozan gümüş
  • Bulunduğu İl: Aydın
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #8 : Şubat 25, 2013, 08:54:46 ÖS »
Arda bey iyi diyorsun hoş diyorsun ama fiyatlar dediğiniz gibi pek uygun değil.. Bence biraz daha indirim yapmanız gerekiyor.. :D
YAPIM MACERAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN www.facebook.com/RBMC31

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #9 : Şubat 25, 2013, 09:20:02 ÖS »
Arda bey iyi diyorsun hoş diyorsun ama fiyatlar dediğiniz gibi pek uygun değil.. Bence biraz daha indirim yapmanız gerekiyor.. :D

Ozan Abi şu sayfaları biraz gözden geçirirmisin. Bende senin düştün hataya düşmüştüm :( Aynı bende senin gibi bulmuştum uygun fiyatlı.

En alttan itibaren 2,3 sayfa okursan demek istediğimi anlarsın.

http://www.denizrehberim.com/420-kendi-tasarimim-fs-14-t1132.105.html
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #10 : Şubat 25, 2013, 09:27:13 ÖS »
İsme bakarsan epoksi vinilester reçine. Ancak icraata gelince bildiğin polyester. Kobalt ile hazırlanıyordu. Fiyatı yanılmıyorsam 180 liraydı 18 kiloydu. Bende aldanmıştım aaa epoksi buldum diye Allah'tan Aslan Abi sağolsun mevzuya uyandırdı.

Zaten Arda Abi'yi burda desteklememin bahsettiği gibi bu denli dost olmamın bir sebebide budur.

Sağolsun ben siteyi ilk kurduğum zamanlarda daha 30,40 üyesi varken Servet Abiyle beraber destek toplamak için üreticilere mail atardım.Servet Abi iyi hatırlayacaktır o zamanları :D.Bilgi olarak destek olsunlar,katılımcı olsunlar diye.

Tabiri caizse hiç kimse tarafından iplenmedim bir tek Arda Abi gerçek anlamda kafa yatırdı,destek oldu ben inanıyorum dedi.Beni hiç kırmadı sağolsun.O yüzden kendisini hem çok severim hemde hertürlü desteklerim.Ona herşey serbest :D :D hiç karışmıyorum,karışmamda farkediyorsanız. Yoksa burada öyle her önüne gelen satıcı cirit atamadı,atamazda.Site büyüdükten sonra mailler geliyor da pek önemi yok bizler için yararlı birşey olursa tabikide devreye alırız.

O yüzden ben çokta şu şöyle bu böyle demek istemiyorum.Bazıları bana kızabilir ne ayrıcalığı var Scalicanın veya Arda Abi'nin diye onu da açıklamış olayım kimsenin aklında soru işareti kalmasın.

İşin içine girince sende anlayacaksın zaten Ozan Abi neyin ne olduğunu :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #11 : Şubat 25, 2013, 09:32:49 ÖS »
VOLKAN KONUYLA İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN SİZE VE DİĞER ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.BU GÜN BİR ARKADAŞ ALACAGIN EPOKSİNİN LOYD SERTİFİKASI VARSA KORKMADAN ALABİLİRSİN DEDİ. SELAMLAR.

Rica ederim Akat Abi. Bizim için büyük zevk bunlar ilgilenmemek olurmu abi.
Arda Abi gerekli açıklamayı yapmış zaten teknik anlamda.Ancak ben yinede derimki iyice araştır,pazarlık yapmayı mutlaka unutma :) işin içine tekne lafı girdimi fiyatlar sağolsun hemen artıyor. Birtek saf olmasına özen göster bende ilk zamanlarda yanlışa düşmüştüm Ozan Abiye gönderdiğim linkte detayları bulabilirsin. O tip hatalara düşmediğin sürece epoksi epoksidir :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

ozngms

• İleri Üye
« Yanıtla #12 : Şubat 25, 2013, 09:35:14 ÖS »
Haklısın volkan da benim görüştüğüm firmalar moravia , duratek , international birde dema diye bir firma .Dema yarın arıyacak görüşeceğiz bu firmaların hepsinin loyd sertifikası var ..Bi tane daha sertifika dediler ama aklımda kalmadı :D ... Ben bu firmalara kıyasla fiyatta biraz daha indirim istedim :D Bence haklı bir talep.... Bide işin zor tarafı her firma malının en iyisi olduğunu söylüyor dolayısıyla biraz şans işi sanırım...Herkes iyi niyetli olarak yardımcı olmaya çalışıyor ama malesef amatörün parası hep kısıtlı..mesela 200-220 kg epoksi reçine bize yeter derken 280 kg epoksi gereksinimimiz olduğunu hesapladık  biraz daha arttı maliyetimiz :D....

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #13 : Şubat 25, 2013, 09:39:13 ÖS »
Haklısın volkan da benim görüştüğüm firmalar moravia , duratek , international birde dema diye bir firma .Dema yarın arıyacak görüşeceğiz bu firmaların hepsinin loyd sertifikası var ..Bi tane daha sertifika dediler ama aklımda kalmadı :D ... Ben bu firmalara kıyasla fiyatta biraz daha indirim istedim :D Bence haklı bir talep.... Bide işin zor tarafı her firma malının en iyisi olduğunu söylüyor dolayısıyla biraz şans işi sanırım...Herkes iyi niyetli olarak yardımcı olmaya çalışıyor ama malesef amatörün parası hep kısıtlı..mesela 200-220 kg epoksi reçine bize yeter derken 280 kg epoksi gereksinimimiz olduğunu hesapladık  biraz daha arttı maliyetimiz :D....

Abi sorma sorma maliyet baş belası :D :D Yakında matbaa işine giricem yok olmucak para basmadan bu işin altından kalkamıcaz :D

Abi birde Barva var onada bak istersen.  Hevesini kırmak gibi olmasın abi ama aynı benim izimden gidiyorsun :D Bende hepsiyle tektek konuşmuştum :D Gerçi senin avantajın var 280 kilo demek iddalı bir rakam. Fiyatta güzel indirimler yaptırabilirsin. Arda Abiyide özelden biraz zorla abi :D Olmadı bende zorlarım :D

Abi laf arasında bu miktarı nasıl hesapladınız ? Neye göre bu rakamı buldunuz ? Ben toplam herşeye şuan 37 kilo epoksi harcadım.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

ozngms

• İleri Üye
« Yanıtla #14 : Şubat 25, 2013, 09:44:31 ÖS »
tekne karinası 36 metrekare güverte 32 karınayı dört kat sanıyorduk 5 kat elyaf atılıyormuş.. 500 gramlık elyaf için  1,5 katı reçine gider diye tahmin ediyorum...Bizim tek sıkıntımız zaman bu yaz başlayabilirsek kabuğu bitirmem lazım . bakalım hayırlısı kafaya koyduk bi kere.... 5 kat çok diye düşündüm hep gerçi bu miktarı söylediğimde herkes şok oldu çok fazla diye ama planda ne yazıyorsa o.. :D