Gönderen Konu: Sztrandek-750  (Okunma sayısı 8102 defa)

ares0077

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Bilgen Halil
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1977
Ynt: Sztrandek-750
« Yanıtla #15 : Kasım 11, 2014, 10:44:40 ÖÖ »

Merhaba
Daha öncede belirttiğim gibi  Sztrandek 650 ve  750 benim de ilgilendiğim bir tekne. Yeterince büyük kapalı yer ve yardımcı ayarlayamaz isem ( oğullarım pek inanamıyor becerebileceğimize )  tek başına zor bir proje .

O yüzden yanlız yapıma başlarsam ; Sztrandek 4.95 ile M.Cem Gür bey'in biz amatörlere önerisi olan ( POP25) daha cazip geliyor.

Cem bey gerçekten üst düzey.Bizler foruma katıldığımızda o ayrılmış anladığım kadarıyla. Büyük kayıp. Tüm yazılarını okumanı tavsiye ediyorum. (Ağaç seçiminden yelken donanımına kadar bilgi edinebilirsiniz.) Okumayı ve irdelemeyi sevdiğiniz belli o yüzden sıkılmazsınız umarım.

http://www.denizrehberim.com/index.php?action=profile;u=426;area=showposts;start=0 

Bilgen Bey, gördüğüm kadarıyla temkinli gidiyorsunuz. Forumdaki arkadaşlar ve yöneticiler gerçekten bilgi paylaşımına çok önem veriyorlar bu da biz amatörlere cesaret veriyor. Bende  size çizim konusunda yardımcı olmak isterim. Oğlumun bir tanesi yeni mezun Makina Mühendisi. Proğramlarla arası iyidir. sıkıştığınız yerde paslaşabiliriz.
Hedefinizi denizekavuşturmanız dileğiyle,kolaylıklar dilerim.

Göksel bey tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Temkinli davranmıyorum sadece bu günlerden normal iş tempomun üstünde bir yoğunluğa sahibim. Ben Restoratör'üm aslında çalışma alanım
Rölöve - Restorasyon projeleri ve uygulama olmak üzere ana çalışma alanım ahşap konstrüksiyon.
Yani ahşap konstrüksiyon konusunda amatör değilim ama tekne konusunda amatörüm.
Çizimleri kabuk olarak bitirdim ama çok fazla eksik bulduğumdan hep revize ediyorum; örnek verecek olursam
hazır çizimlerde 3. postada kapı yeri detaylandırılmamış, 5. posta salma ilişkisi 1/1 ölçekte çalışılması lazım gibi devem ediyor.   

gokselg

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Göksel Gök
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1965
« Yanıtla #16 : Kasım 13, 2014, 06:49:02 ÖS »
Merhaba
Daha öncede belirttiğim gibi  Sztrandek 650 ve  750 benim de ilgilendiğim bir tekne. Yeterince büyük kapalı yer ve yardımcı ayarlayamaz isem ( oğullarım pek inanamıyor becerebileceğimize )  tek başına zor bir proje .

O yüzden yanlız yapıma başlarsam ; Sztrandek 4.95 ile M.Cem Gür bey'in biz amatörlere önerisi olan ( POP25) daha cazip geliyor.

Cem bey gerçekten üst düzey.Bizler foruma katıldığımızda o ayrılmış anladığım kadarıyla. Büyük kayıp. Tüm yazılarını okumanı tavsiye ediyorum. (Ağaç seçiminden yelken donanımına kadar bilgi edinebilirsiniz.) Okumayı ve irdelemeyi sevdiğiniz belli o yüzden sıkılmazsınız umarım.

http://www.denizrehberim.com/index.php?action=profile;u=426;area=showposts;start=0 

Bilgen Bey, gördüğüm kadarıyla temkinli gidiyorsunuz. Forumdaki arkadaşlar ve yöneticiler gerçekten bilgi paylaşımına çok önem veriyorlar bu da biz amatörlere cesaret veriyor. Bende  size çizim konusunda yardımcı olmak isterim. Oğlumun bir tanesi yeni mezun Makina Mühendisi. Proğramlarla arası iyidir. sıkıştığınız yerde paslaşabiliriz.
Hedefinizi denizekavuşturmanız dileğiyle,kolaylıklar dilerim.

Göksel bey tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Temkinli davranmıyorum sadece bu günlerden normal iş tempomun üstünde bir yoğunluğa sahibim. Ben Restoratör'üm aslında çalışma alanım
Rölöve - Restorasyon projeleri ve uygulama olmak üzere ana çalışma alanım ahşap konstrüksiyon.
Yani ahşap konstrüksiyon konusunda amatör değilim ama tekne konusunda amatörüm.
Çizimleri kabuk olarak bitirdim ama çok fazla eksik bulduğumdan hep revize ediyorum; örnek verecek olursam
hazır çizimlerde 3. postada kapı yeri detaylandırılmamış, 5. posta salma ilişkisi 1/1 ölçekte çalışılması lazım gibi devem ediyor.   

Merhaba;
Edit  şansı olmadığından  düzeltemedim. POP25  yerine  LITL COOT   olması gerekiyordu. Düzeltmek isterim. Birde Bilgen Bey alınganlık etmiş "biz amatörler" derken kendimi ve kendisini her daim amatör hissedenleri kast ettim. "Temkinli gidiyorsunuz"  cümlem ise ;eleştiri değil, beğeni amaçlı olduğu açıktır. " iki ölç bir kes" veya " bin düşün bir yap " derler ya . Bu düşüncedeki olumlu hassasiyetiniz dikkatimi çekince belirtmiştim.
Yazımda sizi ne "ağır davranmakla" ne de " amatörlük " ile niteledim. Satırlarıma o şekilde anlam yüklediyseniz düzeltmek isterim. 

ares0077

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Bilgen Halil
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1977
« Yanıtla #17 : Kasım 13, 2014, 09:23:11 ÖS »

Göksel bey kusura bakmayın  ;D size yazdığım cevapta alınganlık yapmışım gibi anlaşılıyor.
Hep şu zamansızlıktan, telefondan cevap yazmıştım sanırım kontrol etmeden göndermişim. 
Sizin çizim konusunda yardım teklifiniz için teşekkür ederim.