Gönderen Konu: Gümüş'ün Seyir Defteri  (Okunma sayısı 15199 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Gümüş'ün Seyir Defteri
« Yanıtla #15 : Ocak 03, 2015, 12:28:13 ÖÖ »

Çok ciddi hasar varmı ? Durum raporu nedir karaya alacak kadar ciddi birşey yoktur sizin titizliğinizdir umarım :(
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

erdoğan kaptan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 03, 2015, 12:49:25 ÖÖ »
Çok ciddi hasar varmı ? Durum raporu nedir karaya alacak kadar ciddi birşey yoktur sizin titizliğinizdir umarım :(

Asıl hasar başka bir teknenin hava ve dalgadan ötürü bağlı olduğu tonozdan koparak gelip benim tekneye kıç taraftan çapması ile oluştu. Bu sıkıntıyı hallettik açılan delik kapatıldı. Zaten bahara doğru karaya alacaktım ama zamansız el atmak zorunda kaldım. Hava biraz daha düzelsin vinç marifeti ile karaya alacağız. Şuan hala geminin kıç kapağında yarım askıda bekletiyorum. Her şeyde bir hayır vardır diye avunacağız Volkan.

izci04

• Kıdemli Üye
  • Çırak Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Ersin İzci
  • Bulunduğu İl: Yalova
  • Doğum Yılı: 1985
« Yanıtla #17 : Ocak 03, 2015, 01:13:38 ÖÖ »
Erdoğan bey çok geçmiş olsun dediğiniz gibi her işte bir hayır vardır hayırlısı böyleymiş belki daha büyük bir beladan kurtulmuş olursunuz bu vesile ile. deliği nasıl ve hangi yöntem ile kapattınız?
Ersin İzci
1985/Armutlu

erdoğan kaptan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ocak 03, 2015, 01:27:30 ÖÖ »
Erdoğan bey çok geçmiş olsun dediğiniz gibi her işte bir hayır vardır hayırlısı böyleymiş belki daha büyük bir beladan kurtulmuş olursunuz bu vesile ile. deliği nasıl ve hangi yöntem ile kapattınız?

Ersin bey çok teşekkürler. Açılan yumruk büyüklüğündeki deliğe uygun bir ağaç parça monte edildi silikonla sızdırmazlık sağlandı tabi ki bu acil durum müdahale şekli, sadece geçici bir önlem. Asıl onarım dediğimiz gibi karaya çektiğimizde yapılacak

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #19 : Ocak 03, 2015, 01:44:37 ÖÖ »

Asıl hasar başka bir teknenin hava ve dalgadan ötürü bağlı olduğu tonozdan koparak gelip benim tekneye kıç taraftan çapması ile oluştu. Bu sıkıntıyı hallettik açılan delik kapatıldı. Zaten bahara doğru karaya alacaktım ama zamansız el atmak zorunda kaldım. Hava biraz daha düzelsin vinç marifeti ile karaya alacağız. Şuan hala geminin kıç kapağında yarım askıda bekletiyorum. Her şeyde bir hayır vardır diye avunacağız Volkan.

tekne askıdaysa içten delik yeri epoksi+kontraplak ile yapıştırıp üstünede 1-2 kat elyaf +epoksi çekerseniz taş gibi olur..karaya aldığınızda dıştanda hasarlı yeri epoksi macun la doldurup,tesviye ettikten sonra isterseniz elyaflayabilirsiniz..

erdoğan kaptan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 03, 2015, 01:57:47 ÖÖ »

tekne askıdaysa içten delik yeri epoksi+kontraplak ile yapıştırıp üstünede 1-2 kat elyaf +epoksi çekerseniz taş gibi olur..karaya aldığınızda dıştanda hasarlı yeri epoksi macun la doldurup,tesviye ettikten sonra isterseniz elyaflayabilirsiniz..

Servet bey teşekkürler. Öneriniz kafama yattı bunu uygulayacağım.. Hasar bir şekilde giderilir, bence bu konuda önemli bir nokta da kendi teknemizi bağlarken diğer teknelerin de güvenliğini düşünmemiz gerektiği.

Can__2004

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: ORHAN AVCI
  • Bulunduğu İl: Mugla
  • Doğum Yılı: 1976
  • Tekne Adı: Roznia
« Yanıtla #21 : Ocak 03, 2015, 02:14:05 ÖS »
Çok geçmiş olsun.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #22 : Ocak 03, 2015, 03:18:10 ÖS »
Hani derler ya ''trafikte ben kendime güveniyorum ama karşıdan gelene güvenmiyorum''. ''Sarhoş şekilde trafiğe çıkmam ama ya karşımdaki sarhoşsa'' diye bu iş aynı o hesaba geldi.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #23 : Ocak 03, 2015, 03:45:15 ÖS »
erdogan bey buyuk gecmis olsun Allah kolayliklar versin insallah

erdoğan kaptan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Ocak 04, 2015, 01:53:15 ÖS »
erdogan bey buyuk gecmis olsun Allah kolayliklar versin insallah
Çok teşekkür ederim Cenk bey. Allah razı olsun

erdoğan kaptan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ocak 04, 2015, 02:02:34 ÖS »
İşte geçici yama bu şekilde yapıldı arkadaşlar. Karaya alana kadar idare edecek.

erdoğan kaptan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Ocak 04, 2015, 02:04:26 ÖS »
Çok geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim Can bey.

erdoğan kaptan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Ocak 17, 2015, 01:51:16 ÖÖ »
ve su alan makine sökülerek servisin yolunu tutar. Gümüş ise biraz daha bekleyecek karaya çekilmek için

erdoğan kaptan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Ocak 17, 2015, 07:25:36 ÖS »
yaptığımız kontrolde makine içine su girmediğini anladık. Hazır makine sökülmüşken normal bakımını yaptık. Eskimiş olan egzoz da değişiyor. Artık tekneyi karaya aldığımızda adım adım ne işlemler yapıldığını paylaşacağım

erdoğan kaptan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Şubat 04, 2015, 07:44:46 ÖS »
Lodostan sonra Gümüşü karaya alma fırsatı buldum. Artık bakım zamanı. Tüm bakım evrelerini siz denizci dostlarımla paylaşıp, değerli fikir ve önerilerinizi bekliyorum