Gönderen Konu: Çin motorları yorum  (Okunma sayısı 6226 defa)

onur77

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: onur kuşaksız
  • Bulunduğu İl: izmir
  • Doğum Yılı: 1977
Çin motorları yorum
« : Kasım 16, 2017, 07:31:09 ÖS »

Herkese selamlar.Yapımına devam ettiğim trawler28 'un alt kabuk kısmı bitmek üzere.Bu arada motor arayışına giriştik.istediğim motorlar gerçekten dudak ucuklatiyor.takmak istedigim50 ila 90 beygir gücünde  içten takma olacak.su günlerde fiyatından dolayı atamarinin 62 bg motorunu düşünüyorum.cin mali olusundan biraz çekingenliğin var.bu motorlar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
Ynt: Çin motorları yorum
« Yanıtla #1 : Kasım 16, 2017, 07:37:52 ÖS »
    Parsun motor da bildiğim kadarıyla Çin malı, ben memnunum. Sadece biraz sesli çalışıyor. Duyduğum kadarıyla Katanalarda da biraz ses yüksekmiş. Sizin sorduğunuz motoru bilmiyorum. Kullananlara sormak lazım.

Poseidon34

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Furkan ÜLKER
  • Bulunduğu İl: İSTANBUL
  • Doğum Yılı: 1988
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2017, 07:44:36 ÖS »
Sonuçta amaç gezmek olacak. Hor kullanmadığınız sürece sıkıntı olmaz. Temiz bakmanız gerek. Uzun yola yüksek devirlere gelmez. Ce belgeli cummins baksanız?

onur77

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #3 : Kasım 16, 2017, 08:07:05 ÖS »
Cummins' de güzel ancak şanzımanı da eklediğimizde arada 5-6bin fark var.birde 120bg sen asasını görmedim.ayrıca onlarda sıfır gelmiyor burada revizyonu yapılıp satılıyor diye biliyorum yalnız biliyorsam bağışlayin.asil masraflar kabuktan sonra başladığı için paranın hepsini motora bağlayıp inşaatı uzatmak istemiyorum.beni bu motor sorunsuz ucbes sene goturse daha sonra degistiriim diye düşünüyorum.benim hayalim önümüzdeki yaz denize kavuşmak.eğer güzel bakımını yaparsak sorun çıkarırım bilmem.birde satıcısıyla görüştüm bunlar orijinal marın ağır hizmet motorları olduğunu söyledi.terettud de kaldım.

Poseidon34

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #4 : Kasım 16, 2017, 08:53:24 ÖS »
Cummins' de güzel ancak şanzımanı da eklediğimizde arada 5-6bin fark var.birde 120bg sen asasını görmedim.ayrıca onlarda sıfır gelmiyor burada revizyonu yapılıp satılıyor diye biliyorum yalnız biliyorsam bağışlayin.asil masraflar kabuktan sonra başladığı için paranın hepsini motora bağlayıp inşaatı uzatmak istemiyorum.beni bu motor sorunsuz ucbes sene goturse daha sonra degistiriim diye düşünüyorum.benim hayalim önümüzdeki yaz denize kavuşmak.eğer güzel bakımını yaparsak sorun çıkarırım bilmem.birde satıcısıyla görüştüm bunlar orijinal marın ağır hizmet motorları olduğunu söyledi.terettud de kaldım.

Bu motorların satıcıları satana kadar. Dediğim gibi yüksek devir kullanılmaz ise iyidir yıllarca kullanabilirsiniz.
Ama motor ağır hizmet filan değil yüke işe gelmez. Bütün balıkçılarda kamyonet, minibüs motoru var. Kayıt sorun olmasa hurdacılarda çok güzel motorlar var 2.000 tl.

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #5 : Kasım 16, 2017, 09:02:37 ÖS »
     Marinize edilmiş hurda motor, yeni tekne tescilinde sorun çıkarır. Kabul etmezler.

onur77

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2017, 09:07:12 ÖS »
Zaten bütün sorunda tescil de.ce belgesi ve kullanım kitapçığı istiyorlar.öyle bir motorda en hesaplı bilinen marka dersen kubato o da şanzımanı falan 30binleri buluyor

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #7 : Kasım 16, 2017, 09:45:10 ÖS »
Artık Çin’de üretilmeyen mal kaldımı ki ? Günümüzdeki her ürünün bir bölümünde Çin dokunuşu var. Ön yargılı olacak bir durum kalmadı bence. Alirxpressten patır patır mallar istiyoruz.Çin heryerimizde.
Ben motora bakamadigim icin soyluyorum asıl hava sogutma mi su sogutma mi olusuna dikkat ederim.Yani marin motormu ona bakarim birde bir probleminde yedek parça bulabilecek veya uyumlu baska parcalari monte edebilecekmiyim ona bakarim.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

Poseidon34

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #8 : Kasım 17, 2017, 04:50:41 ÖS »
Artık Çin’de üretilmeyen mal kaldımı ki ? Günümüzdeki her ürünün bir bölümünde Çin dokunuşu var. Ön yargılı olacak bir durum kalmadı bence. Alirxpressten patır patır mallar istiyoruz.Çin heryerimizde.
Ben motora bakamadigim icin soyluyorum asıl hava sogutma mi su sogutma mi olusuna dikkat ederim.Yani marin motormu ona bakarim birde bir probleminde yedek parça bulabilecek veya uyumlu baska parcalari monte edebilecekmiyim ona bakarim.

Çin her yerde fakat kendi içinde de kaliteli , kalitesiz malları var. Heleki motordan bahsediyor isek bir çok şeyi düşünmek gerekir.

Şahsen atamarin takacağıma hurda motor takarım. Fakat dediğim gibi tescil yapılmıyor.

Poseidon34

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #9 : Kasım 17, 2017, 04:56:29 ÖS »
     Marinize edilmiş hurda motor, yeni tekne tescilinde sorun çıkarır. Kabul etmezler.

CE belgesi veren firmalar var fakat astarı yüzünü geçer mi araştırmadığım bir konu birşey diyemeyeceğim.