Gönderen Konu: Tanışalım  (Okunma sayısı 1780 defa)

Maketçi Ertuğrul

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Ertuğrul Evcimen
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1962
Tanışalım
« : Mart 18, 2018, 10:51:15 ÖÖ »

Selamlar,

Arkadaşlar ben Ertuğrul Evcimen. Emekli bir hava astsubayıyım. Yaklaşık 12 senedir zaman zaman profesyonel, zaman zaman da amatörce gemi modelciliği ile ilgileniyorum. Tabi burada bulunan çok kişi gibi ben de kendi teknemi yapmak istiyorum. Buradaki bazı yazışmalardan Natalie 850 model hakkında biraz bilgi sahibi oldum ve yapılabileceğime kanaat getirdim. İntertnet de bulabildiğim oldukça anlaşılır çizimler (her ne kadar Rusça olsa da) plan okuma alışkanlığım nedeniyle bu kanaatimi daha da artırdı. Ancak kullanılan malzemeler listesini maalesef bulamadım. Oysa Kavalier 800 model tekne planı ki N 850 kadar detaylı değil, kullanılan malzemelerin listesini de vermiş. Eğer içinizde N 850'de kullanılan malzemelerin (ahşap çıtalar, kontraplaklar, paslanmazlar vs.) listesine sahip olan varsa benimle paylaşabilir veya kaynak gösterebilir mi?

Gerekli hazırlıkları yaptıktan ve teknemi yapmaya başladıktan sonra aşamaları burada yayınlamayı düşünüyorum.

Hepinize selam ve saygılarımı sunar, desteklerinizi beklerim.
Maketçi Ertuğrul

Mehmet Köstekçi

• İleri Rehber
  • costek@gmail.com
  • Ad Soyad: Mehmet Köstekçi
  • Bulunduğu İl: Mersin
  • Doğum Yılı: 1957
  • Tekne Adı: Olacak inşallah
Ynt: Tanışalım
« Yanıtla #1 : Mart 18, 2018, 04:43:41 ÖS »
Hoş geldiniz Ertuğrul bey merhaba. Bir dönem benim de ilgilendiğim plandı. Fatih Say isimli arkadaşımız bu tekneyi yaptı. Ondan edindiğim DXF dosyaları ve siteden indirdiğim planları var. Şimdi baktım da eklediğim sayfanın altında malzeme listesini vermiş. Malesef txt dosyası yok ama bildiğim bazı OCR uygulamaları resmi tarayıp txt dosyasını verebiliyor. Değilse artık rusça bilen birinden destek almanız olası.
Sabır gerektiren bir uğraşa kalkıştınız  :-\ size kolay gelsin diyorum.  :) Arzu ederseniz bendeki klasörü paylaşabilirim.
M.Köstekçi
---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

https://photos.app.goo.gl/YspPZu46Kf2jCvU28

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2018, 09:46:29 ÖS »
Merhabalar aramıza hoşgeldiniz.

Bence siz hazır malzeme listesi ile başlamayın. Bu tekneyi gerçekten yapmaya niyetliyseniz adım adım ilerleyin ve o adımlarda gerekli olan  ihtiyaç kalemlerinizi belirleyip,bolca araştırma yaparak ilerleyin derim.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

yalova77

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: YALÇIN KUŞKU
  • Bulunduğu İl: SAKARYA
  • Doğum Yılı: 1961
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2018, 10:05:23 ÖS »
hoş geldiniz ertuğrul bey tekne yapımına başlamak için şartlarınızı gözden geçirin.Tekneyi kapalı bir yerde mi yapacaksınız malzemeleri toptan alıp iki sene sonra kullanacağınız malzemeyi depolama yeriniz var mı en önemlisi tüm malzeme için bütçe gerekli :A ufak bir ayrıntı da şu tekne inşaası ilerledikçe değişiklik yapmak isterseniz kullanmayacağınız malzeme artar yeni malzeme alımı gerekir.

Maketçi Ertuğrul

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Ertuğrul Evcimen
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1962
« Yanıtla #4 : Mart 22, 2018, 08:49:35 ÖS »
Mehmet, Volkan ve Yalçın Beylere göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uyacağımı bilmenizi isterim. Teknenin inşasını kapalı bir mekanda yapacağım. Malzemeleri de iş yürüdükçe almayı planlıyorum. Ama öğrenmek istediğim bazı konular olacak ki o zaman da yine buradan siz değerli katılımcıların fikirlerinden faydalanacağım.

Daha şimdiden burada olmaktan keyf aldığımı belirtmek ister, hepinize selam ve saygılarımı sunarım.
Maketçi Ertuğrul