Gönderen Konu: Amatör Denizci Belgesinde Yeni Sistem  (Okunma sayısı 38467 defa)

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
Ynt: Amatör Denizci Belgesinde Yeni Sistem
« Yanıtla #30 : Aralık 23, 2019, 01:47:09 ÖS »

Volkan, gogle da KMT örnek sorular diye arat 200 küsür soru bulacaksın cevaplarıyla, onları bir kere çöz. Ama kısa mesafe telsiz el kıtabını da bir kere oku, sorun olmaz. ADB kadar light bir sınav değil, kalanlar oluyor. Yanındakinle lise sinavlarındaki gibi hafif kopya imkanı oluyor. Sınav öncesi anlatılanlar tek başına sınavı geçmek için yeterli değil.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #31 : Aralık 23, 2019, 09:08:06 ÖS »
   Volkan, gogle da KMT örnek sorular diye arat 200 küsür soru bulacaksın cevaplarıyla, onları bir kere çöz. Ama kısa mesafe telsiz el kıtabını da bir kere oku, sorun olmaz. ADB kadar light bir sınav değil, kalanlar oluyor. Yanındakinle lise sinavlarındaki gibi hafif kopya imkanı oluyor. Sınav öncesi anlatılanlar tek başına sınavı geçmek için yeterli değil.

Adb sınavında yanımdaki 'amcanın' sınavını ben yapmıştım :D Hafif kopya imkanın oluyor diyince aklıma geldi de abi  :gk :gk

Ben ozaman biraz asılayım şu sınavada veriyorlerken elimizde belgemiz olsun yarın öbür gün telsiz falan takmak isteriz belki  :tav
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #32 : Ocak 17, 2020, 07:31:54 ÖS »

15 Ocak günü sınava girdik abi hanımla birlikte. Sınavdan önce kaptan eğitim verdi .Biz çalışkan öğrenci olarak dersi iyi dinlendik ama zaten kaptan hangi soruların çıkacağını dersi anlatırken söyledi  :on Yani şurası önemli bakın iyi bakın belki sınavda çıkabilir diyerek  :halay 
Toplam 25 test sorusu vardı. 60 puan ve üzeri kmt almaya hak kazanıyormuş. 15 ve 16 ocak seansları ile toplam 1300 kişi sınava girmiş 2 günde. Bukadar insan hadi anladım ADB yi alıyorda telsiz belgesini neden alıyor  :ofof  Heralde arka odada bebek ağladığı zaman telsizi iyi kullanmak için vs dir  :on :on Başka bir açıklama biz bulamadık.

Sınavıda hanımla kafa kafaya verip ortak istişareler eşliğinde yaptık. Yine bir sınav klasiği olarak yanımızdaki vatandaşlarda bizim kağıdı geçirdi.

Ama eğitim yararlıydı diyebilirim. :onay

Mayday-Panpan-Navtex16-67-06-08 nolu kanallar,telsiz çeşitleri vs bunlarla ilgili bilgi sahibi olduk.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #33 : Ocak 18, 2020, 02:02:53 ÖS »

15 Ocak günü sınava girdik abi hanımla birlikte. Sınavdan önce kaptan eğitim verdi .Biz çalışkan öğrenci olarak dersi iyi dinlendik ama zaten kaptan hangi soruların çıkacağını dersi anlatırken söyledi  :on Yani şurası önemli bakın iyi bakın belki sınavda çıkabilir diyerek  :halay 
Toplam 25 test sorusu vardı. 60 puan ve üzeri kmt almaya hak kazanıyormuş. 15 ve 16 ocak seansları ile toplam 1300 kişi sınava girmiş 2 günde. Bukadar insan hadi anladım ADB yi alıyorda telsiz belgesini neden alıyor  :ofof  Heralde arka odada bebek ağladığı zaman telsizi iyi kullanmak için vs dir  :on :on Başka bir açıklama biz bulamadık.

Sınavıda hanımla kafa kafaya verip ortak istişareler eşliğinde yaptık. Yine bir sınav klasiği olarak yanımızdaki vatandaşlarda bizim kağıdı geçirdi.

Ama eğitim yararlıydı diyebilirim. :onay

Mayday-Panpan-Navtex16-67-06-08 nolu kanallar,telsiz çeşitleri vs bunlarla ilgili bilgi sahibi olduk.

Vay arkadaş.! Bizim günahımız neydi? 3-5 gün ineklemiştim sorulara ://....Valla 1-2 yıl daha geçsin bu sınavları da kaldırırlar..
Sefaköy'de girmiştim,bölmeli pc masalar vardı,bilgisayar açıp ,çıkan soruları orda cevaplıyorsun,yan bilgisayarı görmene imkan yok,topu,topu 7-8 kişiydik,başımızda 4 tane gestapo gibi sınav gözetmeni vardı..tabi şimdi o kadar kişiye,o kadar bilgisayarı nerden bulacaklar. :)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #34 : Ocak 23, 2020, 11:07:46 ÖS »
Kıskanmayın :halay :halay
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com