Gönderen Konu: Natali 850 İngilizce Planlar  (Okunma sayısı 42035 defa)

ozngms

• İleri Üye
  • Ad Soyad: ozan gümüş
  • Bulunduğu İl: Aydın
  • Doğum Yılı: 1984
Ynt: Natali 850 İngilizce Planlar
« Yanıtla #15 : Mart 29, 2013, 12:18:43 ÖÖ »

Natalie niyetine girenlere eklemelerde bulunayım..

YAPIM MACERAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN www.facebook.com/RBMC31

Can__2004

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: ORHAN AVCI
  • Bulunduğu İl: Mugla
  • Doğum Yılı: 1976
  • Tekne Adı: Roznia
« Yanıtla #16 : Mart 30, 2013, 12:11:34 ÖS »
Natalie niyetine girenlere eklemelerde bulunayım..Ama bu tekneye çok para gider..O kadar para harcanacaksa ücretli planlarada bakılmalı diye düşünüyorum..

Ozan bey,

Natali ile ucretli plana sahip ayni olculerdeki bir tekne arasindaki ucreti artiracak fark nedir? Bu konularda henuz cok fazla tecrubeye sahip olmadigim icin, sizin gorusleriniz hem bana hem de benim gibi Natalie'yi begenenlere yol gosterici olacaktir diye dusunuyorum. Simdiden cok tesekkur ederim.

ozngms

• İleri Üye
  • Ad Soyad: ozan gümüş
  • Bulunduğu İl: Aydın
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #17 : Mart 30, 2013, 09:14:33 ÖS »
Bu tekneyi yapacağınız bütçeyle bu boyda başka tasarımcılarında tekneleri de yapılabilir demek istedim .. Plana ücret vermemek için özelliklede ücretsiz planlarda değişiklik ,uyarlamalar yapıp ortaya verimsiz tekneler çıkarıldığınıda görüyorum..Yelkenli teknelerin bu kadar pahalı satıldığı bir ortamda güzel amatör yapımların ortaya çıkması en büyük temennimdir..

Tekne planlarının ücreti yapımda harcayacağınız paranın yanında çok küçük kalacağından farklı tasarımlar farklı tekneler yapılsın isterim..

Natali 850 ücretsizler içinde en beğendiğim plandır..Diğer ücretsiz planların işlevselliği konusunda yorum yapmak haddime dahi değil fakat estetik açıdan yetersiz olduğu kanaatindeyim...

Ben bu tekne yapım işiyle ilgili olduğumdan beri gördüğüm bu boydaki bir teknenin masrafı kabuk bittikten sonra başladığı yönünde
motor+salma+arma gibi ana maliyet kalemleri var.. Maliyetleri minimize etmek hepimizin gayreti malum fakat yinede bir miktar para harcanacağı kesin.. Kabuk maliyeti toplam maliyetin 4te1 i yada 5te 1 i kadar olabilir..

Üstteki belirttiklerim kendi şahsi fikirlerimdir..yazdıklarım pratik tecrübeler olmayıp,sürekli malzeme ve bilgi araştırmaktan dolayı teoriktir..
Bende Haziran ayında doğru elimdeki plan doğrultusunda yapım işlerine başlayacağım..

Plan seçimi çok önemli bir konu.. Bir plan edinip bu işe korkusuzca girmek lazım..Yüzmek istiyorsak ıslanmayı göze alacağız..

YAPIM MACERAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN www.facebook.com/RBMC31

Can__2004

• Çırak Üye
« Yanıtla #18 : Mart 30, 2013, 09:53:39 ÖS »
Bu tekneyi yapacağınız bütçeyle bu boyda başka tasarımcılarında tekneleri de yapılabilir demek istedim .. Plana ücret vermemek için özelliklede ücretsiz planlarda değişiklik ,uyarlamalar yapıp ortaya verimsiz tekneler çıkarıldığınıda görüyorum..Yelkenli teknelerin bu kadar pahalı satıldığı bir ortamda güzel amatör yapımların ortaya çıkması en büyük temennimdir..

Tekne planlarının ücreti yapımda harcayacağınız paranın yanında çok küçük kalacağından farklı tasarımlar farklı tekneler yapılsın isterim..

Natali 850 ücretsizler içinde en beğendiğim plandır..Diğer ücretsiz planların işlevselliği konusunda yorum yapmak haddime dahi değil fakat estetik açıdan yetersiz olduğu kanaatindeyim...

Ben bu tekne yapım işiyle ilgili olduğumdan beri gördüğüm boydaki bir teknenin masrafı kabuk bittikten sonra başladığı yönünde
motor+salma+arma gibi ana maliyet kalemleri var.. Maliyetleri minimize etmek hepimizin gayreti malum fakat yinede bir miktar para harcanacağı kesin.. Kabuk maliyeti toplam maliyetin 4te1 i yada 5te 1 i kadar olabilir..

Üstteki belirttiklerim kendi şahsi fikirlerimdir..yazdıklarım pratik tecrübeler olmayıp,sürekli malzeme ve bilgi araştırmaktan dolayı teoriktir..
Bende Haziran ayında doğru elimdeki plan doğrultusunda yapım işlerine başlayacağım..

Plan seçimi çok önemli bir konu.. Bir plan edinip bu işe korkusuzca girmek lazım..Yüzmek istiyorsak ıslanmayı göze alacağız..

Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim.

andersen

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Selçuk YILDIZ
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Tekne Adı: Voyager
« Yanıtla #19 : Nisan 02, 2013, 11:38:25 ÖÖ »
Site mahkeme kararıyla engellenmiştir mesajı çıkabilir.
Bilgisayarınızda IP ayarlarında bulunan DNS'i 8.8.8.8. ve 8.8.4.4 olarak değiştirdiğinizde mahkeme kararıyle engellenmiş bütün siteleri açmaktadır. Kanunen bir sıkıntı yoktur, bilgisayarınızda istediğiniz DNS'i kullanabilirsiniz.
Bu işlemi dns ayarlarını değiştirme diye google'da arattığınızda, nasıl yapıldığını çok iyi anlatmaktadır.
İnternet herkese açık 8)

Bu site yasaklı,girilmiyor.

Ulaşmaya çalıştığınız internet sitesi T.C. Beyoğlu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 19.06.2009 tarih ve 2009/41 sayılı kararı gereği erişime kapanmıştır.

Volkan'a duyurulur.   ;)
Selçuk YILDIZ
Sarıyer / İstanbul

mehmet şasi

• İleri Üye
  • Ad Soyad: mehmet şasi
  • Doğum Yılı: 1964
« Yanıtla #20 : Mayıs 24, 2013, 10:24:25 ÖS »
Buradan indirdiğim planların bire bir ölçlerinde çıktılarını almak için ozolitçiye gittim bunlardan bire bir ölçüde çıktı alınmaz dedi bunlardan birebir çizilmiş orjinal planları olması gerek ben mi bir hata yaptım indirirken fikri olan var mı yada bu palnların çıktısınız alan var mı yardım lütfen

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #21 : Mayıs 24, 2013, 10:48:03 ÖS »
Buradan indirdiğim planların bire bir ölçlerinde çıktılarını almak için ozolitçiye gittim bunlardan bire bir ölçüde çıktı alınmaz dedi bunlardan birebir çizilmiş orjinal planları olması gerek ben mi bir hata yaptım indirirken fikri olan var mı yada bu palnların çıktısınız alan var mı yardım lütfen

Mehmet Abi bunlar ile çıktı alamazsın :( Makinaların okuyabileceği cinsten bir çizim yani cad dosyaları olması gerekir. Bu tekneninde cad dosyaları yok :(
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

mehmet şasi

• İleri Üye
« Yanıtla #22 : Mayıs 24, 2013, 11:03:01 ÖS »
ne yapacağız o zman onları kağıt üzrine birebir ölçülerinde kendimiz aktaracağız yada çözüm ne

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #23 : Mayıs 24, 2013, 11:13:26 ÖS »
ne yapacağız o zman onları kağıt üzrine birebir ölçülerinde kendimiz aktaracağız yada çözüm ne

Aynen dediğin gibi ya elle çizim yapılacak yada autocad programını hakim olarak kullanabilen birisi teknenin ölçümlerine göre çizimini yapıcak ve hayrına paylaşacak :) Burda dolaşan bir cad dosyası vardı ama o yanılmıyorsam Fatih Abi'nin yaptığı dopingli versiyon.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Can__2004

• Çırak Üye
« Yanıtla #24 : Mayıs 24, 2013, 11:17:24 ÖS »
http://www.denizrehberim.com/natali-850-t578.0.html;msg13088#msg13088

Bu linkte Yalcin Ak arkadasimiz, Natalie cad cizimlerini isteyene gonderebilecegini soyluyor. Ben istedim ve bana gondermis sagolsun (Gerci bakmaya daha firsat bulamadim  :)).

mehmet şasi

• İleri Üye
« Yanıtla #25 : Mayıs 24, 2013, 11:21:30 ÖS »
o zaman iş başa düştü aktarabilirsem hem buradan paylaşırım siteyede bir katkımız olsun

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #26 : Mayıs 24, 2013, 11:25:19 ÖS »
nasıl yokmus ya cad çizimleri.?!!
fatih say isteyenlerle paylaşıyor...
ben aldım ve 4 postanın 1/1 çıktısınıda özalitcide yaptırdım :)..
S750 den sanırım vaz gececem..ihanet ince bir çizgidir :)..
mail adresini yolla mehmet,becerebilirsem yarın yollıyayım..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #27 : Mayıs 24, 2013, 11:29:49 ÖS »
nasıl yokmus ya cad çizimleri.?!!
fatih say isteyenlerle paylaşıyor...
ben aldım ve 4 postanın 1/1 çıktısınıda özalitcide yaptırdım :)..
S750 den sanırım vaz gececem..ihanet ince bir çizgidir :)..
mail adresini yolla mehmet,becerebilirsem yarın yollıyayım..

Abi Fatih abininkiler modifiyeli değilmi ? Kamara yüksekliği farklı.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #28 : Mayıs 24, 2013, 11:30:39 ÖS »

Aynen dediğin gibi ya elle çizim yapılacak yada autocad programını hakim olarak kullanabilen birisi teknenin ölçümlerine göre çizimini yapıcak ve hayrına paylaşacak :) Burda dolaşan bir cad dosyası vardı ama o yanılmıyorsam Fatih Abi'nin yaptığı dopingli versiyon.

fatih sadece kamarayı 10 cm yükseltmiş,ende bir sorun yok,postalarıda dizerken arasını açıp boyu uzatmıs..yani planlarda çok bir oynama yok volkan..

mehmet şasi

• İleri Üye
« Yanıtla #29 : Mayıs 24, 2013, 11:34:49 ÖS »
peki 10 cm yükseltme boyununda değikşilik yapmayacaksan sorun çıkamaz mı yanlışl hatırlamıyorsam cem gür bey ölçülerini değiştirisen o tekne o tekne olmaz artık başka birşeydir demişti