Gönderen Konu: Natalie 850 Yapmaya karar verdim  (Okunma sayısı 19927 defa)

cherhem

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Kerem
  • Bulunduğu İl: Adana
  • Doğum Yılı: 1989
Ynt: Natalie 850 Yapmaya karar verdim
« Yanıtla #30 : Ağustos 18, 2020, 06:44:12 ÖS »

Ek olarak beton üzeri 5 kat epoksi-elyaf olduğun belirteyim. Bir katıni betonu döktükten sonra, diğer 4 katını genel kaplama sırasında yapıldı. 5 kat epoksinin betonu yerinde tutmaya yeteceğinede inanıyorum. Su altım en az 4 kat.

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #31 : Ağustos 18, 2020, 10:26:20 ÖS »
keşke zehirli atmasaydın..zehirli astarı atıp bıraksaydın...yabancı markaların verdigi süre 30-40 gün civarı..yerliler o kadar da degildir..alttan biraz yüksekce beslesip tekneyi, denize atmadan önce zehirli sürseydiniz.

cherhem

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #32 : Ekim 05, 2020, 06:44:29 ÖS »
Dönderirken aldığım video(hızlandırılmış 20 dk sürdü) ;

Hesaplı kitaplı kaldırma işlemi yaptık. Öyle uydurma gibi duruyor ama değil  :ofof  Bir tarafında forklift, diğer tarafı kepçe. Kaldırmak için demirden yerler yaptım arkalı önlü. Salmaları içeriden sağlamlaştırmadım henüz, o yüzden altına destek olsun diye lastik koydum.

Şuanda üstünü kapatıp, kaplamasına geçtim.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #33 : Kasım 12, 2020, 05:36:03 ÖS »
Fotoğrafları düzenliyordum.
Bu tekne çok güzel bir tekne olacak. Kısmet olursa bir sonraki teknem için seçenekler arasına Natali'yi sokmamı sağlayan fotolar görüyorum <>
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

Mehmet Köstekçi

• İleri Rehber
  • costek@gmail.com
  • Ad Soyad: Mehmet Köstekçi
  • Bulunduğu İl: Mersin
  • Doğum Yılı: 1957
  • Tekne Adı: Olacak inşallah
« Yanıtla #34 : Kasım 13, 2020, 02:25:39 ÖS »
Elinize sağlık iyi gidiyor görünüyor.
Ancak amatör yapımlarda genellikle gözlemlediğim bir yanlış var! O da havuzluk oturaklarının altını plana uygun olarak tüp yatak olacak şekilde yapıyorlar. Her ne kadar mimar o şekilde tasarlayıp planı öyle çizmiş olsa da O alana girip yatmak pek te kolay bişey değil hele ki 7-8 metre bir teknede.
Yatak olarak kullanmaktan vaz geçildiğinde de efektif olarak depo gibi kullanılması da mümkün olmuyor.
Halbu ki en başından havuzluktan kolayca erişim imkanı sağlayacak şekilde portuç olarak yapılsalar, hatta havuzluk tabanı bile kapaklı tasarlanıp açılabilir yapılsa gayet kullanışlı bir depo alanı yaratılabilinir. Tavsiyem yol yakınken bu ihtimali de düşünmeniz olur. Kolay gelsin...
M.Köstekçi
---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

https://photos.app.goo.gl/YspPZu46Kf2jCvU28

cherhem

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #35 : Eylül 20, 2022, 10:43:00 ÖS »
Merhabalar. Uzun zaman oldu güncelleme yapamadık. Hala devam ediyorum. Geçmiş özensizlikler baya dert oluyorlar. En baştan temiz yapmak en iyisiymiş. Tecrübe etmeden anlayamıyorsun. "düzeltiriz zaten, salla" diyerek yaptığım yerler şuan beni baya zorluyor  :// Ama olsun yinede devam.

Google'daki albümü güncelledim.

Sormak istediğim bir konu var, henüz daha bitmedi ama en erken ne zaman ruhsat için başvurabilirim? İçinin astarını bitirip seyir ışıklarını takıp, direği dikmem yeterli mi? Ne kadar uzağım bilmek isterim.

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #36 : Eylül 21, 2022, 07:53:24 ÖS »
     Dışı tamamen bitecek, boyanacak, isimler yazılacak. Direği takman önemli değil, motorsuz yelkenli olarakta tescil ettirebilirsin ama motoru işletirken tekrar harç alırlar.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #37 : Eylül 22, 2022, 03:41:47 ÖS »
     Dışı tamamen bitecek, boyanacak, isimler yazılacak. Direği takman önemli değil, motorsuz yelkenli olarakta tescil ettirebilirsin ama motoru işletirken tekrar harç alırlar.

Abi benim tekneyi kayıt ederlerken direkli halini istemişlerdi.
Motorsuz kayıt edileceği zaman '' e bu tekne yelken ile gidecekse hani yelken direği ? '' diyorlar. Ben bu sıralamaya yelken direkli halini eklerim garanti olması için. Onun dışında içi hiç önemli değil. Dışı boyanacak, isimler yazılacak.
Hatta şöylede olabilir. İsimler yazılmadan ve direk dikilmeden başvuru yapılır faturalar ile .Limandan bir görevli gelir teknenin ölçümlerini yapar sonra size bir ruhsat numarası verir. Tekne sancak-iskele baş tekne ismi yazılır, kıç'a da bağlı olduğu liman ve altına limandan verilen ruhsat numarası yazılır, direği dikilir, her açıdan güzelce fotolarını çekersiniz limana fotoları götürdüğünüz zaman ruhsatını size teslim ederler.
Ben aynı bu şekilde yapmıştım. 5 yıl satılamaz kaydı olacağı için tekne garajdayken zaman kaybetmeyeyim demiştim. 1 sene ruhsatım liman başkanlığında kaldı. garajda gelip ölçü aldılar, başvurumu tamamladılar, ruhsatımı çıkardılar. Sadece bana teslim etmediler. En son suya indirdikten sonra yelken direğini monte edince fotolarını çekip limana götürdüm ruhsatı ondan sonra teslim ettiler bana.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #38 : Eylül 24, 2022, 11:42:17 ÖÖ »
    Liman Başkanlıkları arasında farklı uygulamalar oluyor, benden direk istemediler. Sadece üç tarafından isimleri yazılı fotolarını istediler Motorsuz yelkenli olarak tescil edip hemen ruhsat verdiler tekneyi üç ay sonra tamamlayıp denize indirmiştik, yalnız altı ay sonra motor alıp işlettirirken tekrar harç ödedik.

XX

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: hasan ilbay
  • Bulunduğu İl: mersin
  • Doğum Yılı: 1985
« Yanıtla #39 : Ekim 06, 2022, 10:43:51 ÖS »
Kolay gelsin baya ilerlemişsiniz. Direğide ahsaptan yapmışsınız oldukça güzel görünüyor. Natalinin içide oldukça ferah görünüyor. Keyifle kullanacağınız günler yakın gibi

cherhem

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #40 : Ekim 09, 2022, 09:10:16 ÖS »
Hatta şöylede olabilir. İsimler yazılmadan ve direk dikilmeden başvuru yapılır faturalar ile .Limandan bir görevli gelir teknenin ölçümlerini yapar sonra size bir ruhsat numarası verir. Tekne sancak-iskele baş tekne ismi yazılır, kıç'a da bağlı olduğu liman ve altına limandan verilen ruhsat numarası yazılır, direği dikilir, her açıdan güzelce fotolarını çekersiniz limana fotoları götürdüğünüz zaman ruhsatını size teslim ederler.

Bu şekilde yapalım.

Kolay gelsin baya ilerlemişsiniz. Direğide ahsaptan yapmışsınız oldukça güzel görünüyor. Natalinin içide oldukça ferah görünüyor. Keyifle kullanacağınız günler yakın gibi

Teşekkürler. Daha yarısına bile gelmedik gibi  :sad22 Direğin sağlamlığını denemeden göremeyeceğiz gibi. Orjinal plana uymadım için konusunda. İnşallah sağ salim suya indiririzde yüzer  :tav

Arya-

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Dursun
  • Doğum Yılı: 1982
« Yanıtla #41 : Mart 30, 2023, 04:18:51 ÖS »
Uzun zaman olmuş konu güncellenmemiş. Yok mu devamı? Ne durumda tekne? Merak ettim son halini. Çok başarılı ilerliyordu.

cherhem

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #42 : Nisan 02, 2023, 06:18:54 ÖS »
Uzun zaman olmuş konu güncellenmemiş. Yok mu devamı? Ne durumda tekne? Merak ettim son halini. Çok başarılı ilerliyordu.

İnstagramdakiler son hali diyebiliriz. Görsel olarak çok değişmedi. Zımpara-macun-boya üçlüsü yapılacak. Harici işler sebebiyle cok yavaş ilerliyorum.  :-X