Gönderen Konu: Tekne piyasası ederi ile ilgili yardım  (Okunma sayısı 3183 defa)

aracali27

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Ali Araç
  • Bulunduğu İl: Hatay
  • Doğum Yılı: 1993
Tekne piyasası ederi ile ilgili yardım
« : Kasım 01, 2018, 08:52:00 ÖS »

Hepinize merhabalar ıkıncı el tekne arayıslarımdan ıstedıgım uygun fıyatlı tekne yı bulamadıgımdan dolayı ıkı  hatadır forumda tekne ınsaa arastırmalarım devam edıyor . Hepınıze yanıtlarınız ve ılgınız ıcın cok tesekkur edıyorum . tekne ınsaa etme dusuncesı arastırmaları bılıorsunuz kı gercekten kolay olan seyler degıl ozellıkle de benım gıbı Denız e daha cok karadan bakanlardansanız . Son bı kac gundur yenıden ılanlara bakmaya basladım ve daha onceden ıletısım kurdugum bır satıcı dan fıyatta ındırım yapabılecegını belırten bır mesaj aldım . Ve tekneyı yenıden ıncelemeye basladım. Emınım kı hepımız paramızı kolay kazanmıyoruz ve lukse gecebılıyor ama benım tekne ye ayırdıgım para benım ıcın buyuk ve zor  kısıntılar ıle butunlesmıs bır para o yuzden yanlıs bır secım yapmak ıstemıyorum o yuzden buraya yazmak ıstedım  Tekne modelı ıle alakalı herhangı bır   bılgı bulamadım . Tekne sahıbıne soru sorma hakkımı tamamladıgımı dusunuyorum ,tekne ozellık ve dıger konularla alakalı cok bılgı sahıbı degılım Degerlı abılerım den lınk tekı ılan ıle alakalı yorum ve ederı ıle alakalı kıs sezonu yakıt motor vergı ve lıman ucretı ve teknenın denızcılıgı ıle alakalı bılgılerı paylasmaları konusunda yardım ıstıyorum . Aklımdakı bır kac soru da burada Sonar radar balık bulucu yazılmıs Sonar markası mı acaba yoksa farklı bır terım mı ve bu balık bulucu nun ederı ne kadardır? Dalgalar ıle arası ıyı olan bır tekne mıdır  ?   https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-deniz-araclari-gezi-teknesi-acil-satilik-bakimli-613114266/detay  hepınıze cok tesekkur ederım. 

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
Ynt: Tekne piyasası ederi ile ilgili yardım
« Yanıtla #1 : Kasım 01, 2018, 09:30:24 ÖS »
25 beygirlik makina ile 7 mil sürat yapıyorsa,deplesman gövde bir kayık olması lazım..
Fakat burdan resimlere bakarak motor ve tekne hakkında yorum yapmak abes olur.(eger bilinen bir marka degilse)
Balık bulucuya ,bizim balıkcılar ''radar,sonar'' vb gibi adlarda taksa ,ikisi de degil,balık bulucudur sadece..
Marka,modeline göre 2-3 bin liraya da var,aliexpreste 30 dolara da var :)..
Motor ve tekneden anlayan bir tanıdıgın ile,denizde deneme gezisi yapıp,öyle karar vermen lazım..
Artık bu tip özel teknelerden yıllık vergi alınmıyor,ama alım satım ve kayda gecişte vergi ve harçları vardır..
Barınak ücretleri şehir,bölgeyeg göre degişiyor..baglı oldugu barınaga sorman lazım aylık ne kadar ücret alınıyor diye..
İkinci el tekne alacaksan,bilinen bir marka al rota,tacar vb gibi..hem deger kaybetmez hemde satmak istediğinde çabuk satılır.

aracali27

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Kasım 01, 2018, 10:35:40 ÖS »
Servet ey hosgeldınız yanıt ıcın tesekkurler . tekne nın bellı bır markası yok sanırım . olsaydı yazardı ama ben yıne de soracagım . Deplesman teknelerde agırlık fazla sallanma oranı ve dalgalardan etkılenme oranı dusuk oluyor degılmı ?

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 01, 2018, 11:19:03 ÖS »
Servet ey hosgeldınız yanıt ıcın tesekkurler . tekne nın bellı bır markası yok sanırım . olsaydı yazardı ama ben yıne de soracagım . Deplesman teknelerde agırlık fazla sallanma oranı ve dalgalardan etkılenme oranı dusuk oluyor degılmı ?

Kötü denizlerde kayıcı teknelere göre daha  stabil oluyolar.

aracali27

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Kasım 01, 2018, 11:34:46 ÖS »
Anladım cok sagolun . Sizce teknenın ederı nedır ?

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 02, 2018, 12:17:19 ÖÖ »

Bir tekneye fiyat biçecek yetkinliğim-eksperliğim yok.

Mehmet Köstekçi

• İleri Rehber
  • costek@gmail.com
  • Ad Soyad: Mehmet Köstekçi
  • Bulunduğu İl: Mersin
  • Doğum Yılı: 1957
  • Tekne Adı: Olacak inşallah
« Yanıtla #6 : Kasım 04, 2018, 12:13:15 ÖS »

İzmirden "Özkaya boats" diye bir firma yapısıymış ama firmanın siteside eksik adam gibi bir bigi yok. http://ozkayatekne.com/#prettyPhoto
M.Köstekçi
---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

https://photos.app.goo.gl/YspPZu46Kf2jCvU28

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #7 : Kasım 04, 2018, 01:09:27 ÖS »
   Özkaya botun tekneleri iyidir, Özkaya bot, Kaya botun kardeşidir. Bizde bir tane 5.75 i var. 2017 de (remote kolları, dümen sistemi, motor hariç) 15 000 gibiydi. Motor hariç ful 25 000 gibiydi o tarihte.

tcgberk

• Çırak Rehber
  • insanlar 3e ayrlır,yaşayanlar,ölüler ve denizciler
  • Ad Soyad: Tunç Aş
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1974
  • Tekne Adı: CJ 3B WILLYS
« Yanıtla #8 : Kasım 05, 2018, 08:39:17 ÖÖ »

fiyat bu tekne için makul
pazarlıkla 22-23 alınabilir
pruvanız neta deniziniz sakin olsun