Gönderen Konu: Johnson Deniz Motorları  (Okunma sayısı 43102 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Johnson Deniz Motorları
« : Ağustos 15, 2011, 01:06:38 ÖÖ »

Johnson deniz motorları hakkında her türlü bilgi paylaşımını ve değerlendirmesini bu başlık altında yapabilirsiniz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

zayko

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Johnson Deniz Motorları
« Yanıtla #1 : Kasım 16, 2011, 09:18:34 ÖS »
slm hocam 3 mt boto motor alacam fakat karar veremiyorum jonson nasıl acaba 4 zamanlı 5 beygirden yukarı düşünüyorum sizce nasıl olur

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #2 : Kasım 16, 2011, 09:30:30 ÖS »
Merhaba.
3 metre bot için bence maddi imkanlar ve performans doğrultusunda en iyi 8 bg motor olur tabikide alabiliyorsanız 15 bg e kadar alın derim ancak 8 bg en ideali.
Johnson motorlar zaten kalitesini kanıtlamış motorlar 8 hp si olduğunuda düşünüyorum.4 zamanlı olarakta çok güzel bir tercih yapmış olursunuz.
Johnson motorları sorduğunuz için başka marka verme gereği duymadım.
Saygılarımla
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

burakolcay

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 17, 2011, 12:44:46 ÖÖ »
Johnson 6 hp 2 zamanlı kullandım ve çok memnun kaldım.Performansı çok iyiydi 3.80 seamaster botta kullandık 2 kişi balık için çok iyi iş yaptı ve sadece bujileri yağlandığı zaman biraz dert oluyordu oda 10 dklık bile bir iş değil.Heleki 4 zamanlı alacaksanız arkanıza bile bakmayın.
Ben 9.9 tavsiye ederim.

kaptanatakan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Aralık 01, 2011, 02:19:02 ÖS »
bende arkadaşa katılıyorum imkan varsa 9.9 ve üstü kullanın zaten 4 zamanlı yakıtta da çok büyük bi artış sayılmaz ayrıyetten küçük motoru yüksek devirde kullanmaktan büyük motoru düşük devirde kullanmak çok daha iyidir performans ve yakıt bakımından
POSEIDON's SON

orson5

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: tevfik inan
  • Bulunduğu İl: tekirdağ-çorlu
  • Doğum Yılı: 1950
« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2012, 11:29:28 ÖÖ »
SELAMLAR ARKADAŞLAR;
Ben yeni üye oldum.6 bg 2 zamanlı 2005 model johnson motor aldım.Teknik bilgi karmaşasından cevap bulabilirim ümidi ile yazıyorum.İnternette bulduğum bilgilerde yakıt yağ oranı 1/50 diyor.Yetkili servis 1/100 dedi,ben hatırlattığımda,sen 1/50 koyarsan zararı olmaz,duman atar dediler.2.ci el bir motor bu.Yani rodajda değil.Test için 1/50 yağ ile (ki orijinal johnson katkı yağı)denedim.Hakikaten çok duman çıkıyor.Daha önce 3,6 parsunum vardı,o bile bu kadar duman çıkarmıyordu.İşin aslını bilenlerden yardı rica ediyorum.
Selamlar.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #6 : Haziran 26, 2012, 01:01:15 ÖS »
Parsun motorlarda rodaj zamanı 25 te 1 diğer zamanlarda 50 de 1 di. Servis 100 de 1 dedi ise bence onu uygulamalısınız. 50 de 1 de olur fazla yağ olması sorun çıkarmaz ancak daha fazla yağ yakması sebebi ile fazla duman atar. Siz en iyisi 100 de 1 oranından şaşmayın.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Sunay Gönenden

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: Sunay Gönenden
  • Bulunduğu İl: Antalya
  • Doğum Yılı: 1948
« Yanıtla #7 : Haziran 26, 2012, 04:20:16 ÖS »
Benim 8 BG iki zamanlı johnson motorum var. 1/50 oranında yağ koyuyorum. Bir sorun olmadı.
Ne mutlu Türküm diyene.

gökhan272

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: gökhan boğazkesen
  • Bulunduğu İl: balıkesir
  • Doğum Yılı: 1970
« Yanıtla #8 : Aralık 14, 2013, 01:33:12 ÖS »
Merhabalar, denizcilik konusunda çok zayıfım ve sadece fiyat araştırması yaparken sitenizi farkettim ve hemen üye oldum. Bundan sonra azda olsa bilgi sahibi olabilmek için takip etmek istiyorum. Elimde bir adet jhonson 4.0 dıştan takma hiç kullanılmamış ama 1997 model var. Elimden çıkarmayı düşünüyorum ama kaç lira eder bir fikrim yok. yardımcı olabilirseniz çok sevinrim saygılarımla....

Musa sağlam

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: musa sağlam
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1976
  • Tekne Adı: Ünver abi
« Yanıtla #9 : Aralık 14, 2013, 03:23:17 ÖS »
50/1 standart olarak verilir biraz duman atar fakat uzun vadede aşınmayı çok azaltacağından faydalı , kışın  bu oranın dışında bişey kullanmayın bence  yaz aylarında oran biraz daha düşürülebilir ama  tercih sizin , orginal yağ iyidir ama 40 tl civarında bir fiyatıyla  tuzlu sayılır ben 5 senedir  benzinlikten aldığım 2 t ( iki zamanlı) motosiklet yağı kullanıyorum hiç sorun yaşamadım

Birde Püf noktası vereyim oldu olacak Motorunuzu sık aralıklarla kullanmıyorsanız karbiratörde benzin bırakmayın benzin ve yağ karışımı olduğundan benzin uçuyor yağ kalıyor  ve bir süre sonra karbüratör kirlenmiş dediğimiz olay gerçekleşiyor ve haydi bakıma bunu yaşamamak için  iskelenize geldiğinizde motorun benzin fişini çekin ve motorun kendiliğinden  stop etmesini bekleyin böylelikle bakım yaptırmanıza hiç gerek kalmayacaktır . çalıştırırken iyice pompalayın 3-4 kez kaytanı zorlamadan çekin  sonraki çekişler çalıştırmak için olsun

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #10 : Aralık 15, 2013, 11:41:22 ÖÖ »
Merhabalar, denizcilik konusunda çok zayıfım ve sadece fiyat araştırması yaparken sitenizi farkettim ve hemen üye oldum. Bundan sonra azda olsa bilgi sahibi olabilmek için takip etmek istiyorum. Elimde bir adet jhonson 4.0 dıştan takma hiç kullanılmamış ama 1997 model var. Elimden çıkarmayı düşünüyorum ama kaç lira eder bir fikrim yok. yardımcı olabilirseniz çok sevinrim saygılarımla....
Motorunuz kaç zamanlı ?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

üto

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: ünsal tanzan
  • Doğum Yılı: 1975
  • Tekne Adı: Pala Dayı
« Yanıtla #11 : Eylül 08, 2014, 11:48:16 ÖÖ »
Sevgili dostlar merhaba;
25 Hp Johnson 2 zamanlı motorumuz var manuel uzun şaft, bu motoru direksiyonlu bir tekneye takmak istiyorum, fakat Remote kontrol aparatları mevcut değil, direksiyonlu hale getirildiğini duydum fakat malzemeleri aparatları nereden bulacağımı bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz memnun olurum.
Ünsal TANZAN

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #12 : Eylül 08, 2014, 03:39:28 ÖS »
Sevgili dostlar merhaba;
25 Hp Johnson 2 zamanlı motorumuz var manuel uzun şaft, bu motoru direksiyonlu bir tekneye takmak istiyorum, fakat Remote kontrol aparatları mevcut değil, direksiyonlu hale getirildiğini duydum fakat malzemeleri aparatları nereden bulacağımı bilmiyorum, yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Google'a 25 hp Jhonson Remote Control yazarsanız satın alabileceğiniz sitelerin bir listesini size çıkarır.Eğer sabrınız var ise ve takip etmeyi seviyorsanız sahibinden.com u da bu konuda takip edebilirsiniz zaman zaman bu tip parçalar çıkıyor. Size maliyet olarakta 750-1000 TL gibi bir rakama çıkabilir.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Baykuş306

• Yeni Rehber
  • **
  • bende kendi Teknemi yapmak isdiyorum
  • Ad Soyad: Emin Yildirim
  • Doğum Yılı: 20.11.1955
  • Tekne Adı: Rota 6.60
« Yanıtla #13 : Şubat 11, 2015, 03:03:32 ÖS »
Sevgili dostlar merhaba;

Selam benim 1995 den beri 25. bg. Jhonson motorum var ben bu motoru yazları  5 sene kullandım toplam 10 ay kullanmış oluyorum. 2 sefer servise vermiştim. Sandalım vardı sattım. 10 seneden fazla Depomda duruyordu. 2014 de çıkartım bir fıçı içine koydum iki veya üç seferde Motorum çalıştı, 2.t yağdan göz kararı biraz koyuyorum 10.Lt. Benzine.  Benim bildiğim kadarıyla Jhonson motorları en iyi motorlardandır hiç bir sorunla karşılaşmadım kullandığım süre boyunca.
 Yalnız bir şey soracağım fazla bilgi sahibi değilim dört adet Bujisi var. sizce 4 zamanlı mı   yoksa 2 zamanlımı? Bu benim motorum

Baykuş306

• Yeni Rehber
  • **
  • bende kendi Teknemi yapmak isdiyorum
  • Ad Soyad: Emin Yildirim
  • Doğum Yılı: 20.11.1955
  • Tekne Adı: Rota 6.60
« Yanıtla #14 : Şubat 11, 2015, 03:19:48 ÖS »