Gönderen Konu: 15' ve 40' Arası 12 Adet Motorlu Tekne Planı(boatplans.dk)  (Okunma sayısı 14024 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
15' ve 40' Arası 12 Adet Motorlu Tekne Planı(boatplans.dk)
« : Eylül 28, 2011, 12:01:32 ÖÖ »

Sitede 12 adet motorlu bot mevcut.Kamaralı kamarasız,havuzluğu olan çeşitli planlar mevcut.Fiyat konusu ise 40 euro ile 200 euro arası teknenin cinsine göre değişmekte.Bazılarının resimleri aşağıda.

PLAN LİNKİ:http://www.boatplans.dk/boats.asp?BType=motor_boats
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

murat irez

• Yeni Üye
  • *
Ynt: 15' ve 40' Arası 12 Adet Motorlu Tekne Planı(boatplans.dk)
« Yanıtla #1 : Aralık 17, 2011, 03:26:06 ÖS »
öncelikle selamlar lütfen burada yazdıklarımı ukalalık olarak almayın ama merak ettiğim birşey var burada yayınlanan teknelerin hepsi kıytırık kayık planları şöyle dişe dokunur adam gibi plan yokmu hepsini tek tek inceledim ama benim nazarımda bunların hepsi basit çoluk çocuk oyuncağı yapmayı düşüneceğiniz teknenin öncelikle sizin ihtiyaçlarınıza cevap verip vermemesidir bence bir dünya masrafa gireceksiniz alın teri emek harcayacaksınız sonuç olarakta suyun üzerinde sallanan bir kayık bence bu planlara zaman ayırmak bile abes ilk önce kendi hayalinizi kafanızda oluşturun ondan sonra ihtiyacınız olan teknenin planlarını arayın hemen öylecene atlamayın derim saygılarımla

celenoglu

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
    • Tekne Yat Sörveyi, Ozmoz muayenesi ve onarımı, danışmanlık, arma ayarı
  • Ad Soyad: Ahmet Çelenoğlu
  • Bulunduğu İl: İstanbul
« Yanıtla #2 : Aralık 17, 2011, 08:08:41 ÖS »
Ben amatör denizcilikle amatör tekne yapımcılığını birbirine yakın ama aslında tamamen farklı iki değişik hobi olarak görürüm. Denie çıkabilmenin tek yolu tekne inşa etmek değildir. Tekne inşası kendi başına bir hobidir ve çok değişik ve fazla malzeme gerektirdiğinden, aşırı değişiklikte becerileriniz olmalıdır. Ben denize çıkmak için tekne inşa etmeyi düşünmem. El becerilerim ve bilgim yeterli olsa bile bu işe sabrım yetmez.

Amatör olarak inşa edilebilecek tekneler çok büyük olmaz çünkü gerek maddi olanaklar gerek ayrılması gereken zaman bu büyüklükteki tekneleri inşa etmek için genellikle çok yüksek olur. İşe iki hobiyi yırmaya çalışmakla başladım, şimdi de biraz denizden bahsedelim. Hiç bir tekne denizde sallanmayacak kadar büyük değildir. Özellikle yelkenli teknelerde en büyük keyif, küçük teknelerle alınır. İlk defa inşa edeceğini bir teknede de öncelik maliyet ve gerekecek iş gücüdür. Bu nedenle seçilen tekneler inşa için uygundur, denize çıkmak için de uygundur.  Böyle düşündüğünüze üzüldüm. Umarım yeteri kadar büyük bir tekne bulursunuz.

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
tel:543 494 71 71

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #3 : Aralık 18, 2011, 09:54:30 ÖÖ »
Nasil birsey aradiginizi belirtmeniz size hitap eden planlari bulmamiz veya bulmaniz acisindan cok yararli olur.
Renkler ve zevkler tartisilmaz denilir zaten.Kimisi 3 metrelik bir kayikla mutlu olurken kimiside 13 14 metrelikleri dusunur.Herkesin gorecesi farklidir yani kisacasi.
Kiytirik demeniz acikcasi beni uzdu cunku bunlarin hayalini kuran insanlar da olabilir.
Teknik olarak ise Ahmet abi gerekli aciklamayi yapmis zaten bizim cok fazla soylenecek birsey yok.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #4 : Aralık 18, 2011, 02:53:23 ÖS »
sapla samanı ayırmak gerek..
bu planların coğu amatörler için az para,az emek,az malzeme harcanacak bahçesinde yada varsa garaj gibi ufak kapalı alanlarda yapılacak,çok teknik ekipman ve el becerisi istemeyecek tek bilemedin iki kişi ile yapılacak teknelerdir..
daha ağır modeller istiyorsan onlardanda mevcut ,elinoğlu her zevke,her gelir grubuna,herkesin ustalıgına göre planlarını yapmıs:)) buyur yap okyanusları dar et murat kardeşim:))
http://www.kastenmarine.com/sail.htm...http://www.bruceroberts.com/....http://www.wallerdesign.com.au/...http://www.dieselducks.com/...http://www.stadtdesign.com/

Baykuş306

• Yeni Rehber
  • **
  • bende kendi Teknemi yapmak isdiyorum
  • Ad Soyad: Emin Yildirim
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 20.11.1955
  • Tekne Adı: Rota 6.60
« Yanıtla #5 : Mart 25, 2015, 05:21:43 ÖS »
Selamlar bende Murat beyin düşüncesine katılıyorum. bir yerde gördüm arkadaşın birisi koymuş du bu resimi Motorlu Tekne olarak bende böyle bir Tekne arıyorum buna benzer bir Plan bulursam alırım her şekilde, ebat olarak boyu 8 metreye katar olabilir. Genişliği 2,45 şi gecmemesi lazım.