Gönderen Konu: 15 gün sonra kendi teknemi yapmaya başlıyorum. hertürlü önerilerinizi bekliyorum  (Okunma sayısı 3943 defa)

killah

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Ahmet Yıldırım
  • Bulunduğu İl: Samsun
  • Doğum Yılı: 1988

Herkese merhaba. 15 günlüğüne şehir dışındayım. memlekete dönünce kendi mobilya atölyemizde kendi teknemi inşa etmeye başlayacağım inşaallah. Ersan Beyin 1957 classic playboy 14 modelini yapmak istiyorum. epoksi masa v.s yapıyoruz ama bunu teknede nasıl uygulayacağım konusunu tam çözemedim özellikle bu konuda desteğinize ihtiyacım var. şimdiden herkese teşekkürler.
Takılmışım Dalgalara..

muratugurlu

• Kıdemli Üye
  • Çırak Rehber
  • *
  • Ad Soyad: murat ugurlu
  • Bulunduğu İl: Bolu
  • Doğum Yılı: 83
  • Tekne Adı: KARAYEL GM
İlk uyarı benden gelsin döküm epoksisi kullanmayın. Laminasyon epoksisi kullanmanız gerekir.
Karanliga kufredecegine kalk da bir mum yak

killah

• Yeni Rehber
  • **
İlk uyarı benden gelsin döküm epoksisi kullanmayın. Laminasyon epoksisi kullanmanız gerekir.

teşekkürler öneriniz için. marka vs. öneriniz var mıdır. epoksi ve elyaf için
Takılmışım Dalgalara..

muratugurlu

• Kıdemli Üye
  • Çırak Rehber
  • *
  • Ad Soyad: murat ugurlu
  • Bulunduğu İl: Bolu
  • Doğum Yılı: 83
  • Tekne Adı: KARAYEL GM
Ben West kullanmıstım. Epoksi kullanacagınız sıcaklığa göre sertleştirici seçiyorsunuz. sıcak mevsimde ve soguk mevsimde olanları ayrı.
Öncelikle  dik yapıştır tekniğini anlatan Sam Devlin in 45 dakikalık videosu var youtube da onu birkaç kez izleyin. Forumda yapılmış teknelerin yapım aşamalarını takip edin. Kafanızda soru işareti kalmasın öyle başlayın. istediginiz herseyi sorabilirsiniz. bazen cevaplar geç gelir ama gelir.
The Gougeon Brothers on Boat Construction kitabını indirip okuyun. ingilizcesi hafiftir. yoksa bile resimleri de anlatıcıdır.

Karanliga kufredecegine kalk da bir mum yak

killah

• Yeni Rehber
  • **
Ben West kullanmıstım. Epoksi kullanacagınız sıcaklığa göre sertleştirici seçiyorsunuz. sıcak mevsimde ve soguk mevsimde olanları ayrı.
Öncelikle  dik yapıştır tekniğini anlatan Sam Devlin in 45 dakikalık videosu var youtube da onu birkaç kez izleyin. Forumda yapılmış teknelerin yapım aşamalarını takip edin. Kafanızda soru işareti kalmasın öyle başlayın. istediginiz herseyi sorabilirsiniz. bazen cevaplar geç gelir ama gelir.
The Gougeon Brothers on Boat Construction kitabını indirip okuyun. ingilizcesi hafiftir. yoksa bile resimleri de anlatıcıdır.

tavsiye için teşekkürler. iyi derece ingilizce bilirim kitabı muhakkak okuyacağım. teşekkürler.
Takılmışım Dalgalara..

SCALICA BOYA - Arda

• Firma Yetkilisi
  • İleri Rehber
  • Ad Soyad: Arda Ç
  • Bulunduğu İl: Sakarya
  • Doğum Yılı: 1985
  • Tekne Adı: SCALICA
Herkese merhaba. 15 günlüğüne şehir dışındayım. memlekete dönünce kendi mobilya atölyemizde kendi teknemi inşa etmeye başlayacağım inşaallah. Ersan Beyin 1957 classic playboy 14 modelini yapmak istiyorum. epoksi masa v.s yapıyoruz ama bunu teknede nasıl uygulayacağım konusunu tam çözemedim özellikle bu konuda desteğinize ihtiyacım var. şimdiden herkese teşekkürler.

epoksiyi, elyafı, macunu vs. benden al , hatta masa için epoksiyi de benden al :D
Epoksi Reçine - Elyaf - Macun - Boya - Vernik - ve aradığınız diğer kimyasallar....
https://www.youtube.com/results?search_query=scalica+boya

killah

• Yeni Rehber
  • **

epoksiyi, elyafı, macunu vs. benden al , hatta masa için epoksiyi de benden al :D

:) mobilya atölyemiz samsunda ben geçici bi süreliğine İstanbuldayım. çok isterdim aslında :) :)
Takılmışım Dalgalara..

teknesiz adam

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Ali İhsan Meral
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1987
Ben de bir tekne yapmak isitiyorum. Acaba Planı nasıl aldınız. Yurt dısından paypal için izin vermediği için satın alamıyorum. Yardımcı olma imkanınız var mı? Türkiye de var mı bu işi yapan. Plan satan ve destek olan?

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Yapım aşaması ne seviyeye geldi acaba  ? Gelişmeleri merak ettim. <>
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

levent42

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: levent oruç
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1972
Merhaba arkadaşlar incelemelerim sonucunda MC36 yapmayı düşünüyorum ama tam maliyeti de kestiremiyorum. Bana bu konuda ve dMC36 hakkında bil verirseniz sevinirim.
teşekkür ederim.