Gönderen Konu: Evrensel(Multıchıne 26c)-Ömer Kırcal  (Okunma sayısı 31322 defa)

asperger_hhs

• Yeni Rehber
  • **
Ynt: Evrensel(Multıchıne 26c)-Ömer Kırcal
« Yanıtla #15 : Nisan 14, 2012, 10:39:53 ÖS »

volkan bey cok haklısınız... böyle bır sıte ıcın sızı de tebrık ederım ayrıca... daha sıtedekı her bır yazıyı okuyamadım okumaya devam edıyorum bazen sasırıyorum nereyı okusam dıye...

ben malatyta da yasayan bır öğretmenım. burada bol mıktarda göl ve baraj var. alet vs ile de uğrasmayı severım. evımın tum tadılatını nerdeyse kendım yaptım . matkapından takım cantasına kadar bırsuru malzemem var (bunlar saDE CE KENDI EV ICI ISIM ICIN ALDIKLARIM)... bısı daha ben orduluyum. ömrumun sadece 3 yılı denızden uzak gectı .
 onun ıcın denız ve su benım ıcın vazgecılmez. burada da devam ettırmek ıstıyorum. özellıle yaz tatılınde cıddı bos zamana sahıbım uğras ıstıyorum. (gecen yaz kort tenısı yapmaya baslamıstım :)) bu yaz da göl ve baraj ıcın kureklı aynı zamanda 3-4 hp motor takılabılecek olta balıkcılığı yapabıleceğim  4-5 metrelık sandal tarzı birsey yapmak ıstıyorum... (ayrıca ılk tecrubemın kucuk bır sandal olması doğru olacak sanırım)

Keremcanaykac

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Keremcan Aykac
  • Bulunduğu İl: Istanbul
  • Doğum Yılı: 1979
« Yanıtla #16 : Nisan 17, 2013, 11:56:27 ÖS »
Volkancim selamlar,

Oncelikle projende basarilar ve selametler dilerim. Sonuclarini gormeyi iple cekiyorum. Boylesine guzel bir olusum yarattigin icin ayrica tebrik ederim. Benim onumuzdeki sene Omer Kircal beyin hayata gecirdigi bu projeyi tekrar hayata gecirmek gibi bir niyetim var. kendisi ile irtibat kurmam konusunda bir yardimin olabilir mi? Planlarin calisma kopyalarini yakinda satin alacagim. Bundan once senin planlarin, Sacit beyin de cnc kesimlerini yaptigi Didi 26 gibi planlara goz attim yalniz bu tekne sanki benim ve ailemin ihtiyaclarini karsilayacak gibi. Sevgiler, basarilar.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #17 : Nisan 18, 2013, 12:34:32 ÖÖ »
Volkancim selamlar,

Oncelikle projende basarilar ve selametler dilerim. Sonuclarini gormeyi iple cekiyorum. Boylesine guzel bir olusum yarattigin icin ayrica tebrik ederim. Benim onumuzdeki sene Omer Kircal beyin hayata gecirdigi bu projeyi tekrar hayata gecirmek gibi bir niyetim var. kendisi ile irtibat kurmam konusunda bir yardimin olabilir mi? Planlarin calisma kopyalarini yakinda satin alacagim. Bundan once senin planlarin, Sacit beyin de cnc kesimlerini yaptigi Didi 26 gibi planlara goz attim yalniz bu tekne sanki benim ve ailemin ihtiyaclarini karsilayacak gibi. Sevgiler, basarilar.

Kerem Abi merhabalar :)

İrtibat ve ilgili tekne konusunda Ozan Abi (ozngms) daha iyi yardımcı olabilir. Kendisi forumumuzun Multichine uzmanı sayılır :D
İyi dileklerin içinde çok çok teşekkür ederim hayırlısıyla dolu dizgin gidiyoruzz :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

Keremcanaykac

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Keremcan Aykac
  • Bulunduğu İl: Istanbul
  • Doğum Yılı: 1979
« Yanıtla #18 : Nisan 18, 2013, 12:52:45 ÖÖ »
Volkan cevabin icin tesekkur ederim Ozan beyin cevabini dort gozle bekliyorum..

ugurbaycan

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: ugur baycan
  • Bulunduğu İl: sakarya
  • Doğum Yılı: 1960
« Yanıtla #19 : Temmuz 03, 2013, 05:50:03 ÖS »
ömer bey yapmış oldugunuz mükemmel tekne için sizi tebrik ederim. maşallah allah nazardan saklasın bir ömür boyu size ve sevdiklerinize hizmet etmesini dilerim.sizin gibi gayretli ve çalışkan birinin dostum olması için sizinle  tanışmak isterim ...uğur baycan.05357303530 telefonum .saygılar

farukislek

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Faruk İŞLEK
  • Bulunduğu İl: Antalya
  • Doğum Yılı: 1981
« Yanıtla #20 : Kasım 30, 2013, 11:49:48 ÖS »
super bişi. kimbilir dünyadaki kaç kişiye nasip oluyor….
darısı başımıza.

ÖMER KIRCAL

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Aralık 11, 2013, 03:43:03 ÖS »
Forumu pek sık kullanmadığım için maalesef geç yanıt veriyorum. Beğenileriniz için teşekkür ederim.
Tüm imalatçılara kolaylıklar dilerim.

Sevgili Turhan Akman' nın çekimleri ile Evrensel' in lodos seyri;
Darısı tüm isteklilere, başlayanlara...

PİLTEN

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Adnan Şakir PİLTEN
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1964
« Yanıtla #22 : Aralık 11, 2013, 05:56:50 ÖS »
Mükemmel.!

Yapım öyküsünü netten izlemiştim.
Tekne yapma kararım bu sayede netleşmişti.
Tebrik ediyorum.
Darısı başımıza.

boşnak

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: semko dazdarevic
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1994
« Yanıtla #23 : Kasım 11, 2014, 12:29:32 ÖÖ »
tekne kiti olarak satın alma şansımız varmı?

ÖMER KIRCAL

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Kasım 11, 2014, 09:06:40 ÖÖ »
Kit yerine CNC kesim için DXF formatında dosya gönderiliyor.

serdaraysun

• Çırak Rehber
  • umut güzel bir şeydir belkide en güzel şey
  • Ad Soyad: Aysun serdar
  • Doğum Yılı: 84
« Yanıtla #25 : Nisan 25, 2015, 09:46:49 ÖS »
teknenin yapmımı neden 5 sene sürmüş anlayamadım tek kişi çaliştigi içinmi ama resimlerde eşininde yardım ettigi görülüyor gerçekten 5 sene sürme nedenini çok merak ettim bu denizci kardeşimiz burlarda ise bunun bir hikayesini lütfen anlatsın çünki şahsi fikrime göre iki kişi günde 4 saat çalişma ile bu tekneyi yılına varmadan bitirir TABİKİ DAVULUN SESİ UZAKTAN HOŞ GELİR  farkındayım eski bir kızılderili ata sözüde uzaktan kahramak olmak kolaydır der ama genede 5 sene çok uzun bir süre hemde çok...... yalişmiyim ????? ?

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #26 : Nisan 25, 2015, 10:43:39 ÖS »
teknenin yapmımı neden 5 sene sürmüş anlayamadım tek kişi çaliştigi içinmi ama resimlerde eşininde yardım ettigi görülüyor gerçekten 5 sene sürme nedenini çok merak ettim bu denizci kardeşimiz burlarda ise bunun bir hikayesini lütfen anlatsın çünki şahsi fikrime göre iki kişi günde 4 saat çalişma ile bu tekneyi yılına varmadan bitirir TABİKİ DAVULUN SESİ UZAKTAN HOŞ GELİR  farkındayım eski bir kızılderili ata sözüde uzaktan kahramak olmak kolaydır der ama genede 5 sene çok uzun bir süre hemde çok...... yalişmiyim ????? ?

Bu macera uzun bir macera, her eksiğini tamamlamak her detayını yapmak uzun süre alır. Bütçeyi ayarlamak,pskolojiyi ayarlamak bazen sıkılıp bazen gaza gelmek derken 4-5 sene göz açıp kapayıncaya geçer. Heleki şu hayatın koşuşturmacasında. Bu büyüklükteki tekneler için,amatör yapım için normal sayılacak veya normalden biraz fazla süreler.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

kaonos

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: kaan sensoy
  • Bulunduğu İl: Amsterdam
  • Doğum Yılı: 1969
« Yanıtla #27 : Nisan 26, 2015, 12:32:38 ÖÖ »
Cok başarili ve ilham verici bir çalişma.
Omer beyi paylasimi ve samimiyeti icin tebrik ederim. Umarim teknenin performansi ve eger varsa,  "simdi yapsam soyle yapardim" uyarilarinin çok oģretici olacagini dusunuyorum.
Iyi seyirler, rüzgariniz kolayiniza olsun.
kaan sensoy

serdaraysun

• Çırak Rehber
  • umut güzel bir şeydir belkide en güzel şey
  • Ad Soyad: Aysun serdar
  • Doğum Yılı: 84
« Yanıtla #28 : Nisan 26, 2015, 12:36:29 ÖÖ »
acaba para kaynaklımı gecikme olmuş .

H@K@N

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: HAKAN HİLMİ KAVAKLIOĞLU
  • Bulunduğu İl: İZMİR
  • Doğum Yılı: 1973
« Yanıtla #29 : Nisan 27, 2015, 02:21:10 ÖS »
Ömer Kırcal ın teknesi Evrensel ile iki ay önce yelken yaptık.Gerçekten çok güzel bir tekne.Ömer becerikli olduğu kadar yardımsever bir arkadaş aynı zamanda..
Yelkenin yanisira teknede yiyip içme ve çok güzel insanlarla sohbet etme sansım da oldu.
Bu tekneyi yapmayı bende çok istiyordum..Ömer in söylediği bir sözü size aktarayim.
'İki kişi ,haftada enaz iki gün çalışmak kaydıyla 4 yıl , hadi daha da zorlasan minumum 3 yıldan önce bitmez..
Bütçe de düşündüğünüzün üzerinde çıkacaktır..'
Kolay gelsin.