Gönderen Konu: Ne Tür Bir Tekne İstediğime Karar Verdim Ama Planlarını Bulamıyorum  (Okunma sayısı 11782 defa)

Ozbeysener

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Özbey Şener
  • Bulunduğu İl: Istanbul
  • Doğum Yılı: 1996

abilerim merhabalar,
öncelikle gerçekten tekne yapımı konusuna çok büyük bir merak saldım ve çokta istekliyim bana uygun olan ve yapabileceğime inandığım tekneyede karar verdim teknenin fotoğrafı linkte mevcut http://www.ugurdenizcilik.com/foto_upload/pics/1754275116.jpg
fakat bu teknenin planını yada benzerlerinin planını bulamadım yardımcı olabilir misiniz?
lütfen yardım edin yaz tatilinde iken tekne yapımına başlamak istiyorum

ehitay

• İleri Rehber
Birkaç gündür resimdeki teknenin projeleri üzerinde çalışıyorum. İşinize yarayabilir, hafta sonuna kadar yayınlarım. Çizdiğim tekne 22 ft= 6,7 mt boyunda yuvarlak karinalıdır. Sizin beğendiğiniz tekne gibi inboard motorda uygulanabilir.

Ozbeysener

• Yeni Üye
  • *
abi çok yardımcı olmuş olursun, senin planın benim gerçekten çok işime yarayabilir, sabırsızlıkla bekliyorum, şimdiden çok teşekkür edeim.

ehitay

• İleri Rehber
abi çok yardımcı olmuş olursun, senin planın benim gerçekten çok işime yarayabilir, sabırsızlıkla bekliyorum, şimdiden çok teşekkür edeim.
Rica ederim. Pekte gençsiniz böyle bir tekneye başlamak için  :) lakin (motobot 670) başlığı altında yayınlayacağım, takip edersiniz.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Ne Tür Bir Tekne İstediğime Karar Verdim Ama Planlarını Bulamıyorum
« Yanıtla #4 : Temmuz 02, 2014, 03:53:12 ÖS »
Özbey kardeşim daha önce banada özel mesaj göndermiştin.Amacım kesinlikle hevesini kırmak değil ancak resmini koymuş olduğun tekne yapım için ağır bir tekne. Tekne yapımı çok güzel ve zevkli bir uğraştır ancak hemen heves edilip,yapıp bitirilebilecek sonra gezilebilecek bir uğraşta değil malesef. Çoğu şartları oluşturmalasın. Bu tekne için garaj,atölye vs gibi en az 40 m2 bir alan gerekir böyle bir alana sahipmisin veya bahçe tarzı bir yerin varmı ?
Onun dışında bu tip bir tekne başlangıç için nerden baksan en en az ihtimal ile 3 bin lira yemek zorunda kalır anladığım kadarı ile sende benim gibi öğrencisin :) bu tip bir ekonomik durumla karşılaşacağının bilincindemisin ?

En önemlisi yaz tatilinde başlayayım 15 günde 1 ay'da bitireyim bineyim gezeyim gibi bir düşünceyemi sahipsin ? Eğer böyle bir hevesin var ise aldığın malzemeler ve harcadığın emekler sobada yanmaya adaydır. Ben tekneme başlayalı 2,5 sene oldu örnek vermek gerekirse.

Sonrasında bu duruma ailenin bakış açısı ve tepkisi nedir oda önemli? Annemle hala atışırım okulumu etkilemesin diye uğraşır şuan bile zar zor dokunabiliyorum tekneme :)

Bu tekneyi inşa ettikten sonra nasıl bir barındırma imkanın mevcut?

Hem kendini hemde çevreni bu işten soğutmamak ve kaçırmamak adına yazın bitirebileceğin ve zevkini alabileceğin daha basit,az maliyetli ve küçük teknelere tabiri caizse kayıklara yönelmeni tavsiye ederim.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

Ozbeysener

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2014, 04:04:07 ÖS »
ben bu işi babamla birlikte yapmayı planlıyorum zaten birlikte çalışacağız her türlü destekte bulunacak
alan konusunda şöyle bir durum var teknenin omurgasını vs kerestelerin kesim işlemlerini evimizin çatı katında yapıp bahçeye indermek istiyoruz bahçede çalışabileceğim alan senin dediğin kadar yok ama çoğu işi çatı katında yapıp aşağı indermeyi planladığım için problem olmaz diye düşünmüştüm
bir de yazın başlama isteğim şu yüzden tekne için yapılacak alışverişte bende olmak isterim eğer ki okul zamanına kalırsa zaten yapım aşamasında ben baya zaman geçirmeyi planlıyorum çok fazla zamanda kaybetmemem de gerek üniversiteye hazırlanacağımda bir hobi olarak derslerden arta kalan zamanda uğraşıp bitirmek istiyorum
birde zaten tarabya da oturuyorum tekneyi marina ya indirsem evle tekne arası 5dk olacak teknede istediğim gibi zaman geçirebileceğim :) ;D

lodosum

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: hakan ozcan
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1960
  • Tekne Adı: lodosum
« Yanıtla #6 : Temmuz 02, 2014, 04:12:32 ÖS »
ben bu işi babamla birlikte yapmayı planlıyorum zaten birlikte çalışacağız her türlü destekte bulunacak
alan konusunda şöyle bir durum var teknenin omurgasını vs kerestelerin kesim işlemlerini evimizin çatı katında yapıp bahçeye indermek istiyoruz bahçede çalışabileceğim alan senin dediğin kadar yok ama çoğu işi çatı katında yapıp aşağı indermeyi planladığım için problem olmaz diye düşünmüştüm
bir de yazın başlama isteğim şu yüzden tekne için yapılacak alışverişte bende olmak isterim eğer ki okul zamanına kalırsa zaten yapım aşamasında ben baya zaman geçirmeyi planlıyorum çok fazla zamanda kaybetmemem de gerek üniversiteye hazırlanacağımda bir hobi olarak derslerden arta kalan zamanda uğraşıp bitirmek istiyorum
birde zaten tarabya da oturuyorum tekneyi marina ya indirsem evle tekne arası 5dk olacak teknede istediğim gibi zaman geçirebileceğim :) ;D

;D şu 18 e bir geri dönsem bende yapacam bir şeylerde boşa vakit harcadık bu kadar zaman.

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #7 : Temmuz 02, 2014, 04:21:36 ÖS »

Kardenizli kanı taşıyorsunuz sanırım. :) Planlamanızı mantık dairesinde yapmalısınız. Bu ebatta bir teknenin omurgası dahi çatıdan indirilebilecek bir şey değildir.

ozancirpan

• İleri Üye
  • ozancirpan.blogspot.com
    • Bi Dahamı Gelecez Dünyaya
  • Ad Soyad: Ozan ÇIRPAN
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1981
  • Tekne Adı: Rüzgar
« Yanıtla #8 : Temmuz 02, 2014, 04:28:21 ÖS »
Erol Abi Merhaba;

Ben şu anda HITAY 3.0 tekneyi çatı katındaki balkonda yapıyorum :) Birleştirmeyi yapınca epoksi işleri için balkondan aşağıya sallandıracağım.

Not: Karadenizliyim abi

Ozbeysener

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 02, 2014, 04:31:49 ÖS »
Erol abi kesim işlemlerinin falan çatı katında yapılacağını düşünürsek 30m2'lik bir alan yeterli mi böyle bir tekne yapmak için?

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #10 : Temmuz 02, 2014, 04:34:27 ÖS »
Erol Abi Merhaba;

Ben şu anda HITAY 3.0 tekneyi çatı katındaki balkonda yapıyorum :) Birleştirmeyi yapınca epoksi işleri için balkondan aşağıya sallandıracağım.

Not: Karadenizliyim abi
Şantiyeden eve geldi yani. :) Çatıdan indirmenizin fotolarını görmek istiyorum. :D Karadenizlileri çok severim, karadenizli dostlarla aklazarar pek çok proje yürütmüştük.

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #11 : Temmuz 02, 2014, 04:36:57 ÖS »
Erol abi kesim işlemlerinin falan çatı katında yapılacağını düşünürsek 30m2'lik bir alan yeterli mi böyle bir tekne yapmak için?
10mt boy min 4-5mt ende tercihen üstü kapalı bir alan minimum çalışma alanı konforu sağlar bence. (min 40m² eder)

lodosum

• Çırak Üye
« Yanıtla #12 : Temmuz 02, 2014, 04:42:50 ÖS »
çatıda  ahşabı kesecek bahçede birleştirecek anladığım kadarıyla. 

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #13 : Temmuz 02, 2014, 04:46:33 ÖS »
Parçaların üretimi dar alanlarda yapılabilir elbette, lakin mühim olan montaj alanı ve denize sevk imkanlarını düşünmek gerektiği.

lodosum

• Çırak Üye
« Yanıtla #14 : Temmuz 02, 2014, 04:48:45 ÖS »
Parçaların üretimi dar alanlarda yapılabilir elbette, lakin mühim olan montaj alanı ve denize sevk imkanlarını düşünmek gerektiği.

erol bey böyle bir tekne 1 ton olurmu?