Gönderen Konu: Tekne İnşa Kursu  (Okunma sayısı 9672 defa)

farcontr

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: geor
  • Bulunduğu İl: hagi
  • Doğum Yılı: 1985
Ynt: Tekne İnşa Kursu
« Yanıtla #15 : Haziran 03, 2015, 10:32:10 ÖS »

evet saolsunlar yardimci oluolar

Sent from my iPhone using Tapatalk

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: tekne inşa kursu
« Yanıtla #16 : Haziran 04, 2015, 01:57:51 ÖS »
Memleketimizde bu tür talepler çok sınırlı kişilerden geliyor. İnsanımız karnını doyurmaktan,borç ödemekten başka bir şey,bir hobi düşünemiyorki ..

Aslında 15 günlük veya 1 aylık komple herşeyin hem öğretildiği hem uygunlandığı tekne yapım kurs/okulları olsa. Ama profesyonel olarak o tip bir işletmenin finansmanını bu memlekette sağlayamazsınız :( değer verilmez. İnşallah bir gün gerçekleşir..
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

killah

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Ahmet Yıldırım
  • Bulunduğu İl: Samsun
  • Doğum Yılı: 1988
« Yanıtla #17 : Temmuz 04, 2019, 02:22:28 ÖS »
konuyu hortlatmış oluyorum ama istanbul mecidiyeköyde 3.binyıl diye bir yer var 2700 TL ücret ile savaş gemisi yapacak kadar teknik bilgi sahibi ettiğini idda ediyor. 60 saatlik ders süresi var.
Takılmışım Dalgalara..

Mehmet Köstekçi

• İleri Rehber
  • costek@gmail.com
  • Ad Soyad: Mehmet Köstekçi
  • Bulunduğu İl: Mersin
  • Doğum Yılı: 1957
  • Tekne Adı: Olacak inşallah
« Yanıtla #18 : Temmuz 04, 2019, 06:20:06 ÖS »
Heee; 4 yıl gemi mühendisliği, inşa ve tasarım bölümlerini okuyanlar da zaten eğlence olsun diye gidiyorlardır...
M.Köstekçi
---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

https://photos.app.goo.gl/YspPZu46Kf2jCvU28

killah

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Ahmet Yıldırım
  • Bulunduğu İl: Samsun
  • Doğum Yılı: 1988
« Yanıtla #19 : Temmuz 04, 2019, 06:25:25 ÖS »
Heee; 4 yıl gemi mühendisliği, inşa ve tasarım bölümlerini okuyanlar da zaten eğlence olsun diye gidiyorlardır...
idda ediyorlar dedim zaten :) 60 saatte kim öğretebilir ki o kadar şeyi..
Takılmışım Dalgalara..

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Kadir
  • Bulunduğu İl: Varna
« Yanıtla #20 : Temmuz 04, 2019, 06:44:43 ÖS »
3.binyil, vaktinde benim tanidigim bir cad egitmeni tarafindan acilmisti. Ben de istanbulda bu tarz kuslarda yillarca egitim verdim. 1000 den fazla ogrencim oldu. Egitimini verdigi yazilima yeterince hakim egitmen bile cok az. Ayrica verdikleri egitim yazilim egitimi. Teknik egitim degil. Yani size gemi yapmayi, ucak yapmayi, motor yapmayi ogretmiyorlar.

O egitimler sizi ancak cad yazilimi ile tanistirir. Baska da bir ise yaramaz. Savas gemisi cizersin. Onu ogretirler. Ama malum, cizebilmek isin %1'i bile degil.

Profesyonel sekilde tekne yapmak istiyorsaniz ve yaptigim tekne 21. yuzyila yakissin, klasik bir tekne bile yapsam, yolu yordamini dogru yapayim diyorsaniz, once bi gemi insa yada bolumu her ne ise, universitesine baslayin. Bununla beraber, guncel teknik ve yontemleri deliler gibi arastirip, hali hazirdaki ureticilerden talepte bulunup bedavaya bile olsa, uretim hattinda, bilmediklerinizi ogrenmek, yada bildiklerinizi dogrulamak icin donemsel olarak calisin.

Amator seklide tekne yapmak istiyorsaniz, Once el aleti tutmayi ogrenin. Iki tahta kesmeden, iki civi cakmadan, direk tekne yapmaya girisirseniz oldukca gerilirsiniz :).
El aletlerine isinip, yol yordam konusunu cozdukten sonra, Siteyi dolasin, interneti dolasin, size uyan guzel bir tekne plani bulun. Bedava degilse satin alin. Ardindan acin kudretli youtube'u. Az ingilizce yeter. Tahta nasil yapistirilir, nasil ek yapilir, nasil zimparalanir. Her turlu bilgi, uygulamali var. Sacma sapan bilgiler de cok. Zamanlar onlari ayiklarsiniz.

Memlekette nufusa oranla teknesi olan insanlar eser miktarda. Onlarin da eser miktari kendi teknesini yapiyor. Yani kurs acsan kime egitim vereceksin? Memleket hali ekonomi belli. Kim 3 sehir oteye tekne yapmayi ogrenmek icin 1 - 2 ayligina gidebilir. Oldukca buyuk bir luks. Hem tekne dedigin sey zilyon detaydan olusuyor. Zilyon cesit yol yordam yontem var. Hanginin egitimini vericen? Sirf epoksi fiyati bile egitimleri baltalamaya yeter :D

muratugurlu

• Kıdemli Üye
  • Çırak Rehber
  • *
  • Ad Soyad: murat ugurlu
  • Bulunduğu İl: Bolu
  • Doğum Yılı: 83
  • Tekne Adı: KARAYEL GM
« Yanıtla #21 : Temmuz 05, 2019, 09:26:47 ÖÖ »
Yeni başlayacagım projede bu sefer video çekeceğim. kör topal bir katkım olursa ne mutlu bana.
Karanliga kufredecegine kalk da bir mum yak