Gönderen Konu: 1500 TL'ye Kendi Tekneni Yap-Yelken Aç,Koyları Gez | Dik yapıştır yöntemi  (Okunma sayısı 10730 defa)

EskiciKaptan

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Tarık Büyükeskici
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1982

Bence eğer bir veritabanı oluşturulacaksa, dosyaların tümünü "Denizrehberim.com/dosyalar" gibi kendi web sitenizin içerisinde barındırmak daha sağlıklı olur. Google Drive her zaman kullanışlı olmayabiliyor. 
Hosting ile ilgili kişiden daha net bilgi alınabilir. Kaç gb alanınız kaldı vs gibi konuları takip etmek te kolay olur.
Böylelikle planlara da daha kolay erişim sağlamış oluruz. Ben bu site sayesinde bilmediğim birçok tekne markası ve planı ile tanışma imkanım oldu.
Emeği geçenlere teşekkür ederim.   .
Pruvanız neta olsun.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Bence eğer bir veritabanı oluşturulacaksa, dosyaların tümünü "Denizrehberim.com/dosyalar" gibi kendi web sitenizin içerisinde barındırmak daha sağlıklı olur. Google Drive her zaman kullanışlı olmayabiliyor. 
Hosting ile ilgili kişiden daha net bilgi alınabilir. Kaç gb alanınız kaldı vs gibi konuları takip etmek te kolay olur.
Böylelikle planlara da daha kolay erişim sağlamış oluruz. Ben bu site sayesinde bilmediğim birçok tekne markası ve planı ile tanışma imkanım oldu.

Öneriniz için teşekkürler. Google drive'ın kullanışlı olmama nedeni nedir acaba ? Hosting için toplam gb yetecek mi bilemedim 1 gb'a yakın bir alan hakkımız daha var ama tabi tüm dosyalar dahil.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Kadir
  • Bulunduğu İl: Varna
Ben google drive'i yillardir hem kisisel hem is icin kullaniyorum. Bir yan etkisini henuz gormedim.
Dosya linki paylasmak da oldukca kolay. Kapasite de yanlis hatirlamiyorsam 15GB.

Eger google drive secenek olamiyorsa, o zaman host degistirmeyi dusunmek lazim.
1GB alan mi olur bu cagda   :nonay

EskiciKaptan

• Yeni Rehber
  • **

Öneriniz için teşekkürler. Google drive'ın kullanışlı olmama nedeni nedir acaba ? Hosting için toplam gb yetecek mi bilemedim 1 gb'a yakın bir alan hakkımız daha var ama tabi tüm dosyalar dahil.

Ben ne zaman paylaşım yapsam bir sıkıntı yaşadım. Belki bir şeyleri yanlış yapmışımdır. Ondan dolayı bir güvensizliğim var.

1 gb kısıtlı bir alan. Forum ne kadar kaplıyor bilemem ama orayı da daraltmamak lazım. Yandexin de benzer bir hizmeti var sanırım bu arada. 
Pruvanız neta olsun.

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *

Ben ne zaman paylaşım yapsam bir sıkıntı yaşadım. Belki bir şeyleri yanlış yapmışımdır. Ondan dolayı bir güvensizliğim var.

1 gb kısıtlı bir alan. Forum ne kadar kaplıyor bilemem ama orayı da daraltmamak lazım. Yandexin de benzer bir hizmeti var sanırım bu arada.

Simdi aklima geldi,
Google Turkiye'de hep bi risk  :nonay ... Ne zaman engelleneceginin bi garantisi yok  :// :// ://

Sam Lighter

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Sami ÇAKMAK
  • Doğum Yılı: 1975
Merhaba;
        2 tane yöntem öneririm;
1- hosting değiştirme, natro veya doruk net güvenilir ve Müşteri Hizmetleri acısından iyidir. karşında muhatap bulabilirsin ayrıca sınırsız alan veriyorlar. SQL sorgulama veya bir şey arama, listeleme diyelim kendi serverlarında oldugu için hızlıdır.

2- Bir server kiralıyıp onu bu forumun data base olarak tanıtabilirsin, ama bu + maliyet demek server kirası ve bakım ücreti ödenir her ay. Avantajı kapasitesi ile oynarsın.

Kanalın hosting bilgileri böyle gözüküyor.

Denizrehberim.com 91.227.6.25 Netinternet Bilisim Teknolojileri

Saygılarımla...

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
Şimdi kafamda şu şekilde birşey oluştu sizlerinde fikrini alayım.

-Buraya bağlı olsun yani anasayfadan veya biryerden link verip yönlendirelim.
-Farklı bir subdomain ilede ulaşılabilir olabilir. plan.denizrehberim.com gibi.
-Mümkün olabilirse herkes dosya ekleyebilsin ancak belirli kişilerin denetiminden geçip dizine eklensin.

Bu şekile hostinge kurulabilen hazır scriptler konusunda bilginiz varmı ? cloud scriptleri iş yapar mı acaba ? Hosting konusunu bir şekilde çözüme ulaştıracağız artık .Şuan site toplam 2,5 gb'a yakın yer kaplıyor. Paketi 5 gb'a kadar çıkarabilirim. Yani bu iş için 1gb civarı bir alan yeter diye düşünüyorum.

Ara ara forumu bakıma aldığımda forum dizininde ekli resimleri google photosa taşıyıp link ile ekleme yapıyorum zaten. Sürekli bir temizlik bakım yaptığım için sistem dosyalarını ayarlama şansım oluyor.

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
Bence en pratigi hosting alanini genisletip dosyalari sitenin forum alt yapisinda tutmak.

Plani ekleyecek kisiler link vermek yerine, bir zahmet plani indirip, foruma dosya olarak yukler. Boylece planlar hep forum altyapisinda muhafaza edilir. Hic bir ekstra script yada hangi kullanici nasil erisecek, soru soracak olan sorusunu nerede soracak gibi karmasa da olmaz diye dusunuyorum.

Forumun zaten dosya yukleme sistemi var. Hic etraflica foruma bakmadim, ama yoksa da, sadece planlara ozel bir konu basligi acilir.
Plan ekleyecek olan kisi bu konu basligi altinda konu olarak ekler.
Hem de planla ilgili detaylar ve sorular konu basligi altinda tartisilabilir.

EskiciKaptan

• Yeni Rehber
  • **
Şimdi kafamda şu şekilde birşey oluştu sizlerinde fikrini alayım.

-Buraya bağlı olsun yani anasayfadan veya biryerden link verip yönlendirelim.
-Farklı bir subdomain ilede ulaşılabilir olabilir. plan.denizrehberim.com gibi.
-Mümkün olabilirse herkes dosya ekleyebilsin ancak belirli kişilerin denetiminden geçip dizine eklensin.

Bu şekile hostinge kurulabilen hazır scriptler konusunda bilginiz varmı ? cloud scriptleri iş yapar mı acaba ? Hosting konusunu bir şekilde çözüme ulaştıracağız artık .Şuan site toplam 2,5 gb'a yakın yer kaplıyor. Paketi 5 gb'a kadar çıkarabilirim. Yani bu iş için 1gb civarı bir alan yeter diye düşünüyorum.

Ara ara forumu bakıma aldığımda forum dizininde ekli resimleri google photosa taşıyıp link ile ekleme yapıyorum zaten. Sürekli bir temizlik bakım yaptığım için sistem dosyalarını ayarlama şansım oluyor.

Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Ben de bunu demek istemiştim zaten. Ancak konu başlığı gibi forum içerisinde değil de, denizrehberim.com adresinde ve anasayfadan da ulaşılabilecek bir şekilde ayrı bir sayfa olarak ve sınıflandırma yapılarak kayıt altında tutulabilir. 
Pruvanız neta olsun.

Sam Lighter

• Çırak Üye
Volkan;

Hostingin yenileme tarihi ne? Ne kadar var? Hostingi değiştirdiginde, yeni alma degil siteyi komple taşıdıgın vakit en az veren 50 Gb veriyor.Bu alanda yeter dosyaların oldugu yere ana sayfadan veya forum başlıgından bir link ile oluştururulur veya direct ana konu ve alt konu olarak dosyalar atılır ve tarşılır.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
Volkan;

Hostingin yenileme tarihi ne? Ne kadar var? Hostingi değiştirdiginde, yeni alma degil siteyi komple taşıdıgın vakit en az veren 50 Gb veriyor.Bu alanda yeter dosyaların oldugu yere ana sayfadan veya forum başlıgından bir link ile oluştururulur veya direct ana konu ve alt konu olarak dosyalar atılır ve tarşılır.
Yenileme tarihi 11 Ağustos. 50 gb saklama alanı çok iyi bir rakammış . Hangi hosting firması bu ?
Site taşımakta çok zor,4-5 yıl önce bir kere yapmıştım canımdan bezidirmişti  :ofof
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
78 Kusagı olarak her konuda az biraz bilgim ve fikrim var..
Ama bu pc,internet,sanal alem vbg ancak girip,çkabilecek kadar :)..
Takipteyim o yüzden,anlamaya çalışıyorum :)..
Bilmediğini bilmekte güzel bir şey :)

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
Volkan;

Yenileme tarihi 11 Ağustos. 50 gb saklama alanı çok iyi bir rakammış . Hangi hosting firması bu ?
Site taşımakta çok zor,4-5 yıl önce bir kere yapmıştım canımdan bezidirmişti  :ofof

Forum yazilimi php&mysql herhalde? Ben su an web tabanli yazilimlar yapiyorum. php&mysql tabanli bir forumu tasimak benim icin cok sorun olmasa gerek.
Gerekirse haber verirsen ben de tasiyabilirim siteyi yeni hostingine.
Hosting konusuna sanirim yakinda egilmemissin. Cogu firma su aralar oldukca yuksek kapasiteli hostingler sagliyor olsa gerek Turkiye'de.
Forumun agir bir trafigi olmadigini da dusunursek, servisi yeterli herhangi bir hosting firmasi is gorecektir diye dusunuyorum.
Ancak Turkiyedeki hosting firmalarina epey uzagim Bir tavsiyede bulunamam.

Sam Lighter

• Çırak Üye
Volkan;

Merhaba;

https://www.natro.com veya https://www.isimtescil.net  incelemeni tavsiye ederim. İkiside sağlam güvenilir yedekli hızlı geri dönüş ve Müşteri Hizmetleri iyi çalışan yerlerdir. Bilgi için Müşteri hizmetlerini arıyabilirsin. Tarifeler ve bilgilendirmeler ana sayfada yazıyor.

Yıllık anlaşma yerine 3 veya 5 yıllık yapman, fiyat acısından çok uyguna gelir. Ayrıca eski hosting sitene gir, otomatik yenileme varsa haber vermeden K.K. çekebilirler :A Kontrol etmen saglıklı olur.

Saygılarımla...

AkdenizUgur

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Uğur Akdeniz
  • Bulunduğu İl: Çanakkale
Merhaba Planlar Bunlar Olabilir mi ?