Gönderen Konu: Tanışma,Danışma  (Okunma sayısı 2501 defa)

Serdar4848

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Serdar günal
  • Bulunduğu İl: Aydın Kuşadası
  • Doğum Yılı: 1990
Tanışma,Danışma
« : Haziran 21, 2016, 01:26:23 ÖS »

Öncelikle selamlar cümleten denize ve rüzgara gönül veren abilerim ve denizdaşlarm adım Serdar Fethiyeliyim 26 yaşındayım yıllardır Deniz camiasının içindeyim meslek adı altında yeterliliğim usta gemici yelkenli teknede çalışıyorum uzun zamandır.daha önce gulet ve motoryat tecrübem var  yelkenli teknede (33 m)benden başka gemici ve  yağcı olmadığından makina dairesi rutin bakımları olsun güverte , yelken tabanca ile boyasından macunun dan zımparasından  hertürlüiş elime bakıyor ve bu yönde kendimi çok iyi geliştirdiğimin farkına vardım yelkenli tekneye başladığımdan beri hep uzun seyirler yapıyoruz (durmaksızın ) Akdeniz civarı  yelkenimi ve dümenim de amansız geliştiğini düşünüyorum.
Kendimi geliştirdikçe yelkenli tekneye olan hayranlığım kat ve kat arttı bende ufaktan kendim için bir yelkenli yapma kararı aldım ancak forumdan edindiğim bilgiler ışığında  Bazı abilerimin yardımına ihtiyacım var en sevdiğim teknelerden bir tanesi evrensel teknesi  planlarını kendi aramızda paylaşmak ne gibi sakıncalar doğurur bilmiyorum yada isteğe göre verilir mi  geçen seneden beri bütün elektrikli malzemelerimi temin ettim parça parça aldım sadece kompresör ve anahtar takımımlarım  kaldı sizlere sormak istediğim ve anlatmak istediğim şey eğer biz bu çatı altında büyüyeceksek aynı yolları sizler gibi alacakmıyız? yoksa siz abilerim ve denizdaşlarm birikimlerinizle bizleri birkaç basamak önlerden başlatıp kendi teknesine sahip olma Güzelliğine erişebilirmiyiz emekli olup biraz birikim yapıp o birikimle hayalimize mi kavuşalım birçoğumuz gibi. Yazım yanlışları için kusura bakmayınız (hava çok sıcak esmiyor)

SCALICA BOYA - Arda

• Firma Yetkilisi
  • İleri Rehber
  • Ad Soyad: Arda Ç
  • Bulunduğu İl: Sakarya
  • Doğum Yılı: 1985
  • Tekne Adı: SCALICA
Ynt: Tanışma,Danışma
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2016, 01:46:03 ÖS »
hoşgeldiniz.
Epoksi Reçine - Elyaf - Macun - Boya - Vernik - ve aradığınız diğer kimyasallar....
https://www.youtube.com/results?search_query=scalica+boya

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Tanışma,Danışma
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2016, 03:18:34 ÖS »
Aramiza hoşgeldiniz.
Evrensel teknesi Multichine yani Roberto Barros plani. O boyutta bir tekneyi yapmak en az 50 bin lira goturecek.Bu 50 bin lira icinde bin lira da plan ucreti olacak.
Devir internet devri,benim yaptigim teknenin fotograflarini hicbirsekilde gondermememe ragmen dizayner in web sitesinde gorebiliyorum,ucretsiz beles plan ama takip ediliyor.Yapildiktan sonra birde kayit asamasi zarti zurtu var bu tip buyuk firmalar illa takip ediyordur. 50 de 1 bir oran icin riskleri almaya gerek varmi ?

isin etik tarafini,emege saygi tarafini hic soylemiyorum bile.

Umarim bir an once hayallerinize kavusursunuz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!