Gönderen Konu: Ne ? Nerde En Ucuz ?  (Okunma sayısı 15022 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ne ? Nerde En Ucuz ?
« : Şubat 27, 2012, 12:21:35 ÖÖ »

Üyelerimiz nerde en ucuz malzemeyi buluyor bir nabız yoklayalım bakalım ? Kim neyi nerde en ucuza buluyor ? Diğeri illerimizide paylaşıma bekliyoruz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
Ynt: Ne ? Nerde En Ucuz ?
« Yanıtla #1 : Aralık 31, 2012, 01:06:20 ÖS »
Koçtaştan bu haftasonu tank zımpara makinası aldım , 79,00 TL , çin malı , 850 watt gücünde , 6 kademeli hız ayarı var , idare eder bir malzeme. Yalnız dikkattimi çeken şey koçtaşta çeşit ve fiyat yelpazesi heryerdekinden çoktu...

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #2 : Aralık 31, 2012, 01:13:16 ÖS »
     Şarjlı matkabın "charger stand" ünitesi bozuldu, piyasada bulunabilirmi acaba. Yoksa aynısından bir tane daha alacağım, 4 akü-iki matkap  :D :D :D

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #3 : Aralık 31, 2012, 01:27:07 ÖS »
Abi nasıl bir ünitesi var ben burdan belki yardımcı olabilirim. Elektrikten anlarsan Sedef Power Tools un yedek parça merkezi ve servisine dilediğim gibi girip çıkabiliyorum :D

Aşağıdaki siteden bir bak istersen abi hani uydurabileceğimiz birşey varsa alırım burdan.

http://www.sedef.com.tr/index-t.htm

http://www.teknikoutlet.com/Elektrikli-El-Aletleri-Yedek-Parcalari,LA_184-2.html#labels=184-2
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #4 : Aralık 31, 2012, 01:50:45 ÖS »
Üyelerimiz nerde en ucuz malzemeyi buluyor bir nabız yoklayalım bakalım ? Kim neyi nerde en ucuza buluyor ? Diğeri illerimizide paylaşıma bekliyoruz.
fiyatları mukayese edip

yapı marketlerin satış politikalarını anlamak mümkün değil volkan.!
pratikerde 10 tl ye gördüğüm bahçe sulama tabancasının aynısı bahausta 40 tl..keza bahausta 5tl olan aynı marka ürünün pratikerde satış fiyatı 10tl..mümkün oldugunca şeçenek varsa bulundugumuz yerde bir kaç yer dolasıp sonra alış veriş etmek..birde son kalan ürünlerde satışı hızlandırmak için bayagı damping yapıyorlar bunu yakalarsanız iyi olur..

serdarcik

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: serdar SAYIN
  • Bulunduğu İl: antalya/alanya
  • Doğum Yılı: 1983
« Yanıtla #5 : Aralık 31, 2012, 02:24:14 ÖS »
     Şarjlı matkabın "charger stand" ünitesi bozuldu, piyasada bulunabilirmi acaba. Yoksa aynısından bir tane daha alacağım, 4 akü-iki matkap  :D :D :D

kocaman tekneyi yapıyoruz ama bi sarj cihazını tamir edemiyormuyuz  ;D
saka bi yana, amper ve voltajı aynı olan baska herhangi bir adaptörü baglamayı denedinizmi?  yeniden matkap almaktansa yeni sarj aleti almak daha mantıklı.
serdar sayin
Alanya/antalya

KARANLIK

• Onursal Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 31, 2012, 02:45:11 ÖS »
Alıntı
Aşağıdaki siteden bir bak istersen abi hani uydurabileceğimiz birşey varsa alırım burdan.

http://www.sedef.com.tr/index-t.htm

Volkan yukarıdaki sitede  Akülü aletler kısmındaki  24 VOLT YEDEK AKÜ gibi aküsü 24 V 

http://urun.gittigidiyor.com/yapi-market/sarjli-matkap-tornavida-cift-batarya-15-uc-006-68565186   bu linkteki makina. bunun çin malı olanı bendeki,zaten çok ucuza almıştım.

KARANLIK

• Onursal Üye
« Yanıtla #7 : Aralık 31, 2012, 02:54:36 ÖS »

saka bi yana, amper ve voltajı aynı olan baska herhangi bir adaptörü baglamayı denedinizmi?  yeniden matkap almaktansa yeni sarj aleti almak daha mantıklı.

Serdar Tamir edilir ama benim yaşadığım yerde tamir edilmez. İzmire götürüp tamir ettirmekte zaten yeisi fiatına  ;D ;D ;D

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 31, 2012, 02:58:14 ÖS »
yahu hep merak etmişimdir. :)bunları voltajında bir adaptörle ,akü sarjsız direk elektriğe baglayıp kullanamazmıyız.?

KARANLIK

• Onursal Üye
« Yanıtla #9 : Aralık 31, 2012, 03:20:48 ÖS »
      Burada bir oto elektirikçi arkadaş direk oto aküden kullanıyor, Bir elektirikçi arkadaş ta atabtörlü kablo lehimlemiş çalıştırıyor.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #10 : Aralık 31, 2012, 03:22:58 ÖS »
Böyle bir seçenek varsa bende çıkma şarjlı matkabımı elektrikliye çevirebilirim :D Eğer devri yeterli olursa ucuna bir frezee ucu + bir tezgaha monte al sana ufak işlerini görebilecek frezee :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #11 : Aralık 31, 2012, 03:26:39 ÖS »
      Burada bir oto elektirikçi arkadaş direk oto aküden kullanıyor, Bir elektirikçi arkadaş ta atabtörlü kablo lehimlemiş çalıştırıyor.

ikincisini kast etmiştim ben..uzun bir kabloyla daha iyi iş çıkartır alet o zaman..aküsü zayıflıyınca torku düşüyor,yok akü bitti,yok akü sarj tutmaz..bir elektrikçi bulup denetmek lazım.. :)

serdarcik

• Çırak Rehber
« Yanıtla #12 : Aralık 31, 2012, 04:15:40 ÖS »

ikincisini kast etmiştim ben..uzun bir kabloyla daha iyi iş çıkartır alet o zaman..aküsü zayıflıyınca torku düşüyor,yok akü bitti,yok akü sarj tutmaz..bir elektrikçi bulup denetmek lazım.. :)
elektrikci bulmaya gerek yok. matkabı acıp, sarj aletinin kablosunu matkaba baglıyoruz, hepsi bu.
sanayiye gidin, cogu kişi bu şekilde kullanır, nedenmi hafif , kullanımı kolay, devir dustu tekrar sarj derdi yok. kablolu matkaplar tek elle kullanılamaz, ama bunlar gayet hafif.
serdar sayin
Alanya/antalya

serdarcik

• Çırak Rehber
« Yanıtla #13 : Aralık 31, 2012, 04:22:55 ÖS »

Serdar Tamir edilir ama benim yaşadığım yerde tamir edilmez. İzmire götürüp tamir ettirmekte zaten yeisi fiatına  ;D ;D ;D
aynı matkaptan bendede var, jack kablosu sarj unitesine yakın yerden kopuyor. ama dısardan gorunmuyor. tavsiyem, kabloyu ortadan kesip adaptor hala calısıyormu, yanı 12v elektrik cıkısı varmı denemen. varsa kabloyu direk sarj unitesine baglayabilirsin.
serdar sayin
Alanya/antalya

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #14 : Aralık 31, 2012, 04:28:51 ÖS »

elektrikci bulmaya gerek yok. matkabı acıp, sarj aletinin kablosunu matkaba baglıyoruz, hepsi bu.
sanayiye gidin, cogu kişi bu şekilde kullanır, nedenmi hafif , kullanımı kolay, devir dustu tekrar sarj derdi yok. kablolu matkaplar tek elle kullanılamaz, ama bunlar gayet hafif.

Serdar Abi şu olayını biraz daha netleştirirmisin? Şimdi aküyü şarj etme aparatının adaptörlü kablosunu direk adaptör yerinden kesip matkabın akü bağlama yerine mi bağlıyoruz? + , - olarak ?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com