Gönderen Konu: Lobster Outer Banks 20-Kendi Tekneni Kendin Yap  (Okunma sayısı 98812 defa)

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
Ynt: Lobster Outer Banks 20-Kendi Tekneni Kendin Yap
« Yanıtla #225 : Mayıs 03, 2015, 01:12:34 ÖÖ »

International in zehirlisini aldik bile. Bu konuyu bi arastirayim. Fabrikaya mail atayim yarin. Konuyka ilgili paylasim yaparim.

zehirli astarını atabilirsin onlar süresizde..zehirliyi öğren..

H@K@N

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: HAKAN HİLMİ KAVAKLIOĞLU
  • Bulunduğu İl: İZMİR
  • Doğum Yılı: 1973
« Yanıtla #226 : Mayıs 04, 2015, 12:14:42 ÖS »
Eski zehirliler suruldukten sonra yuzeyde toz gibi tabaka olusturuyordu bu da kabuklularin tutunmasini önluyordu.Tam olarak bilmiyorum ama sanirim kursun ihtiva ettigi icin yasaklandi.Bu yuzden biran once suya atmak gerekiyordu.
Simdilerde zehirli boyalar plastik boya gibi.Bizim limandaki balikcilar hala ayni gun icinde denize atiyorlar ama bence de en dogrusu ureticiye danismak..

celenoglu

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
    • Tekne Yat Sörveyi, Ozmoz muayenesi ve onarımı, danışmanlık, arma ayarı
  • Ad Soyad: Ahmet Çelenoğlu
  • Bulunduğu İl: İstanbul
« Yanıtla #227 : Mayıs 04, 2015, 12:58:10 ÖS »
Modern zehirlilerin  hemen tamamı karada 2-3 hafta kalabiliyor. Atma süresi içinse boyanın kurumasını beklemek gerekir. 

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
tel:543 494 71 71

sertac271

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: sertacser tac
  • Bulunduğu İl: kıbrıs
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #228 : Mayıs 04, 2015, 09:57:35 ÖS »
Bu macun işinden pek hoşladığımı söyleyemicem. Zor iş.. Ayrıca araştırdığım kadarıyla macunda 0.5 santim gibi bi kalınlık olması gerekiyormuş. Benimki 1-2 mm anca vardır. Mastarı az bastırınca olmuyor zemin bozuluyor çok bastırınca zaten hiç olmuyor. Muhtemelen zaman alacak bu iş..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #229 : Mayıs 04, 2015, 10:17:06 ÖS »
Benim ilk gün düşündüğümün aynısı :) Dert etme abi 1-2 gün daha macunla haşır neşir olduktan sonra tüm problemlerinizi aşıcaksınız. Birde macun yapmadan önce macun kutusunu (tercihen koyu kıvam olan) 10 dk kaynamış suda bekletirseniz kıvamı biraz daha yumuşar daha rahat macun çekersiniz.

Ayrıca macunda küçük spatula ile macunu önce istediğin kalınlıkta yay abi sonra üzerinden büyük mastarla sadece 1 kere geç. O resimde görülen çizgiler kalsın zımpara ile 2 dk lık iş. Ama düzgün olsun diye habire habire mastarla geçersen daha kötü olur yüzey. Bir kere orta seviyede mastarın her tarafını bastırarak geç o yeter. Birde her geçişte mastarın ucunu küçük spatula ile temizleyip gazete kağıdı ile sil abi. Amma birde demişim :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

sertac271

• Çırak Rehber
« Yanıtla #230 : Mayıs 04, 2015, 11:47:40 ÖS »
Yarin bu teknigi denicem Volkanim. Bu arada epoksi astar uygulamistim tekneye. Zimpara sonrasi kimi yerlerde elyafa kadar  zimparaladim. Cok muhim bir mesele degildir umarim.

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #231 : Mayıs 05, 2015, 12:15:25 ÖÖ »
Benim ilk gün düşündüğümün aynısı :) Dert etme abi 1-2 gün daha macunla haşır neşir olduktan sonra tüm problemlerinizi aşıcaksınız. Birde macun yapmadan önce macun kutusunu (tercihen koyu kıvam olan) 10 dk kaynamış suda bekletirseniz kıvamı biraz daha yumuşar daha rahat macun çekersiniz.

Ayrıca macunda küçük spatula ile macunu önce istediğin kalınlıkta yay abi sonra üzerinden büyük mastarla sadece 1 kere geç. O resimde görülen çizgiler kalsın zımpara ile 2 dk lık iş. Ama düzgün olsun diye habire habire mastarla geçersen daha kötü olur yüzey. Bir kere orta seviyede mastarın her tarafını bastırarak geç o yeter. Birde her geçişte mastarın ucunu küçük spatula ile temizleyip gazete kağıdı ile sil abi. Amma birde demişim :D

elli tane profosyenel boyacı tanıdığım var,macun çekerken izlemişimdir hep..teoriyi,espriyiyi anlamakla olmuyor bu iş,onu anladım:))öyle 3-5 kere macun çekmeyle öğrenilmiyor,profosyenel iş çıkmıyor..macun yaşken zaten defalarca çekip bir sonuça ulaşamazsın..sıyıracan üstüne cekecen,fazlalık bırakmıyacan.kafana takma öyle otomobil yüzeyi gibi düz cillop gibi zemin yakalamak bizim için zor..ayrıca macun zımparasıda ayrıbir hüner..

sertac271

• Çırak Rehber
« Yanıtla #232 : Mayıs 05, 2015, 12:17:35 ÖÖ »
Agzindan bal damliyor Servet abi. Butun hevesim yok oldu suan :D  Yapacaz bu saatten sonra donusu yok :)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #233 : Mayıs 05, 2015, 12:33:28 ÖÖ »
Abi bizde Sertaç abiye gitsin oto boyaci atolyesi acsin demiyoruz ya bu sekilde 1 2 gun ugrassin bal gibide kapar isi benim guvenim tam. :D

Sertac abi sen dinleme bosver yaslanmis,dede olmus is yapmak zor geliyor hani hic foto yok bisey yok burda bize çamur atiyor :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

sertac271

• Çırak Rehber
« Yanıtla #234 : Mayıs 05, 2015, 12:39:33 ÖÖ »
Volkan sitedeki rutbemi,  ilk gunki haline getir lutfen :D Her gecen gun yeni bisey oluyorum gaza gelip teknede abuk subuk seylere burnumu sokuyorum :D Servet abi bi nebze hakli aslinda gorundugu gibi degil oto boyasi isi. Ama bu isi yapicam. Zira o kadar macunu bosa almadik. Gerekirse 100 kg daha macun atarim ama yapicam inat ettim :D

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #235 : Mayıs 05, 2015, 12:40:42 ÖÖ »
Agzindan bal damliyor Servet abi. Butun hevesim yok oldu suan :D  Yapacaz bu saatten sonra donusu yok :)

goy goyculuk yapmam hayatta...herkesin benim,senin sınırlarımız,becerilerimiz,yeteneklerimiz var..elyaf konusu geçerken yazdıklarıma bak..elyaf kolay dedim asıl zor kısım macun...kendimden biliyorum 1 metre alana 5 kere macun zımpara yapım:)) o yüzeyi yakalıyamadım..))ben hayatımda ilk macun cekecem o yüzeyide yaparım diyen varsa,gelsin ağırlarım bende öğrenirim:))

sertac271

• Çırak Rehber
« Yanıtla #236 : Mayıs 05, 2015, 12:44:28 ÖÖ »
Yaz kizim , 250 metre zimpara :D

H@K@N

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: HAKAN HİLMİ KAVAKLIOĞLU
  • Bulunduğu İl: İZMİR
  • Doğum Yılı: 1973
« Yanıtla #237 : Mayıs 05, 2015, 09:27:15 ÖÖ »
Valla ben gecen hafta polyester tekneye macun cektim.Kucuk bir tadilat denilebilir.Buna ragmen sinir bozucu[emoji19]

sertac271

• Çırak Rehber
« Yanıtla #238 : Mayıs 10, 2015, 11:17:01 ÖS »
Saygideger denizrehberim sakinleri sayin abilerim kardeslerim... Ehliyetsiz Kaptan konusmakta :) Macunlama islemlerini gun itibari ile kabasini yapmis bulunmaktayiz. Yeni fotoraf cekmeyi unuttum. Astari guzelce zimparalayip macunlamayi kaba katini attik.. Gec olsa da kendime taktikler gelistirdim ve gayet memnunum. Ince katini da tamamladiktan sonra epoksi astar sonrasi  bolgesine gore poliuretan astar ve zehirli astari aticaz. Epoksi astar olarak hempel hempadur mastic 45880 kullandim. Suana kadar kullandigim urunler arasinda en memnun kaldigim urunlerden biri diyebilirim. Son kat olarakda kullanabilen bu urun bariyer gorevi gordugunu okudum. Tavsiye ederim.

sertac271

• Çırak Rehber
« Yanıtla #239 : Mayıs 10, 2015, 11:19:46 ÖS »
Safety first then make love diyerek gunu burada sonlandiriyorum. Saygilar sevgiler