Gönderen Konu: Tekne Planı Arıyorum Konuları!  (Okunma sayısı 13327 defa)

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
Tekne Planı Arıyorum Konuları!
« : Ağustos 12, 2013, 12:41:00 ÖÖ »

deniz rehberime üye olan sevgili yeni arkadaşlar:
ücretsiz tekne planı arıyorsanız ,ücretsiz planlar konu başlığı altında arkadaşlarımızın net ortamında bulup derledegi planlar mevcut..lütfen bir iki gün zahmet ve emek verip sitenin konu başlıklarını inceleyin..
maalesef forumumuz bir plan bankası değil,kırık dökük İngilizcemle 5-6 yıldır bu konuları araştıran bir insan olarak sunu söyliyeyim yurt dışındada böyle bir site yok.!!
gerçekten tekne yapmak gibi bir heves ve istediğiniz varsa ve bu konuda hiç bir bilgi ve alt yapınız yoksa dünyanın en kolay planınınıda bulsanız bu tekneyi yapamazsınız..önce biraz bilgi edinmeye çalışın ve emek verin...siteye yeni üye olup hiç bir konu başlığını açmadan,okumadan ilk mesajında bana su metrede,su tip bir plan lazım diyen arkadaşları,bu işe emek veren tekne yapan,yapmaya çalışan yıllardır bu konularda gıdım,gıdım bilgi toplayan arkadaşlar çok ciddiye almamaktadır..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: TEKNE PLANI
« Yanıtla #1 : Ağustos 12, 2013, 03:42:55 ÖS »
Servet Abi bu değerli duyurunu sabitledim. Çok önemli bir konu.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
« Yanıtla #2 : Ağustos 12, 2013, 05:49:29 ÖS »
Evet arkadaşlar , biz burayı DENİZ sayıp ihtiyacı olan herkese yardımı borç biliyoruz , ancak maalesefki , masabaşı internet sörfünde sitemize denk gelip anında yapılan bir üyelikle buraya soru bırakanlar oluyor ve sonra o soruya cevap için emek harcayan onca kişiye rağmen soru sahibi kişi dönüpte bir daha bakmıyor. Gerçekten tekne inşa etmek isteyen kişi zaten önce araştırır. Temelde bilgi sahibi olur ve üzerine mantığını , tekniğini kavrayamadığı soruları burada paylaşır. Doğru olan budur.

Hintliler derki , "Öğrenmeyi öğrenmeden , öğretilen şeylerin bir anlamı yoktur."

Önce öğrenmeyi öğrenelim hep birlikte arkadaşlar , sonra eminimki birbirimize öğreteceğimiz çok şey olacaktır.

msceylan

• Usta Rehber
  • Ad Soyad: M.Sedat Ceylan
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #3 : Ağustos 12, 2013, 10:35:09 ÖS »
Gerçekten yok böylesi, profesyonel tedarikçilerin desteklediği bir sürü site var ama bu kadar amatör ruhla yapılmışı yok işte; ki daha emekleme aşamasında, emek veren herkesten Allah razı olsun :)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #4 : Ağustos 12, 2013, 11:47:24 ÖS »
Herkesten kendine kocaman bir alkış gelsin ozaman :) Daha çok yolumuz var ama basamakları sindirerek çıkalım temelimizi sağlam oturtalım :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
« Yanıtla #5 : Ağustos 15, 2013, 09:53:26 ÖÖ »
Herkesten kendine kocaman bir alkış gelsin ozaman :) Daha çok yolumuz var ama basamakları sindirerek çıkalım temelimizi sağlam oturtalım :)

Ben herzaman yanında olacam kardeşim  :D

faik

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: faik kozok
  • Bulunduğu İl: düzce
  • Doğum Yılı: 1960
  • Tekne Adı: buse
« Yanıtla #6 : Ocak 04, 2015, 10:01:26 ÖS »
Evet arkadaşlar , biz burayı DENİZ sayıp ihtiyacı olan herkese yardımı borç biliyoruz , ancak maalesefki , masabaşı internet sörfünde sitemize denk gelip anında yapılan bir üyelikle buraya soru bırakanlar oluyor ve sonra o soruya cevap için emek harcayan onca kişiye rağmen soru sahibi kişi dönüpte bir daha bakmıyor. Gerçekten tekne inşa etmek isteyen kişi zaten önce araştırır. Temelde bilgi sahibi olur ve üzerine mantığını , tekniğini kavrayamadığı soruları burada paylaşır. Doğru olan budur.

Hintliler derki , "Öğrenmeyi öğrenmeden , öğretilen şeylerin bir anlamı yoktur."

Önce öğrenmeyi öğrenelim hep birlikte arkadaşlar , sonra eminimki birbirimize öğreteceğimiz çok şey olacaktır.

İyi yazmışsın dostum, ama bu siteye bişeyler öğrenme amacıyla üye oldum, sıfırdan başlıyorum sayılır. Önereceğin linkler varsa sevinirim.
Emekliliğe birkaç yılım var. katamaran yapmak istiyorum, ama bu yaz amatörce bi kayık yapayım da elim alışsın diyorum, mümkün oldukça döküman ve bilgi topluyorum,
Katkınız olursa sevinirim..
faik