Gönderen Konu: Doktorun Sadun Boro'ya Yazdığı İlaç  (Okunma sayısı 2132 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Doktorun Sadun Boro'ya Yazdığı İlaç
« : Mart 28, 2015, 08:25:56 ÖS »

Meriç Köyatası'nın facebook vasıtasıyla paylaşmış olduğu iletiyi gördüm ve çok hoşuma gitti sizler ile de paylaşmak istedim :)

DOKTOR SADUN BORO’YA ÖYLE BİR İLAÇ YAZDI Kİ, HAYRETLER İÇİNDE KALIRSINIZ…

Türk denizciliğinin efsane ismi Sadun Boro, Allah uzun ve sağlıklı ömür versin, 86 yaşındadır. Kulaklarında biraz işitme sorunu vardır. Fuarda yine denizci olan Kulak Burun Boğaz uzmanı dostum Dr. Dilaver Özturan’ı görünce, Sadun abi için bir randevu aldım. Ben İzmir’e döneceğim için de sevgili Fatih Çekirge Sadun abiyle buluşup doktora beraber gideceklerdi.
Fakat Sadun abi, Dr. Dilaver Özturan’la olan randevusundan birkaç gün önce üşütüp nezle oluyor ve öksürüyor. Bunun üzerine önce dahiliye uzmanı doktora gidip ciğerlerini kontrol ettiriyor. Doktor, “Ciğerlerinizde bir sorun yok. Ama üşüttüğünüz için sinüsleriniz dolu” deyip bir ilaç yazıyor. Ne mi yazıyor? Şimdi sıkı durun…
Eczanelerde satılan deniz suyu….
Ömrünün 70 yıldan fazlasını, yılın da 8 – 9 ayını denizde teknesinde geçiren Sadun abiye, ilaç olarak deniz suyu verilince bütün muayehane kahkahalarla çınlıyor. O ana tanık olamadığım için neler kaçırdığımın farkındayım. Ama sağ olsun Sevgili Fatih Çekirge telefonda tüm detayları anlatınca, dayanamadım, başta denizciler olmak üzere dostlarımla paylaşayım dedim….

Not:Fotoğraf Çetin Kent....
       Yazı Meriç Köyatası
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!