Gönderen Konu: Shore Lark Tekne Yapımı  (Okunma sayısı 35429 defa)

cenkguney

• Çırak Rehber
Ynt: Shore Lark Tekne Yapımı
« Yanıtla #60 : Ocak 01, 2015, 05:06:05 ÖS »

buda mud motorumuz 👍

Can__2004

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: ORHAN AVCI
  • Bulunduğu İl: Mugla
  • Doğum Yılı: 1976
  • Tekne Adı: Roznia
« Yanıtla #61 : Ocak 01, 2015, 06:20:15 ÖS »
Tekne oldukça güzel görünüyor. Erol abi döktürmüş yine maşallah

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #62 : Ocak 01, 2015, 06:31:49 ÖS »
maddi imkanlarim simdilik buna yetiyordu kendiside sagolsun benim gibi biriyle usanmadan ugrasiyor

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #63 : Ocak 02, 2015, 12:05:05 ÖS »
sormak istedigim bir konu var arkadaslar forumda vardir ama cvp verirseniz sevinirim
simdi ben bu epoksiyi karisim oranlarini 60 cc siringa ilemi ayarligcam ?
yada baska bir formul varmidir ?
urunu karistirdigim zaman hemen surucekmiyim bir bekleme suresi varmidir?
posta ek yerlerine urunu surdukten sonra hemen ahsaplari birbirine opusturcemmi yoksam derby gibi 3-5 dk bekleyip sonrami opusturcem
tesekkurler

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #64 : Ocak 02, 2015, 01:07:25 ÖS »
cenk epoksi bildiğin gibi iki karışımlı...iki tane enjektör al..bunları a-b diye işaretle..epoksileri a-b çekerken kendi enjektörleri ile çek..bir kaba bunları boşalttıktan sonra iyice karıştır,3-5 dk dinlensin birbiri ile reaksiyona girsin,sonra sürüp yapıştırma yapabilirsin..ahşaba sürüncede ahşap tarafından emilmesini 1-2 dakika beklersin.sonra sıkma yada vidalama yaparsın..elindeki epoksinin birbirine kaçta kaç oranında katılacağı yazar..mesela a 1,b1/2 se..a'dan diyelim kendi enjektörü ile 50cc çekip kaba boşalttın...b dende kendi enjektörü ile 25cc çekip kaba bosaltacan..

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #65 : Ocak 02, 2015, 01:10:54 ÖS »
cenk epoksi bildiğin gibi iki karışımlı...iki tane enjektör al..bunları a-b diye işaretle..epoksileri a-b çekerken kendi enjektörleri ile çek..bir kaba bunları boşalttıktan sonra iyice karıştır,3-5 dk dinlensin birbiri ile reaksiyona girsin,sonra sürüp yapıştırma yapabilirsin..ahşaba sürüncede ahşap tarafından emilmesini 1-2 dakika beklersin.sonra sıkma yada vidalama yaparsın..
servet abi tesekkurler bir soru daha enjektorler ile cektik kaba bosalttik sonrasi bu enjoktorler normal su ilemi yikanacak yoksa tiner mazot vs gibi bir kimyasallami temizligcez yada temizlemeye gerek yokmu ?

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #66 : Ocak 02, 2015, 01:13:21 ÖS »
cenk epoksi bildiğin gibi iki karışımlı...iki tane enjektör al..bunları a-b diye işaretle..epoksileri a-b çekerken kendi enjektörleri ile çek..bir kaba bunları boşalttıktan sonra iyice karıştır,3-5 dk dinlensin birbiri ile reaksiyona girsin,sonra sürüp yapıştırma yapabilirsin..ahşaba sürüncede ahşap tarafından emilmesini 1-2 dakika beklersin.sonra sıkma yada vidalama yaparsın..
servet abi tesekkurler bir soru daha enjektorler ile cektik kaba bosalttik sonrasi bu enjoktorler normal su ilemi yikanacak yoksa tiner mazot vs gibi bir kimyasallami temizligcez yada temizlemeye gerek yokmu ?

enjektördeki sıvıları kaba iyice bosaltıktan sonra temizlemene gerek yok..ben öyle çalıştım hiç bir sorun olmadı..yeterki  enjektörleri karıştırma..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #67 : Ocak 02, 2015, 01:55:51 ÖS »
Epoksi markasi ve yapisi onemli her epoksi enjektoregelmeyebilir.Enjektore gelmezse eger o gun ihtiyacina gore plastik bardaklardan olcek yapabilirsin abi.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #68 : Ocak 02, 2015, 02:07:41 ÖS »
Epoksi markasi ve yapisi onemli her epoksi enjektoregelmeyebilir.Enjektore gelmezse eger o gun ihtiyacina gore plastik bardaklardan olcek yapabilirsin abi.
teessuf ederim marka derken scalica disinda bir markami varki [emoji1] lutfen formumuzun epoksi markasini diger markalarla karistirmiyalim [emoji1]

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #69 : Ocak 02, 2015, 02:11:22 ÖS »

bu 60cc lik enjektörlerin ağzı geniş volkan..birde markası ne olursa olsun kıvamı yoğunda olsa enjektörle çekilir diye düşünüyorum..iki marka kullandım biri daha yoğundu ama enjektöre çekmede hiç bir sorun çıkmadı..

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #70 : Ocak 02, 2015, 02:15:35 ÖS »
benimde aklima yatan enjoktor onu deniyecegim ilk once mm lik calisalim sonucta sanat eseri icraat ediyoz 😄😄😄

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #71 : Ocak 02, 2015, 03:13:17 ÖS »
teessuf ederim marka derken scalica disinda bir markami varki [emoji1] lutfen formumuzun epoksi markasini diger markalarla karistirmiyalim [emoji1]

Arda abinin bu oluşuma en başından buyana destek ve emek vermesinden dolayı yeri bende ayrı olsada marka anlamında hepsi benim için eşit abi.Bugün başka bir marka gelip aynı kalite ve fiyatlar ile tekne yapımcılarına destek olacağını belirtse aynı desteği onlara da sağlarım hiç sıkıntı değil.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #72 : Ocak 02, 2015, 03:15:01 ÖS »

bu 60cc lik enjektörlerin ağzı geniş volkan..birde markası ne olursa olsun kıvamı yoğunda olsa enjektörle çekilir diye düşünüyorum..iki marka kullandım biri daha yoğundu ama enjektöre çekmede hiç bir sorun çıkmadı..

Abi alınır ancak çok sağlıklı olmaz. Mesela benimde kullandığım scalica'nın a komponentini sıcak suda bekletip vizkozitesini arttırmadan çekmeye çalıştığında tamamını doldurmuyor boşluk,hava kalıyor. Buda ölçüde sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #73 : Ocak 02, 2015, 03:43:00 ÖS »

Arda abinin bu oluşuma en başından buyana destek ve emek vermesinden dolayı yeri bende ayrı olsada marka anlamında hepsi benim için eşit abi.Bugün başka bir marka gelip aynı kalite ve fiyatlar ile tekne yapımcılarına destek olacağını belirtse aynı desteği onlara da sağlarım hiç sıkıntı değil.
elbette ardanin yeri sende ve forumda yeri ayridir diger markalarin kalitesini bilmem fiyatinida bilmem ben bu formda tanidim ardayi sagolsun her turlu destegi sagliyor kendisi telefondaki yaklasimi ve muhabbeti yeterli benim icin sonucta tayare yapmiyom eskiden epoksimi varmis :) vur boyayi gec

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #74 : Ocak 02, 2015, 03:49:23 ÖS »

Abi alınır ancak çok sağlıklı olmaz. Mesela benimde kullandığım scalica'nın a komponentini sıcak suda bekletip vizkozitesini arttırmadan çekmeye çalıştığında tamamını doldurmuyor boşluk,hava kalıyor. Buda ölçüde sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.
vizkozite nedir bu arada ? cahilligimi magruz gorun bu epoksi 2 ayri sivi degilmi sonucta birinden 2 birim digerinden bilmemkac birim alip karistirip uygulama yapmicazmi sonucta