Gönderen Konu: Merhabalar, Tanışma Maiyetinde..  (Okunma sayısı 2460 defa)

gokergokkaya

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Göker
  • Bulunduğu İl: Gökkaya
  • Doğum Yılı: İzmir
Merhabalar, Tanışma Maiyetinde..
« : Temmuz 23, 2020, 08:08:40 ÖÖ »

İzmir'den Merhabalar.

(İzmir'den Yeni bir Sztrandek650 mi doğacak???)   :fiyu

Ben Göker Gökkaya. 32 Yaşında evli bir kız babasıyım. Ailecek kamp ve doğa meraklılarıyız. 3yaşındaki kızımız ile birlikte gezmeyi ve imkanlar el verdiğince doğa ile iç içe olmayı seviyoruz. Şuanlık çadır ile seyahat edebiliyoruz. Çadırın dezavantajlarını birebir yaşadığımız için karavan planımız vardı fakat bu bizi çok kısıtlayacaktı. Aracın giremediği yerlere ulaşım sağlayamama gibi.. Ne kadar şuan izmir'de olsakta ben aslen Marmarisliyim. Yani kendimi bir deniz çocuğu olarak görürüm. Dedem ile çok denize açılmışlığımız vardır. Tek seferlik bir yelkenli de dahil olmak üzere birçok deniz aracına binme, kullanma şansı yakaladım. Denizcilik Tecrübem bununla ibarettir.
İçimden geldiği gibi yazıyorum, Tanışma babında olduğundan kendimi de anlatmaya tanıtmaya çalışıyorum, umarım boş muhabbet yapıcı gibi algılanmam.

Öncelikle site yayını için Volkan bey'e çok teşekkür ederim. Bu işe girerken nelere ihtiyacım var, ne gibi yetkinlikler lazım, ileride nelerle karşılaşacağım gibi soruların cevabını sayenizde az çok öğrendim sayılır..

Değerlendirdiğimiz modeller ve planları sonucu olarak seçimimiz, Aile olarak yapacağımız geziler için en ideal ve Volkan bey de dahil olmak üzere birçok kişinin yapımı ile tecrübe arşivi ile dolu olan Sztrandek 650 Yelkenli oldu..

Başlamak bile uzun bir süre alabilir belki ama bu amaç uğrunda model çalışmaları şimdiden ufak ufak malzeme tedariği ile başlamış durumdayız.

Çalışmalarımızı paylaştıkça değerli yorumlariniz ile desteklerinizi esirgemezseniz çok seviniriz.

Model sonrası yelkenimizi yapmak için en büyük problemimiz alan/mekân.. Seferihisar'da bir arsamız var fakat 1derece sit alanı olduğu için orada herhangi bir girişimde bulunamadık neyazikki. İzmir Şirinyer'deyiz ve şimdilik çaresizlik içinde evimize yakın bir yer aramaktayız. Acelemiz yok bakalım, hayırlısı..

Zaten en başta uzun ve külfetli bir süreç olacağını bilerek bu fikre zihnimizde yer artırdık, hayalini öyle kurduk..

MİNİMUM MALİYET, MAKSİMUM KALİTE/KONFOR felsefesi ile yürüteceğiz projemizi.

İnşallah camianın izmirdeki değerli şahısları ile tanışma fırsatını bulmayı umuyoruz. Karaburun ve kuşadasında planladığımız yelkenliyi yapmış abilerimiz var bildiğim kadarıyla. Onlarida ziyaret etmeyi planlıyoruz.

Tekrardan herkese selamlar, saygılar.

(En kısa sürede model proje başlangıcı ile görüşmek üzere..)

GÖKKAYA AİLESİ
 8) :-* O:-)

Sam Lighter

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Sami ÇAKMAK
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1975
Ynt: Merhabalar, Tanışma Maiyetinde..
« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2020, 09:07:19 ÖÖ »
Merhaba;

En içten sevgi ve saygılarımla hoş geldiniz derim. Göker bey.

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2020, 01:15:11 ÖS »
     Öncelikle aramıza katılmanız nedeniyle hoş geldiniz. Arsanızın sit olması üzerinde tekne yapmanıza engel değil, sitlerde kalıcı bir uygulama yapamazsınız. S 650 çekirdek aile için doğru bir tercih. Bayramdan sonra gelip benim teknemi inceleyebilirsiniz. Yapım aşamasında da teknik destek verir, deneyimleri paylaşabiliriz.

gokergokkaya

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Göker
  • Bulunduğu İl: Gökkaya
  • Doğum Yılı: İzmir
« Yanıtla #3 : Temmuz 23, 2020, 05:51:45 ÖS »
     Öncelikle aramıza katılmanız nedeniyle hoş geldiniz. Arsanızın sit olması üzerinde tekne yapmanıza engel değil, sitlerde kalıcı bir uygulama yapamazsınız. S 650 çekirdek aile için doğru bir tercih. Bayramdan sonra gelip benim teknemi inceleyebilirsiniz. Yapım aşamasında da teknik destek verir, deneyimleri paylaşabiliriz.

Nezaketinizden dolayı çok teşekkür ederim. İnşallah bayramdan sonra misafiriniz olur bi tanışma fırsatı buluruz. Sit Alanı üzerinde kalıcı bir yapı kurulamadığı için kullanacağımız malzemeler, teknenin iskelesi , iskeleti her aşamasında yani savunmasız ve korunaksız kalacak. Ve biz onu orada öylece bırakıp şehir merkezine dönmek zorunda kalacağız. Bi barınak, derme çatma bi atölye bile kurabilseydim muazzam bişey olacaktı. :)

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Kadir
  • Bulunduğu İl: Varna
« Yanıtla #4 : Temmuz 23, 2020, 06:14:32 ÖS »

Nezaketinizden dolayı çok teşekkür ederim. İnşallah bayramdan sonra misafiriniz olur bi tanışma fırsatı buluruz. Sit Alanı üzerinde kalıcı bir yapı kurulamadığı için kullanacağımız malzemeler, teknenin iskelesi , iskeleti her aşamasında yani savunmasız ve korunaksız kalacak. Ve biz onu orada öylece bırakıp şehir merkezine dönmek zorunda kalacağız. Bi barınak, derme çatma bi atölye bile kurabilseydim muazzam bişey olacaktı. :)

Nihayetinde hic orada olmamis gibi sokulup kaldirilabilen yapilar yapabiliyor olmaniz lazim. Calisacak, tekneyi ve ekipmanlari guvende tutacak bir ortu alti yapabilirsiniz bence yine de. En garantisi arsanin bagli oldugu belediye ile konusmak.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #5 : Temmuz 24, 2020, 10:41:46 ÖS »
Merhabalar,aramıza hoşgeldiniz. Zaten daha buralardasınız bol bol sohbet ederiz  :halay Sarece hoşgeldiniz demek istedim.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

SCALICA BOYA - Arda

• Firma Yetkilisi
  • İleri Rehber
  • Ad Soyad: Arda Ç
  • Bulunduğu İl: Sakarya
  • Doğum Yılı: 1985
  • Tekne Adı: SCALICA
« Yanıtla #6 : Temmuz 27, 2020, 08:14:16 ÖÖ »
hoşgeldiniz.
Epoksi Reçine - Elyaf - Macun - Boya - Vernik - ve aradığınız diğer kimyasallar....
https://www.youtube.com/results?search_query=scalica+boya

ArslanM

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Mustafa Arslan
  • Bulunduğu İl: izmir
  • Doğum Yılı: 1987
« Yanıtla #7 : Ağustos 03, 2020, 07:27:15 ÖS »
Merhabalar,

Mustafa ben, İzmir' de ikamet ediyorum  :)
Bende yaklaşık 1 aydır tekne yapımı üzerine araştırma yapıyorum. Bir proje planı çıkarmaya çalışıyorum şuanda.
Daha çok ücretli tekne planlarına odaklandım. Marin kontraplak, cam elyaf ve epoksi / reçine dışında yani yelkenlinin kabuğu dışında, vinç, kıstırmaç, yelken, motor gibi ürünler asıl para tutuyor gibi :( Dolayısı ile adım adım (param oldukça) ilerlemeyi düşünüyorum.

Sizlere sorum; gelişmeleri burada paylaşmaya devam edecek misiniz?

@KARANLIK,
Merhabalar İbrahim abi, ben de sizin tecrübelerinizden faydalanmayı çok isterim. Uygun olduğunuz bir günde bana da zaman ayırabilir misiniz?

Bu arada son olarak site kurucu ve yöneticileri başta olmak üzere katılım yapan ve katkı sağlan herkese teşekkürlerimi sunarım. Çok önemli bilgi ve içeriklere sahip çok faydalı bir site :onay

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #8 : Ağustos 03, 2020, 08:33:06 ÖS »
   Tabii ki yardımcı olmaya çalışırım  selamlarımla.