Gönderen Konu: Eco Catamaran  (Okunma sayısı 4897 defa)

Yılmaz Cebeci

• Yeni Rehber
  • **
Eco Catamaran
« : Ocak 27, 2016, 12:17:10 ÖÖ »

Merhaba,

http://ikarus342000.com/ECOpage.htm   planını hayatımıza yansıtmaya çalışacağız.

Bakalım nasıl olacak.

http://efecebeci.com/

Yılmaz Cebeci

• Yeni Rehber
  • **
Ynt: Eco Catamaran
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2016, 05:51:56 ÖS »
Dxf dosyasından planı ancak alladım. :) Bende armut piş ağızıma düş olacak sanmıştım. Hazır CNC den kestirip toplamak gibi.  Cumartesi akşamı plandan ( 1:10 ) çizilmiş 1:1 baskı alıp kağıt dan postallarını el ile çizip kestim. CAD üzerinde çizip basmak daha sağlıklı olacak sanırım. (CNC içinde hazırlık yapılmış olacak kanısındayım). Bu günde ahşap maket için malzemerin siparişini verdim. 1:10 ölçeğine uyduğu kadar. Fizibilite çalışmalarım sonucu çıkan tekne maliyetini şimdiden 76 ₺ artırmış oldum.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2016, 05:56:51 ÖS »
76 nın yanındaki simge görünmediği için heralde o %76 ?? 76 bin artmamıştır yanlış anlamadıysam :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

huseyinyurt41

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: huseyin yurt
  • Bulunduğu İl: Kocaeli
  • Doğum Yılı: 1982
« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2016, 06:09:00 ÖS »
Hayırlısıyla suya iner inşallah. İkarusun projelerini bende hayli inceledim. Ancak başlangıç için Pop 25 yapmayı planladım. Sanırım ikinci teknem olarak ilerleyen yıllarda 11,50 yelkenli katamaranı düşünebilirim.

Şimdiden çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Dilerim istediğiniz tekneyle maviliklerde süzülürsünüz.
İyi denizci evine sağ salim dönmeyi başarabilendir...
En iyi denizci evini deniz bilendir...

Yılmaz Cebeci

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2016, 06:38:39 ÖS »
Türk lirası sembolünü kullanmıştım. 76 TL .

Ne alayım derken? İstanbul koşulları, maddi koşullar,  yapabilirliğim, aile derken bu modele karar verdim.

Yüzdürebilirsem ne mutlu bize.

Temennileriniz için çok teşekkürler.

izci04

• Kıdemli Üye
  • Çırak Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Ersin İzci
  • Bulunduğu İl: Yalova
  • Doğum Yılı: 1985
« Yanıtla #5 : Şubat 01, 2016, 09:28:28 ÖS »
şimdiden kolay gelsin. biran önce suya inersiniz inşallah.
Ersin İzci
1985/Armutlu

mertbese

• İleri Üye
  • Ad Soyad: Mert BEŞE
  • Bulunduğu İl: İzmir
  • Doğum Yılı: 1989
  • Tekne Adı: ŞAKA
« Yanıtla #6 : Şubat 02, 2016, 10:03:18 ÖÖ »
Hayırlı olsun şimdiden, kolaylıklar diliyorum.

Yılmaz Cebeci

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #7 : Şubat 04, 2016, 11:50:18 ÖS »
Maket malzemelerimiz geldi. Bu gün CAD de çizim ve printera ölçekli basmayı oğlum Efe ile başardık.  ;D

Yılmaz Cebeci

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #8 : Şubat 11, 2016, 02:27:23 ÖÖ »
Epoxy ve elyafımızda geldi. Henüz CAD çizimlerimizi tamamlayamadık. Herhalde işin bizi kasan kısmı CAD çizimi olacak. Bir taraftan CAD 'i anlamak, öğrenmeye çalışmak, planı çizmek bir de Obsesif davranınca iyice sıkıntı oluyor.  :-\  İşin bu aşaması çok önemli benim için. O yüzden kendim çözmeye çalışıyorum.

canyaman

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: can yaman
  • Bulunduğu İl: edirne
  • Doğum Yılı: 1961
« Yanıtla #9 : Mart 20, 2016, 11:29:41 ÖÖ »
slmlar yılmaz bey epoksiyı nerden  ve kılosono kaç lıraya temın ettınız fiber glasta kaç gram kullanıyosunuz onunda fiatı nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Yılmaz Cebeci

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #10 : Ağustos 19, 2016, 12:43:11 ÖÖ »
Selamlar,

Altı ay olmuş :) . CAD 'i çözemedim. Daha fazla iş uzamasın diye el ile ölçüp kesimleri yaptık.

Yılmaz Cebeci

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #11 : Temmuz 28, 2022, 11:23:08 ÖS »
Selamlar,
En sonunda çok uyguna bu alınmaz denilen scorcher 'ı aldım. 2020 de. Yeniden inşaa etmiş kadar uğraştım.
Şimdi keyif yapıyorum. Ama işi hiç bitmiyor. Takıntılı olmak insanı yoruyor. 6 mt ye 12 mt konforu yapmaya çalşıyorum galiba.
Saygılar.

Yılmaz Cebeci

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #12 : Temmuz 29, 2022, 12:13:54 ÖÖ »
Öyle yada böyle 6 sene sonunda denize indim ve Kalamışta yelken yapıyorum. 2020 de 18.500.₺ almıştım. 2.5 senede malzeme ve ufak desteklere 55.000.₺ harcamışım.
1.Minderler.  İç ve havuzluk.
2.Elektirik tesisatı pano. Direk tepesi seyir. Baş-kıç demir ışıkları. Kamara led. 220 volt . Akü şarj var. 350 watt 220 invertör.  (100 watt güneş paneli bakınıyorum :) )
3. Su tesisatı lavabo ve kıç duşluk çalışıyor.
4. Çakmaktan seyyar Buzdolabı. (20 lt sancak orjinal su alanına bozdolabı yapsam mı aklımdan geçiyor. )
5. Sök tak;  ahşap, marin kumaş, lastik ip ve şakıl ile bimini. :) Çok işe yarıyor.
6. Hatch, yan camlar, kabin üst ve kabin kapısını  pleksiglass ile yaptım şık oldu. Çerçeveleri alüminyum panellerden uydurdum. Süper içeri geçen kış bile iskelede su almadı.
7. Istıralya ve çarmık mapalarını içerden paslanmaz ile değiştirip büyük parça yapıp kuvvetlendirdim. (3 tel sancak-iskele mapalarını yekpare tek kalın mapa ilavesi yaptım.)
8. Kıç tarafın bazı su kontralarının değişmesi gerekiyor. Artık kısmetse bu kışa bakacağım.
9. WC 'si hastane tipi klozet kapağı ve çöp torbasıyla sancak 2. depo kapağını kullanıyorum.
10. Kışlama ve bakımlar için 4 tekerlekli kalın profil sehpasıda bu maliyetlerin içinde. 2 adette Malzeme sandığı. Ahşabı ben yaptım. Plastik olanı aldım.
11. Karaköy Perşembe Pazarı ve Tuzla sanayi candır.

Deniz ve yelken için alternatif bir çözümdü bunlar, benim yapabildiğim.

Şunu fark ettim, Küçük tekne yoktur. Keyif alınan tekne vardır. (Hanım her ne kadar büyütelim ufak bu desede. :) )

Yılmaz Cebeci

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #13 : Temmuz 29, 2022, 12:30:12 ÖÖ »
Öncesi ve Sonrası için 2 en iyi foto.