Gönderen Konu: Plan Hataları  (Okunma sayısı 18909 defa)

ömeRR

• Yeni Rehber
  • **
    • http://www.facebook.com/omer.hepbicer
  • Ad Soyad: ömer Hepbiçer
  • Bulunduğu İl: Sakarya/AdapazaRRı
  • Doğum Yılı: 1982
Ynt: Plan Hataları
« Yanıtla #15 : Kasım 23, 2012, 11:52:34 ÖÖ »

Selamlar,hataları autocad üzerinden tespit ettik ve bununla ilgili luis ile sürekli yazıştık....Örn. 5 nolu istasyonda cnc çizimi 2cm kısa....gibi hatalar,ve bazı noktalardada hatalar tespit ettik ve düzeltilmesini önerdik....Fakat Luis bunları bir hata olarak kabul etmedi...Dikkatsilik dedi...Toplam 11 istasyonun 10 nun da hata vardı ve görsel anlatımla yazışmalarımız oldu....Ve en sonun da ben bu planı amatörlere satıyorum problem olmuyor dedi....
Hal böyle olunca iş başa düştü ve uzman bir ekiple planın 3d modeline başladık ve hataları kendimiz tecrübelere dayanarak düzelttik....Benim takıldığım nokta ücret ödeyip satın almama rağmen satıcının beni kale almaması oldu....Çünkü ben bir amatörüm o ise kendine göre uzmandı....Sonuç olarak bir daha ona soru sormama kararı aldık....

msceylan

• Usta Rehber
  • Ad Soyad: M.Sedat Ceylan
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #16 : Kasım 23, 2012, 05:39:36 ÖS »
Ömer Bey, duruma çok üzüldüm. Öncelikle pop25 çok tartıştığımız, beğendiğimiz bir tekne, ama planında ücretsiz olan @650'ler kadar hata çıkması kabul edilebilir bir şey değil. Hatanın kabul edilmemesi ise hiç kabul edilebilir değil ki hem Luis hem Roberto Pantanal25 için yazıştığımda hemen cevap veren ve beni bu manada tatmin eden insanlardı ( biliyorsunuz @650'nin tasarımcısına hiç bir şekilde ulaşamıyoruz :(  )

Düzgün bir firmaya benziyor ama yaklaşımları hiç de profesyonel değil bu durumda.

Yine de gözünüzü karartıp yapmaya başlamanızı da tebrik ediyorum. Sorunlar çıktıkça mutlaka çözülecektir, ama o zaman tasarımcılara da tepki göstermek gerekir uygun platformlarda

Kolay gelsin, hayırlı olsun :)

ömeRR

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #17 : Kasım 23, 2012, 07:27:13 ÖS »
Selamlar Sedat bey, benim anladığım Roberto eleğini astı ve tasarımlarını bu adamlar pazarlıyor...Çünkü sen teknik adam değilsin dediğimde hayır bile diyemedi...Avrupada olsaydı onunla %100 görüşmeye gidecektim..
Bu sayede öyle insanlar tanıdım ki bir bakıma da iyi oldu.....Ev sahibi kiracıyı mal sahibi yaptırır misali tecrübe edinmiş oldum..............

msceylan

• Usta Rehber
« Yanıtla #18 : Kasım 23, 2012, 08:09:51 ÖS »
Böyle böyle amatör tekne planları tasarlayacağız bu gidişle :D :D

ismailoruc

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: İsmail Oruç
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1960
  • Tekne Adı: Devekuşu-2
« Yanıtla #19 : Kasım 23, 2012, 09:33:00 ÖS »
Böyle böyle amatör tekne planları tasarlayacağız bu gidişle :D :D
kesinlikle olmalı

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
« Yanıtla #20 : Kasım 26, 2012, 02:36:40 ÖS »
İsmail abime ve Sedat kardeşe bende katılıyorum. Bu sitenin bir gün bir kaç sınıfta bir adette olasa kendi tekne planları olacak , ben buna inanıyorum. A'dan Z'ye herşeyi ile bizim olacak. Muallak , bilinmeyen hiçbir konu olmayacak.

msceylan

• Usta Rehber
« Yanıtla #21 : Aralık 16, 2012, 10:31:24 ÖÖ »
Luis Avusturalyaya yeniden taşındım, Pantanal25 planlarıyla ilgiliydin ne oldu diye sormuştu ya, bende pop25'deki hatalardan onda da var mı demiştim, o gün bugündür cevap yok Luis'ten :D

Ozan MC31 in planlarını yeni aldı, sorunla karşılaşacak mı? (İnşallah öyle bir şey olmaz) bakalım

Nedir bu tasarımcılardan çektiğimiz ;D ;D

ömeRR

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #22 : Aralık 16, 2012, 01:54:07 ÖS »
Selamlar Sedat bey ;
Luis ile bağlarımız iyice koptu diyebilirim...Soruları cevaplamıyor,teknik sorular karşısında resmen saçmalıyor....Ozan ile de görüştük,inşallah öyle bir sorun yaşanmaz.....
Ben şu an 3d modellemesini bitirdim ve hatalar daha net ortaya çıkmaya başladı,size çok kısa bir örnek vericem....5nolu istasyon ile 6 nolu istasyonun yerini karıştırmışlar,yani 6no 5 olacak,5no 6 olması gerekiyor...Bunu anlamanız için ciddi bir zaman ayırmanız gerekiyor,çünkü iki posta arasında ölçülendirmede küçük farklar var,sadece iç dizaynında farklılıklar belirgin...Mesela arjantinli bir yapımcı bunu fark etmedi ve istasyon yerlerini denildiği gibi yaptı ve hala farkında değil...çünkü iç dizayna henüz geçmedi,geçtiğinde kes-biç-uydur taktiğini denemek zorunda....Onun için benim fikrim bu planlar amatör yapımcıyı zorlar ve pes ettirir....Ben işim gereği bazı imkanlara sahibim onun için devam etme kararı aldım.....
Önümüzdeki hafta sonuna kadar postaların bitmesini planlıyorum.....Yaşadığım olumsuzlukları ve olumlu taraflarını devam eden inşaatlar bölümünde paylaşıp tartışmak istiyorum.......Sevgilerimle.....
Not: Toplantıya katılamadığım için biraz mahçubum,o yüzden soru sormaktan bile çekiniyorum...Pes ettiğim düşünülmesin lütfen:)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #23 : Aralık 16, 2012, 03:16:21 ÖS »
Ömer Abi kardeşin olarak  yukaridaki sozunu duymamis oluyorum  >:( >:( >:( >:(  Ayip ayip aramizda oyle sey olurmu hic. Organizasyon bol bugun olmaz yarin olur.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

msceylan

• Usta Rehber
« Yanıtla #24 : Aralık 16, 2012, 08:31:28 ÖS »
Selamlar Sedat bey ;
Luis ile bağlarımız iyice koptu diyebilirim...Soruları cevaplamıyor,teknik sorular karşısında resmen saçmalıyor....Ozan ile de görüştük,inşallah öyle bir sorun yaşanmaz.....
Ben şu an 3d modellemesini bitirdim ve hatalar daha net ortaya çıkmaya başladı,size çok kısa bir örnek vericem....5nolu istasyon ile 6 nolu istasyonun yerini karıştırmışlar,yani 6no 5 olacak,5no 6 olması gerekiyor...Bunu anlamanız için ciddi bir zaman ayırmanız gerekiyor,çünkü iki posta arasında ölçülendirmede küçük farklar var,sadece iç dizaynında farklılıklar belirgin...Mesela arjantinli bir yapımcı bunu fark etmedi ve istasyon yerlerini denildiği gibi yaptı ve hala farkında değil...çünkü iç dizayna henüz geçmedi,geçtiğinde kes-biç-uydur taktiğini denemek zorunda....Onun için benim fikrim bu planlar amatör yapımcıyı zorlar ve pes ettirir....Ben işim gereği bazı imkanlara sahibim onun için devam etme kararı aldım.....
Önümüzdeki hafta sonuna kadar postaların bitmesini planlıyorum.....Yaşadığım olumsuzlukları ve olumlu taraflarını devam eden inşaatlar bölümünde paylaşıp tartışmak istiyorum.......Sevgilerimle.....
Not: Toplantıya katılamadığım için biraz mahçubum,o yüzden soru sormaktan bile çekiniyorum...Pes ettiğim düşünülmesin lütfen:)

Bana da cevap vermiyor Luis :)

Maalesef toplantıya ben de katılamadım :( Fuara beraber katılırız artık

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #25 : Aralık 16, 2012, 08:45:25 ÖS »
http://www.bruceroberts.com.au/
yukardaki firma b.robers'in planlarını korsan pazarlıyordu..burdada öyle bir durum olmasın..

ozngms

• İleri Üye
  • Ad Soyad: ozan gümüş
  • Bulunduğu İl: Aydın
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #26 : Aralık 16, 2012, 08:55:39 ÖS »
http://www.bruceroberts.com.au/
yukardaki firma b.robers'in planlarını korsan pazarlıyordu..burdada öyle bir durum olmasın..

Sanırım işine gelen mailleri cevaplıyor. Ben bir skintı çekmemiştim ama yarın mail ile bir şeyler daha göndericektı Umarım gönderir :) .
YAPIM MACERAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN www.facebook.com/RBMC31

ömeRR

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #27 : Aralık 16, 2012, 09:59:43 ÖS »
Volkancım teşekkür ederim kardeşim.....Olmaz biliyorum ama buluşmalar grubun sürekliliği ve samimiyeti açısından faydalı çalışmalar....İnşallah bir sonraki buluşmada kesinlikle olurum....Fotoğrafları çok beğendim,çok sevindim,ama gelemediğim için çok üzüldüm......
İşine gelen sorulara cevap verme olayına katılıyorum.....Bana da aynısını yapıyor....Birde soru teknikse verdiği cevaba gülmekten ölürsünüz..  :'(
Sedat beyin düşüncesine de şöyle katılıyorum,siteden satış yapma hakkı robertoya ait muhtemelen ve o da öldüğü için hesap şuanda aktif değil,yani mail order yapılamıyor....bunun için luis ödeme yapılması için mail order formu gönderiyor ve siz paypal ile ödüyorsunuz....
Luis teknik olarak hiç birşeyden anlamıyor boşuna bence sormayın :))

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #28 : Aralık 16, 2012, 10:03:15 ÖS »
Bana verseler ya o siteyi ve sistemi :D :D 2 ayda kral olur kral :D
Napacaksın işte abi böyle işten anlamayanların eline tutuşturuyorlar böyle şeyleri :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

ozngms

• İleri Üye
  • Ad Soyad: ozan gümüş
  • Bulunduğu İl: Aydın
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #29 : Aralık 16, 2012, 11:43:18 ÖS »
MC 31 in iki versiyonu var...
Yapımına başlamak istediğimiz versiyonun planın detaylarını luisden bekliyorum..Pazartesi göndereceğini söyledi.
Diğer versiyonun planlarını gönderdi.

İki versiyonunda alt karina kısmı aynı üst kabin tasarımları farklı..
Biz plan alırken roberto amcanın en çok yapılan modeller arasından seçim yapmaya çalıştık..Anladığım kadarıyla bu luis işe sonradan dahil olmuş ve kendi çapında iş yürütmeye çalışıyor..
pantanal 25 te pop 25 teki hataların olduğunu sanmıyorum..Çünkü daha eski bir tasarım pantanal 25..Bu adamın son çıkan tasarımlarından kaçınmakta fayda görüyorum..Tekne boyu bizim için belirleyici olmasaydı roberto amcanın mc 28 teknesinin planlarını alırdım..97 tane bitirilmiş örneği var..Hata varsada artık düzeltilmiştir diye düşünüyorum....Mc 31 için gördüğüm 4-5 bitirilmiş örnek var..Ben Ömer Kırcal'ın Evrenselini görmeseydim bu işe cesaret edemezdim sanırım..Yapılmış örnekler plan seçiminde bize referans oldu aslında..

Luis maillere geç cevap verince işten ötürü düzenli internet erişiminden yoksun olduğunu söyledi..
2012 yılında ticaretle uğraşan biri neden bir akıllı telefon kullanmaz,internetten satış yapan biri neden maillerini düzenli kontrol etmez ? gibi sorular haliye oluşuyor..

Umarım aldığımız planda problem yoktur..Üzerinde çalıştıkça,işi pratiğe dökmeye başladığımızda göreceğiz..

YAPIM MACERAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN www.facebook.com/RBMC31