Gönderen Konu: Çok aşırı hayalmi  (Okunma sayısı 4754 defa)

Emre.kucuk

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Emre kucuk
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1991
Çok aşırı hayalmi
« : Mart 24, 2014, 08:20:32 ÖS »

Leopard catamarans planlarını ararken buralara kadar geldim sizin Engin tecrübelerinize göre linkte verdiğim tarzında bir şey imkansızmı?

http://multihullnews.com/multihull-guide-2/

Emre.kucuk

• Yeni Rehber
  • **
Ynt: Çok aşırı hayalmi
« Yanıtla #1 : Mart 24, 2014, 08:26:45 ÖS »

Emre.kucuk

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #2 : Mart 24, 2014, 08:29:18 ÖS »

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #3 : Mart 24, 2014, 11:38:40 ÖS »
http://www.schionningdesigns.com.au/the-kit-process  adam yapmış.
Tekneyi yapan adam değil adamlar! Yani bu büyüklükte tekne ancak bir ekiple yapılabilir. Sizin yaşınızda hayallerin sınırı yoktur, umarım hayatınız boyuncada olmaz, düşüncelerinizi asla sınırlamayın. Lakin tavsiyem ilk kez yüzen bir şey yapacaksanız daha küçük bir projeyle başlamanız, misal hayalinizdeki teknenin önce servis botunu (dingy) yapın.  ;)

Emre.kucuk

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #4 : Mart 24, 2014, 11:52:45 ÖS »
Oncelikle cok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin, elbetteki tek basina yillar surucek belkide hic olamicak bir proje .O isin hayal boyutu temel sorunum şudurki; yelkenli 6-7 metre bir teknemi yoksa kamarali gene 6-7 metre bir teknemi onun kararini veremedim kendimde baslamak icin, hangisi olursa olsun (yelkenli ozellikle) normal dumenli bir tekne istedgim kesin, biraz anlatabildimmi acaba kendimi

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #5 : Mart 24, 2014, 11:59:00 ÖS »
Bence çok büyük hayal değil.Özellikle benim kurduklarımın yanında :D.
Ama bunu burada hep yazdım bu hayaller hemen gerçekleşecek,peşinden gidilecek hayaller değil malesef.Her yönü ile. Zaman,sabır,emek istiyor.İnsan kendini bilip ne istediğini anlayabilirse bu hayaller vız gelir :)

Aynen devam ama bende Erol Abi'ye katılıyorum.Önce işi öğrenebileceğin birşeyler yapmak işin sistemini görmek daha iyi olur.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #6 : Mart 25, 2014, 12:10:58 ÖÖ »
Oncelikle cok tesekkur ederim cevap verdiginiz icin, elbetteki tek basina yillar surucek belkide hic olamicak bir proje .O isin hayal boyutu temel sorunum şudurki; yelkenli 6-7 metre bir teknemi yoksa kamarali gene 6-7 metre bir teknemi onun kararini veremedim kendimde baslamak icin, hangisi olursa olsun (yelkenli ozellikle) normal dumenli bir tekne istedgim kesin, biraz anlatabildimmi acaba kendimi
Hayallerinizi sınırlamayın demiştim. :) Bir tekneye karar vermek için önce kişiliğinizi dikkatle tahlil etmelisiniz, havuzluğu, kamarası, su geçirmez bölmeleri olan güvenli, yani denizde bir otomobil kullanırcasına poponuz ıslanmadan kullanılanılacak tipi seçen bir kara insanımı, yoksa tulum ambar, vira yelken, her serpintiyle ruhu arınan bir deniz insanımı? Önce bunu tahlil ediniz.

ozngms

• İleri Üye
  • Ad Soyad: ozan gümüş
  • Bulunduğu İl: Aydın
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #7 : Mart 25, 2014, 09:05:26 ÖÖ »
Bence çok rahat yapılabilir .. tabikide profesyonel bir plan ile ise başlamak lazım. .. hayal etmeden zaten böyle islere kalkısamazdik mesela biz kardeşime birlikte daha mevcut teknenin  karinasini  kaplamadan saç tekne yapmanın telaşı içerisindeyiz. ... sanırım amatör Denizcilik böyle birşey. .. nacizane birkaç şey söylemek gerekirse  buradaki çoğu abimın ve kardeşimizin bildiği gibi 1 plan 2. Inşaat yapacağınız yer 3 para ..bunları tedarik ettikten sonra herseyi Yapabilirsiniz. ..
YAPIM MACERAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN www.facebook.com/RBMC31

Emre.kucuk

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #8 : Mart 25, 2014, 12:00:32 ÖS »
Herkeze cevabi icin cok tesekkur ederim, acikcasi  nasil bir sey istemem hakkinda yeterince tecrubem olmadigini icin bir karar veremiyorum sanirsam, yer isci nakit sorunum olmicaktir makul olculerde bir sey yapmak icin, adb belgem zaten var 53 ft yelkenli de botta gezi tekneside kullandim ama alici gozuyle bakip karar vermis degilim viraz maymun istahlilik var.Konusmalar ve arastirmalarim sonunda ilk once 6 metre civari bir yelkenli(yelken kullanimini gecelemeyi tecrube etmek icin) sonra buyuk bir ise girismek belki kabugunu fason yaptirtman icini yapmak gbi bir durumda olabilir,ben bavaria 2011 sonrasi 40 ft teknele5inde oldugu gbi tamamen sudan ayri bir kuvet olabilen  teknelerden hoslandigim kesin