Gönderen Konu: 2014 Boat Show Bedava Davetiye....  (Okunma sayısı 10551 defa)

ozngms

• İleri Üye
  • Ad Soyad: ozan gümüş
  • Bulunduğu İl: Aydın
  • Doğum Yılı: 1984
2014 Boat Show Bedava Davetiye....
« : Şubat 06, 2014, 01:53:45 ÖS »

Çok kısa tutacağım... http://www.denizdukkani.com/  adresinden üyelik karşılığında ücretsiz olarak adresinize davetiye gönderilmektedir ben sipariş verdim...bakalım... Bu arada ödemesi o tl olarak görülüyor ödeme tipi olarak havale kısmını işaretleyip bir hesap seçiyorsunuz ama ödeme yapmıyorsunuz...
YAPIM MACERAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN www.facebook.com/RBMC31

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: 2014 boat show bedava davetiye....
« Yanıtla #1 : Şubat 06, 2014, 03:35:11 ÖS »
Ozan Abi siz ne zaman fuarda olacaksınız ? Bir tarih belirleyip hep beraber orda olsak bende duyuru yapmayı düşünüyordum tam üzerine geldi konu ?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

ozngms

• İleri Üye
  • Ad Soyad: ozan gümüş
  • Bulunduğu İl: Aydın
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #2 : Şubat 06, 2014, 07:36:58 ÖS »
Volkan inan bilmiyorum bir etkinlik olursa katilirim bir terslik olmazsa
YAPIM MACERAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN www.facebook.com/RBMC31

mertbese

• İleri Üye
  • Ad Soyad: Mert BEŞE
  • Bulunduğu İl: İzmir
  • Doğum Yılı: 1989
  • Tekne Adı: ŞAKA
« Yanıtla #3 : Şubat 07, 2014, 11:24:23 ÖÖ »
Ben İstanbul'dayım katılmak isterim tarihte karar kılınırsa, hem de sizlerle tanışmış olurum iyi olur :)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
Ynt: 2014 Boat Show Bedava Davetiye....
« Yanıtla #4 : Şubat 16, 2014, 12:24:59 ÖÖ »
Boatshow'a gideceklere tavsiye etmek istiyorum lüks teknelere merakınız yok ise benim gibi paranızı cebinize koyup alışveriş yapıcam diye gitçekseniz eğer bir iki + dışında hiçbir + sı yok hiç kendinizi yormayın :D
Bugün fuardaydım İsmail Abi,Mehmet Abi(Akgün),Servet Abi ve Özkan Abi ile muhabbet dışında birde denizdükkanı standından başka benim için olumlu hiçbir yanı olmadı. Hasan Şaş'ın Pınar Altuğ'un vs olduğu yerde bizim ne işimiz var zaten :D
Metrelik,milyon dolarlık yatlar var yelkenliler var çok güzel bir tane 6.50 veya 5 metrelik bir yelkenli yok.1 tane Viko25 bir tanede Polonya tasarımı S-850 (Bu teknede bizim sztrandeklerin şapka maskelenmiş hali :D ) dışında ve balıkçılar için sayılı bir kaç kayık dışında bana hitap eden birşey bulamadım.Hani bakayım birazcık kopya çekeyim belki bir ilham olurda şunu şöyle yaparım diyebileceğim bir tekne bulamadım.

Malzeme temini konusunda paramı cebime koydum alışveriş yapmaya gittim. Baş makara,koç boynuzları vs gibi çoğu donanımı tamamlamayı düşünüyordum. 4-5 tam anlamı ile malzemeci vardı.Onlarda elinize bir katalog sıkıştırıveriyorlar okadar.Lazizas ta fiyatları biraz mukayese ettim internetten daha uyguna buluyorum.Kalan çoğu firmada 'oooo süperr indirim ya hemen alayım' diye bir fırsat göremedim.

Yani benim gibi sabahın 7 sinde kalkıp deniz otobüsü kovalayıp gitmeye çalışacaklar var ise Allah kolaylıklar versin diyorum :D :D Belki ben çok farklı bir beklentiye kapıldım ama benim açımdan hayal kırıklığı..

Tek kazanımlarım büyüklerimin elini öpmek oldu :D :D Hıı birde denizdükkanından Ahmet Bey'le konuştuk kendisinden güzel bir öneri geldi 'bana bir liste çıkar çoğu kişinin kullanabileceği size özel kod ile dehşet indirimler yapalım' diye ki becerebiliriz inşallah :D

Saygılar efenim..
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #5 : Şubat 16, 2014, 09:17:21 ÖÖ »
volkan lafı agzımdan aldın..o polonyalı benimde dikkatimi çekti kısaca bir inceledim s 750 yuvarlak gövdenin kopyası sanki..birde ülen beni nasıl tanıdın hala hayret ediyorum :) ..alain delonumda benimmi haberim yok :)..evet fuarda biz ''garibanlara'' uygun çok şey yok..yinede şentürk,erol denizcilik standından çakmak soketi vb gibi bir kaç parca ürünü uygun sayılabilecek fiyata aldım,ıvır zıvır malzemeler için bu standlara bakabilirsiniz...bu günde bir tesrif edecem sanırım fuara..
Köstekci için linkinide koyuyorum polonyalının,meraktan çatlar yoksa :) ..
http://www.sabiras.com/s-850/
Haa birde teknesini yapanlar ve meraklılarına duyuru ADF fuarına uğrayın ve ''tekne mekaniği'' kitabını alın akşam göz attımda çok yararlı bir kaynak,fotograflar,çizimler,açıklamalar vb..fuara özel 45 tl satıyorlar ama daha fazlasınada değen bir kitap...

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #6 : Şubat 16, 2014, 11:49:00 ÖÖ »
Abi ben tanırım :D Ben dikkatli bir izleyiciyimdir gördüğüm birşeyi kolay kolay unutmam. Ozan Abiyide bauhausta yakalamıştım :D

Oradaki görevliye sordum ben o tekne için bu polonya tasarımımı dedim evet dedi sonra biraz dışını,içini falan inceledim mobilya yerleşimi falan aynı sztrandekler :D önde yatak iskelede mutfak wc sancakta bir oturma yeri arkada yatak falan sonra tekrar gittim görevlinin yanına ağzından biraz laf alayım diye ama bozuldu birazcık :D

Bir lafta İstanbul'a ve İstanbul'da yaşayanlara söylemek istiyorum.Bulunduğum yerlerden ayrıldıktan sonra yaklaşık 2.5 senedir gelmiyordum İstanbul'a.Dış göz olarak söyleyeyim 2.5 senede çok bozulmuş hacılar.Eminönünde bir balık ekmek yiyelim dedik oturduk 5 snye ortalama ile mendilci 10 snye ortalama ile Suriye'li ondan hemen sonrada dilenci istatisliği bulunuyor.Eskiden böyle değildi 1,2 tane gelirdi okadar.Resmi dilimiz Türkçe'yi birtek güvenliklerle ve İsmail Abiyle konuşabildim.hı birde metrodaki anonslar.Yarım saatte bir güzel yumruklu kavgaya denk geldik oturduk izledik :) 3 lira bir jetona verdik,insanlar çığrından çıkmış garip bir gergin hava var.

Velasıl sizlere kolaylıklar diliyorum işiniz daha da zorlaşmış..Ben bu sefer hiç beğenmedim..
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #7 : Şubat 16, 2014, 02:25:03 ÖS »
Bir lafta İstanbul'a ve İstanbul'da yaşayanlara söylemek istiyorum.Bulunduğum yerlerden ayrıldıktan sonra yaklaşık 2.5 senedir gelmiyordum İstanbul'a.Dış göz olarak söyleyeyim 2.5 senede çok bozulmuş hacılar.Eminönünde bir balık ekmek yiyelim dedik oturduk 5 snye ortalama ile mendilci 10 snye ortalama ile Suriye'li ondan hemen sonrada dilenci istatisliği bulunuyor.Eskiden böyle değildi 1,2 tane gelirdi okadar.Resmi dilimiz Türkçe'yi birtek güvenliklerle ve İsmail Abiyle konuşabildim.hı birde metrodaki anonslar.Yarım saatte bir güzel yumruklu kavgaya denk geldik oturduk izledik :) 3 lira bir jetona verdik,insanlar çığrından çıkmış garip bir gergin hava var.
Velasıl sizlere kolaylıklar diliyorum işiniz daha da zorlaşmış..Ben bu sefer hiç beğenmedim..

Biz niye kaçtık İzmir'e sanıyorsun.

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #8 : Şubat 16, 2014, 11:04:55 ÖS »
Abi ben tanırım :D Ben dikkatli bir izleyiciyimdir gördüğüm birşeyi kolay kolay unutmam. Ozan Abiyide bauhausta yakalamıştım :D

Oradaki görevliye sordum ben o tekne için bu polonya tasarımımı dedim evet dedi sonra biraz dışını,içini falan inceledim mobilya yerleşimi falan aynı sztrandekler :D önde yatak iskelede mutfak wc sancakta bir oturma yeri arkada yatak falan sonra tekrar gittim görevlinin yanına ağzından biraz laf alayım diye ama bozuldu birazcık :D

bugün bir daha inceledim bu sefer içinede girdim baktım...valla biçim polonyalının çizgisi ya adamın dizaynını araklamışlar,yada kendi imalatı filan :) ..fakat çok begendim hem dış görünüsü ben tekneyim,güvenliyim diyor hemde içi çok kullanışlı..hele tuvaletini bayagı begendim..havuzluktaki depolama alanlarıda gayet kullanışlı...mehmetin fuar bitmeden gelip o tekneyi incelemesi elzem oldu artık :) ..

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #9 : Şubat 18, 2014, 03:19:26 ÖÖ »
ahanda polonyalının izini sürüp buldum :)..mehmet benzemiyor diyorda, valla bu hulusi kentmenin hizmetiden olan cocugu,wojdek ilerde çıkıp sunu siyebilir siz kardeşsiniz yavrum :)..aslında ölçüleri aynı S750 yani bir metrelik fazlalık bastondan geliyor..en, boy, kilo, salma, karina bu S750 yahu :)..
http://www.s-yachts.pl/index.php/pl/jachty-zaglowe/s-850
http://www.s-yachts.com/S-Yachts/Products_S-850_Full_Spec.html
bu linktede içinin fotografları var
http://www.s-yachts.de/13.html

Mehmet Köstekçi

• İleri Rehber
  • costek@gmail.com
  • Ad Soyad: Mehmet Köstekçi
  • Bulunduğu İl: Mersin
  • Doğum Yılı: 1957
  • Tekne Adı: Olacak inşallah
« Yanıtla #10 : Şubat 18, 2014, 12:26:04 ÖS »
Ben benzemiyor demiyorum sen aynı dediğin için aynı değil diye itiraz ettim. ::) çoğunluğun görüşüne sunalım  :D

M.Köstekçi
---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

https://photos.app.goo.gl/YspPZu46Kf2jCvU28

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #11 : Şubat 18, 2014, 12:51:05 ÖS »
Ben benzemiyor demiyorum sen aynı dediğin için aynı değil diye itiraz ettim. ::) çoğunluğun görüşüne sunalım  :D

ahanda polonyalının izini sürüp buldum :)..mehmet benzemiyor diyorda, valla bu hulusi kentmenin hizmetiden olan cocugu,wojdek ilerde çıkıp sunu siyebilir siz kardeşsiniz yavrum :)..aslında ölçüleri aynı S750 yani bir metrelik fazlalık bastondan geliyor..en, boy, kilo, salma, karina bu S750 yahu :)..
http://www.s-yachts.pl/index.php/pl/jachty-zaglowe/s-850
http://www.s-yachts.com/S-Yachts/Products_S-850_Full_Spec.html
bu linktede içinin fotografları var
http://www.s-yachts.de/13.html

Buradaki tartışmanın ana mevzuunu anlamadım ama; Servetin vermiş olduğu iki linkteki tekne de aynı tekne, ama S 750 değil, kıç aynada değişiklik var. Çizgilerin polonyalının olduğuna ben de hem fikirim, Bu adamın çizdiği bir 16 metrelik tekne fotoğrafını buldum, hep aynı hatlar. Adamın sesi soluğu çıkmıyor, ölümü dirimi belli değil, ulaşım yok; çakallar fırsattır deyip projeyi hacılamış olabilir  ;D ;D ;D.