Gönderen Konu: Herkese Merhabalar  (Okunma sayısı 2589 defa)

pihsan

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: parcali
  • Bulunduğu İl: izmir
  • Doğum Yılı: 1970
Herkese Merhabalar
« : Mart 27, 2015, 08:49:59 ÖS »

Arkadaslar herekse merhaba, Adim Ihsan PARCALI, Elektrik ve Insaat muhendisiyim. Izmirde ikamet ediyorum ama su an Irak Basra da yim… Kendi teknemi yapmaya karar verdim…boyle bir site olmasi ne kadar yerinde bir karar… Kurucu arkadaslara cok teskkur ederim...

Can__2004

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: ORHAN AVCI
  • Bulunduğu İl: Mugla
  • Doğum Yılı: 1976
  • Tekne Adı: Roznia
Ynt: Herkese Merhabalar
« Yanıtla #1 : Mart 27, 2015, 10:13:18 ÖS »
Hosgeldiniz

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #2 : Mart 27, 2015, 10:15:46 ÖS »
Hoşgeldiniz,iyi forumlar hayallerinize ulaşmada elimizden geleni yapmaya hazırız :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

pihsan

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: parcali
  • Bulunduğu İl: izmir
  • Doğum Yılı: 1970
Tavsiyelerinizi bekliyorum…..
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2015, 09:16:53 ÖÖ »
Cok teskkurler arkadaslar,….

Aslinda kisa tekne yapim tecrubem var … ilk once 2.5m bir sandal denemem oldu ama yarisinda mangala gonderildi  :) …. ikinci denemem ise yine ayni sekilde sonuclandi ama ama bu sefer yakilmadi , kaynanam tarafindan saksi olarak kullaniliyor… Son olarak ogluma bir optimist yapmayi planladim ama gerek duymayip satin almaya karar verdim … Sonucta 9 yasinda bir cocuga rezil olmak var  :)
Son kararim kendime 6.5 -7m lik bir tekne yapmak oldu…. kuralina gore, projeli ve sizin gibi deneyimli arkadaslarin tavsiyeleri dogrultusunda yapmak en dogrusu…. Volkan beye konuyu actim, nazik tavsiyeleri oldu…. Evet yelken en dogrusu ama soyleyim , ruzgar asigi degilim, havuzu genis olsun, ailecek tadini cikarayim bana yeter… bilmem anlatabildimmi….???? Izmirde oturuyorum… focadan, kus adasina olan kiyi seridini ilk hedef olarak sectim….. SImdi siz degerli deniz sevdalisi arkadaslardan bana uygun tekne planini onermenizi rica ediyorum…. Bu arada Izmir seferihisar sanayi sitesinde bir dukkanim var… imalat yeri olarak orayi dusunuyorum… Her turlu elektrikli  alet ve  takimlarim fazlasi ile mevcut…

Tekrar tesekkurler

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #4 : Mart 28, 2015, 06:09:43 ÖS »
Cok teskkurler arkadaslar,….

Aslinda kisa tekne yapim tecrubem var … ilk once 2.5m bir sandal denemem oldu ama yarisinda mangala gonderildi  :) …. ikinci denemem ise yine ayni sekilde sonuclandi ama ama bu sefer yakilmadi , kaynanam tarafindan saksi olarak kullaniliyor… Son olarak ogluma bir optimist yapmayi planladim ama gerek duymayip satin almaya karar verdim … Sonucta 9 yasinda bir cocuga rezil olmak var  :)
Son kararim kendime 6.5 -7m lik bir tekne yapmak oldu…. kuralina gore, projeli ve sizin gibi deneyimli arkadaslarin tavsiyeleri dogrultusunda yapmak en dogrusu…. Volkan beye konuyu actim, nazik tavsiyeleri oldu…. Evet yelken en dogrusu ama soyleyim , ruzgar asigi degilim, havuzu genis olsun, ailecek tadini cikarayim bana yeter… bilmem anlatabildimmi….???? Izmirde oturuyorum… focadan, kus adasina olan kiyi seridini ilk hedef olarak sectim….. SImdi siz degerli deniz sevdalisi arkadaslardan bana uygun tekne planini onermenizi rica ediyorum…. Bu arada Izmir seferihisar sanayi sitesinde bir dukkanim var… imalat yeri olarak orayi dusunuyorum… Her turlu elektrikli  alet ve  takimlarim fazlasi ile mevcut…

Tekrar tesekkurler

Forumumuzun meşhur teknesi S650 yi de gözden geçirin derim. Her noktasını ezberledik ve burada paylaştık.Havuzluğu okadar geniş değil(gerçi 3-4 kişiye kolaylıkla yeter) ama iç mekan oldukça geniş.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!