Gönderen Konu: Sztrandek-650 'VOGO'-Bursa  (Okunma sayısı 494126 defa)

cenkguney

• Çırak Rehber
Ynt: Sztrandek-650 'VOGO'-Volkan Aydın-Gökhan Aydın
« Yanıtla #1305 : Ocak 12, 2015, 08:46:04 ÖS »

bu gidisle bende sokaga birtane atelye kurcam galiba 😄

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Güncel Cnc Kesim Ücreti
« Yanıtla #1306 : Ocak 21, 2015, 05:10:04 ÖS »
Bugün autocad ile çizimini yaptığım parçaların kesimi için küçük sanayiyi dolaştım ve bir yer ile anlaştım. Cnc kesim ücretleri ile güncel fiyatta vereyim dedim. 2 plaka kestiriyorum 1 plak çok detaylı diğer plaka ise çok az detaylı. Plaka başına 40 tl ye işi bağlayabildim.50-60 diyen de oldu. Bu ücret bile benim için çok çok çok pahalı ancak yapacak birşey yok bacağımdan asıldım birkere :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

ErsanAkpınar

• İleri Üye
  • ersanakpinarr@gmail.com
  • Ad Soyad: ersan akpınar
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #1307 : Ocak 21, 2015, 05:14:32 ÖS »
Volkan az önce Ümraniye de bir firmaya gönderdim bende çizimleri. saatlik ücreti 80tl 10mm marin kontrplak dahil fiyatı 185tl geldi. Benim için de çok pahalı ancak dekupaj ile uğraşılmayacak kadar zor ve sıkıcı kesimler di.
90tl yatırdım cumarteside alırken 100tl ödeme yapacağım.
Playboy Runabout 14'
İnstagram @playboyrunabout

https://goo.gl/photos/NzWfiTrDyQxR5z3J8

bkgorkey

• Çırak Üye
  • Bulunduğu İl: istanbul /çanakkale
  • Doğum Yılı: 1949
  • Tekne Adı: BALA
« Yanıtla #1308 : Ocak 25, 2015, 02:36:45 ÖS »
volkan merhaba,
arada kaçırmış olabilirim, epey zaman köyde internet çok zayıftı.
salma işini nasıl planladığını merak ediyorum. diğer taraftan şu vogo'yu bir türlü suya indiremediniz. benim de 6.50 veya 7.00 metre gibi yeni imalat planlarım var. teknenin performasını bir görelim de belki, ben de polonyalı olurum diye düşünüyorum.
sevgilerimle, kolay gelsin
 :)

H@K@N

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: HAKAN HİLMİ KAVAKLIOĞLU
  • Bulunduğu İl: İZMİR
  • Doğum Yılı: 1973
« Yanıtla #1309 : Ocak 29, 2015, 03:30:23 ÖS »
Kolay gelsin Volkan.
Anladığım kadarıyla detaylar kaldı.Bu bahara suya ineceksin diye düşünüyorum.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1310 : Ocak 29, 2015, 05:05:51 ÖS »
volkan merhaba,
arada kaçırmış olabilirim, epey zaman köyde internet çok zayıftı.
salma işini nasıl planladığını merak ediyorum. diğer taraftan şu vogo'yu bir türlü suya indiremediniz. benim de 6.50 veya 7.00 metre gibi yeni imalat planlarım var. teknenin performasını bir görelim de belki, ben de polonyalı olurum diye düşünüyorum.
sevgilerimle, kolay gelsin
 :)

Salma olarak plana sadığım ve hareketli salma seçeneğini kullanıyorum abi.Ufak detaylarım kaldı artık Hakan abininde bahsettiği gibi yaz başı kısmetse suda olabiliriz gibi planlamaktayız bir terslik çıkmaz ise. Sen Polonya'lı ol bence abi.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
Paslanmaz Malzeme ve Bunun Kesimi
« Yanıtla #1311 : Şubat 05, 2015, 07:21:19 ÖS »
Bugün tesadüf eseri Çalı yolunda krom-paslanmaz hurdacısı buldum ve koca koca hurda yığınları arasına daldım :D Amacım 40 x 40 paslanmaz profil ve en az 1 m x 50 cm lik 1-2 mm kalınlığında paslanmaz sac bulabilmekti ve hedeflediğim şeyleri buldum 20 liraya anlaşarak aldım :D

Şimdi bu parçalarda motor braketi-yelken çarmıh telleri bağlantı noktaları- yeke için gerekli bağlantı parçaları yapılacak. Ancak bunun kesimi ile ilgili nasıl bir yol izleyebilirim ? Bu parçalarda cnc de kestirilebilirmi ? Cnc de kestiricek isem ne olarak arayacağım bu cnc ciyi ? ve aşağı yukarı fiyatları hakkında bilgisi olan varmı ?

Kaynaklarını ise kaynakçı arkadaşım yapacak.

Teşekkür eder saygılarımı sunarım.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1312 : Şubat 05, 2015, 09:00:13 ÖS »
benim yaptıklarım şöyle idi. paslanmazcıda giyotin vardı. bir kısım parçalar orada kesildi. bazıları ise dekopaja metal kesim ucu bağlanarak yapıldı. en son piyasada gördüğüm, spiral jet'e takılan paslanmaz metal kesim diski piyasaya yeni çıkmış herhalde bunun ile olabilir. sevgilerimle

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1313 : Şubat 05, 2015, 09:02:31 ÖS »
benim yaptıklarım şöyle idi. paslanmazcıda giyotin vardı. bir kısım parçalar orada kesildi. bazıları ise dekopaja metal kesim ucu bağlanarak yapıldı. en son piyasada gördüğüm, spiral jet'e takılan paslanmaz metal kesim diski piyasaya yeni çıkmış herhalde bunun ile olabilir. sevgilerimle

Abi spiral acikcasi beni korkutuyor onu zimpara disinda pek elime almak istemiyorum.1-1,5 mm kalinligindaki saci dekupaj ile rahat kesebilirmiyim abi dekupaj ile girismemi onerirmisin?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #1314 : Şubat 05, 2015, 09:40:33 ÖS »

Abi spiral acikcasi beni korkutuyor onu zimpara disinda pek elime almak istemiyorum.1-1,5 mm kalinligindaki saci dekupaj ile rahat kesebilirmiyim abi dekupaj ile girismemi onerirmisin?

korkma ülen kesersin..ben bile 50 sinden sonra bu işlere soyunup kesip biçmeye başladım:)) paslanmaz diski al nalburdan,metallere göre daha ince oluyor..spiral metali dekopajdan daha hızlı ve sağlıklı keser...

H@K@N

• Çırak Rehber
« Yanıtla #1315 : Şubat 05, 2015, 11:59:17 ÖS »
Ben canavarı mümkünse yanımdaki birinin eline veriyorum.(çook çok tecrübeli birine)
Sanayi tipi canavarın diski elinde patlayan bir hastamın yüzünde sağlam kemik kalmayıp iki sene plastik cerrahide yatıp dünya ameliyat geçirmesine rağmen ki yüzünü unutamadığımdan olsa gerek..
Cidden çok sakat bir iş .Aynı şeyleri elinden canavar düşmeyen bacanağıma(demirçelik fabrikasında çalışıyor) her söylediğimde gülüyordu ama birgün profil keserken açıyı kaçırdı ve patlattı.Allah dan sadece göz morarması ve patlamış bir kaş ile kurtuldu.
Aman diyeyim dostlar..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1316 : Şubat 06, 2015, 12:10:50 ÖÖ »
Ben canavarı mümkünse yanımdaki birinin eline veriyorum.(çook çok tecrübeli birine)
Sanayi tipi canavarın diski elinde patlayan bir hastamın yüzünde sağlam kemik kalmayıp iki sene plastik cerrahide yatıp dünya ameliyat geçirmesine rağmen ki yüzünü unutamadığımdan olsa gerek..
Cidden çok sakat bir iş .Aynı şeyleri elinden canavar düşmeyen bacanağıma(demirçelik fabrikasında çalışıyor) her söylediğimde gülüyordu ama birgün profil keserken açıyı kaçırdı ve patlattı.Allah dan sadece göz morarması ve patlamış bir kaş ile kurtuldu.
Aman diyeyim dostlar..

En çok korktuğum konuda bu çünkü bende çok çok kötü videolar izledim bu konuda.Allah korusun bir kaza olduktan sonra hiçbir kıymeti olmaz hiç bir şeyin o sebeple bende uzak duruyorum genellikle dediğim gibi zımpara haricinde,birde bazen çok gerektiğinde testere diski ile kesim yapıyorum. Galiba dekupaj ile girişmeye çalışacağım. Bari kaliteli bir metal bıçağı alayım.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #1317 : Şubat 06, 2015, 06:18:35 ÖÖ »
Aman diyeyim dostlar..

imalat yada kapsamlı tadilata soyundunmu mecburen kendi işini kendin yapmak zorunda kalıyorsun..civarda olan ''tecrübeli'' elamanlar bir iki gelip gösterip sonrada olayı ''uzaktan'' izlemekle yetiniyor:))..mecburen dekopaj,spiral,daire testere vb gibi çoğumuzun ilk defa teşne olduğu aletleri kullanmak zorunda kalıyoruz...limitlerimizi bilir,dikkatli çalışırsak pek sorun olmuyor..bir iki ufak sıyrık dışında önemli bir vaka yaşamadım daha:))..volkan spiralde en ''sakat'' olay testere diskidir...tahta kesme işini  spiralle değilde dekopaj,daire testere ve bu iş için tasarlanmış aletlerle yapın..

H@K@N

• Çırak Rehber
« Yanıtla #1318 : Şubat 06, 2015, 10:22:58 ÖÖ »
Aman diyeyim dostlar..

imalat yada kapsamlı tadilata soyundunmu mecburen kendi işini kendin yapmak zorunda kalıyorsun..civarda olan ''tecrübeli'' elamanlar bir iki gelip gösterip sonrada olayı ''uzaktan'' izlemekle yetiniyor:))..mecburen dekopaj,spiral,daire testere vb gibi çoğumuzun ilk defa teşne olduğu aletleri kullanmak zorunda kalıyoruz...limitlerimizi bilir,dikkatli çalışırsak pek sorun olmuyor..bir iki ufak sıyrık dışında önemli bir vaka yaşamadım daha:))..volkan spiralde en ''sakat'' olay testere diskidir...tahta kesme işini  spiralle değilde dekopaj,daire testere ve bu iş için tasarlanmış aletlerle yapın..
Kesinlikle katılıyorum.Bende de spiral için testere diski var daha birkere bile kullanmadım.
Servet hocam ben bu aletlerin hepsini kullanıyorum zaten.Hatta mobilya imalatı sektöründen çok arkadaşım olduğu için daha fazlasını da kullanıyorum(bıçkı ´yatar vs..)
Ama iş spirale gelince hep tedirgin kullanırım.Mümkünse başkasına paslarım aleti.Bahsettiğim vatandaşın iki sene boyunca tüm ameliyatlarına girdiğim için iz bıraktı bende.Ama sonuçta mecburen kullanıyoruz da kesimlerde çok dikkat etmek gerekiyor.kesim açısını kaybedip diskin yanağı baskı alırsa patlama olabiliyor.
Cümlemizi Allah korusun ne diyeyim..

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1319 : Şubat 06, 2015, 08:03:15 ÖS »
düşündüğün kalınlık için bosch marka metal bıçağı uygun olabilir, daha fazla kalınlıklarda zorlanma başlıyor ( ben denedim). dekopajla dikkatli çalışılırsa pek sorun olmaz sanırım. diğerlerini  de denedim, fakat ciddi bir sorun yaşamadım. bu yeni çıkan paslanmaz çelik diskini denemedim, ancak deneyen arkadaşlar memnun galiba. kolay gelsin, kaza bela olmadan işleri tamamlamanı dilerim.