Gönderen Konu: Taymen 3.50  (Okunma sayısı 27043 defa)

ozancirpan

• İleri Üye
  • ozancirpan.blogspot.com
    • Bi Dahamı Gelecez Dünyaya
  • Ad Soyad: Ozan ÇIRPAN
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1981
  • Tekne Adı: Rüzgar
Ynt: Taymen 3.50
« Yanıtla #30 : Aralık 29, 2013, 07:01:08 ÖS »

Volkan bey bu teknenin tipi çok hoşuma gitti ve yapmak istiyorum ancak planda yazılanları okuyabilmek mümkün değil.
Bu durumda bana ne önerirsiniz?Nasıl bir yol izlemeliyim.
Rhinoda plan resimlerinin üzerinden çizimi yaptım ancak çıktı alırken her print edişte a4 üzerinde değişik ölçülerde basım oluyor.

qwerty abi merhaba;

her ne kadar yazımı kolay olsada üyelik kısmında ismini yazsan da öyle hitap etsek daha güzel olmaz mı?

karavan

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Serdar Kansoy
  • Bulunduğu İl: antalya
  • Doğum Yılı: 1953
« Yanıtla #31 : Aralık 29, 2013, 07:32:13 ÖS »
Volkan bey bu teknenin tipi çok hoşuma gitti ve yapmak istiyorum ancak planda yazılanları okuyabilmek mümkün değil.
Bu durumda bana ne önerirsiniz?Nasıl bir yol izlemeliyim.
Rhinoda plan resimlerinin üzerinden çizimi yaptım ancak çıktı alırken her print edişte a4 üzerinde değişik ölçülerde basım oluyor.

qwerty abi merhaba;

her ne kadar yazımı kolay olsada üyelik kısmında ismini yazsan da öyle hitap etsek daha güzel olmaz mı?

Yazdım abim atlamışım özür.

illeqaL

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Eren KURT
  • Bulunduğu İl: Hatay
  • Doğum Yılı: 1989
« Yanıtla #32 : Haziran 26, 2017, 03:58:26 ÖS »
Merhaba arkadaşlar sırf bu tekne yapımını araştırıyordum 4 gündür ziyaretçi olarak geziyorum bugün üye oldum yaşım 28 5 yaşından beri balığa ve denize olan aşkım tarif edilemez en büyük hayalim bir teknem olmasıydı son 1 senedir bunu hayata geçirmek için çalışıyorum ama fiber teknelere baktığınız zaman hem çok pahalı hemde aldığınızda sadece tekneyi alıyorsunuz motor ve römork ile birlikte 15000 tl civarı oluyor hem bütçenin çok kısıtlı olması ve hemde emek harcamak istediğim için bu işe girisme kararı aldım şimdilik tekneyi yapacak bir yer bulamadım ama plan defterim kalemim yanımda önce küçük bir maket yapıp ondan yola çıkmak istiyorum tekne yapımı konusunda itiraf etmeliyim ki bilgim yok o yüzden nasıl yapılır nerden ne almalıyım gibi soruları sormadan önce bu teknenin türkçe ve detaylı planını nasıl bulurum demek daha doğru olur planı çünkü planı deftere geçirip 1 ay kafa yormak istiyorum yardımcı olabilecek biri varmıdır acaba

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #33 : Haziran 26, 2017, 04:16:53 ÖS »
Merhaba arkadaşlar sırf bu tekne yapımını araştırıyordum 4 gündür ziyaretçi olarak geziyorum bugün üye oldum yaşım 28 5 yaşından beri balığa ve denize olan aşkım tarif edilemez en büyük hayalim bir teknem olmasıydı son 1 senedir bunu hayata geçirmek için çalışıyorum ama fiber teknelere baktığınız zaman hem çok pahalı hemde aldığınızda sadece tekneyi alıyorsunuz motor ve römork ile birlikte 15000 tl civarı oluyor hem bütçenin çok kısıtlı olması ve hemde emek harcamak istediğim için bu işe girisme kararı aldım şimdilik tekneyi yapacak bir yer bulamadım ama plan defterim kalemim yanımda önce küçük bir maket yapıp ondan yola çıkmak istiyorum tekne yapımı konusunda itiraf etmeliyim ki bilgim yok o yüzden nasıl yapılır nerden ne almalıyım gibi soruları sormadan önce bu teknenin türkçe ve detaylı planını nasıl bulurum demek daha doğru olur planı çünkü planı deftere geçirip 1 ay kafa yormak istiyorum yardımcı olabilecek biri varmıdır acaba

Merhaba aramıza hoşgeldiniz.
Sevdigim tarzda sorular sordugunuz icin hemen yazmak istedim.
Maket yapacak olmaniz çok isabetli olmuş. Bu planın Türkçe sini bulamazsınız. Aslında Türkçe ye çevirmenizede oladar gerek yok bu tekneyi.Dik yapıştır ile yapılacagı icin ölçüleri doğru çizdinizmi tekne zaten ortaya çıkacak.Ama illa yapacagım derseniz bir gün karşınızda google çeviri ile kelime kelime planı Türkçeleştirebilirsiniz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

illeqaL

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Haziran 26, 2017, 04:40:58 ÖS »
Merhaba aramıza hoşgeldiniz.
Sevdigim tarzda sorular sordugunuz icin hemen yazmak istedim.
Maket yapacak olmaniz çok isabetli olmuş. Bu planın Türkçe sini bulamazsınız. Aslında Türkçe ye çevirmenizede oladar gerek yok bu tekneyi.Dik yapıştır ile yapılacagı icin ölçüleri doğru çizdinizmi tekne zaten ortaya çıkacak.Ama illa yapacagım derseniz bir gün karşınızda google çeviri ile kelime kelime planı Türkçeleştirebilirsiniz.

Teşekkür ederim mesajınız için sitede bulunan söz konusu planlar doğru planlarmidir yoksa orjinal planı mi bulmak gerekiyor

illeqaL

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Haziran 26, 2017, 05:06:48 ÖS »
Bu arada planın cad çizimi var işe ekurt1150@gmail.com adresine mail olarak gönderebilirmisiniz rica etsem

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #36 : Haziran 26, 2017, 05:25:40 ÖS »
Burda olan planlar doğru planlardır.Cad çizimi için bilgisayara bakmam gerekiyor,bilgisayar başına geçtiğim an haber verecegim.Yoksa da çok zor bir çizim degilse çizip buraya eklerim.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

illeqaL

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Haziran 26, 2017, 05:27:49 ÖS »
Burda olan planlar doğru planlardır.Cad çizimi için bilgisayara bakmam gerekiyor,bilgisayar başına geçtiğim an haber verecegim.Yoksa da çok zor bir çizim degilse çizip buraya eklerim.

Önce maket yapacağım için orjinal boydan ne kadar küçültmem gerektiğini kestiremedim o yüzden cad çizimlerini sordum ve orjinal sitede pek belirgin değil parçaların ölçüleri

illeqaL

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Haziran 26, 2017, 05:30:09 ÖS »

Önce maket yapacağım için orjinal boydan ne kadar küçültmem gerektiğini kestiremedim o yüzden cad çizimlerini sordum ve orjinal sitede pek belirgin değil parçaların ölçüleri

Daha doğrusu biraz karmaşık geldi her parçanın ayrı ayrı çizimi olsa isi biraz olsun kolaylaştırır bende bilgisayar basında olamadığım için yapamıyorum şuan iş yerinde karton ve yapıştırıcı ile bekliyorum bir yolunu bulursam hemen maket yapmaya geçeceğim

hsn

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: hasan altun
  • Bulunduğu İl: mersin
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #39 : Kasım 24, 2020, 11:54:47 ÖS »

volkan bey selamlar. bir süredir siteyi takip ederek kendime uygun tekne planı arıyorum. taymen 3.50 kıyı balıkçılığı için iyi bir seçenek olarak gözüme çarptı. lakin plan linki çalışmıyor. rica etsem linki güncelleyebilir miisniz? veya aragorn__1984@hotmail.com adresine atabilir misiniz? şimdiden teşekkürler

hsn

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: hasan altun
  • Bulunduğu İl: mersin
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #40 : Kasım 28, 2020, 03:16:38 ÖÖ »

Temel Özellikler:
Uzunluk, m - 3,5
Genişlik m - 1.4
Derinlik geminin ortasında, m - 0.55
Tekne ağırlığı, kg-75
Yük kapasitesi - 300
Maksimum motor hacmi, beygir gücü - 15 Gillette ve (İSO) yapıştırarak, kontrplaklar bir tekne Konut dışında epoksi reçine, fiberglas işareti T11 bir tabaka, yapıştırılmış. teknenin kıç içinde batmayan uçak, tank ve iki tank gibi iki tankı 40 litre geminin ortasında bir acil durum rezervi bulunuyor 30 litre ve forepeak, tankı 42 litre. 182 litrelik toplam hacmi. Tekne İçi 98 litre inşaat toplam hacmi. Tanklar muayene ve depolama döneminde havalandırma için mühürlü kapakları ile donatılmıştır. sürücü koltuğu altında, yakıt tankı ve yaklaşık 175 litre, 105 litre merkez bankası soyunma, hakkında 62 litre yay soyunma banka aracının kapasitesi için bir yer vardır.

PLAN LİNKİ:http://www.yakutia.ru/~igor/T350/index.html

volkan bey selamlar. taimen350 planlarını arıyorum. sitedeki plana baktım fotoğraflar flu ölçüler okunmuyor. bir arkadaş acemice ölçeklendirmeye çalışmış lakin ölçüler tutarsız gibi geldi. yardımcı olabilir misiniz?