Gönderen Konu: Sztrandek-650 'VOGO'-Bursa  (Okunma sayısı 493802 defa)

H@K@N

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: HAKAN HİLMİ KAVAKLIOĞLU
  • Bulunduğu İl: İZMİR
  • Doğum Yılı: 1973
Ynt: Sztrandek-650 'VOGO'-Volkan Aydın-Gökhan Aydın
« Yanıtla #1290 : Ekim 30, 2014, 10:04:55 ÖS »

Volkan livarı yaşatma olarak kullanıyoruz.Sürekli canlı yem ile avlandığımız için patlaklar daima suda durması lazım.Teknenin gidişini hiç etkilemiyor.Zaten teknenin su kesimi kadar  bir karış su alıyor.Hatta daha fazla almasını tercih ederdim.
Limandaki balıkçılar büyük matkap ucuyla delip ice sürüyor fakat ben senin aparatlardan bulup deneyeceğim.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #1291 : Ekim 30, 2014, 10:32:09 ÖS »
Volkan livarı yaşatma olarak kullanıyoruz.Sürekli canlı yem ile avlandığımız için patlaklar daima suda durması lazım.Teknenin gidişini hiç etkilemiyor.Zaten teknenin su kesimi kadar  bir karış su alıyor.Hatta daha fazla almasını tercih ederdim.
Limandaki balıkçılar büyük matkap ucuyla delip ice sürüyor fakat ben senin aparatlardan bulup deneyeceğim.

Abi avlanma yönteminizi tam olarak bilmediğim için birşey diyemeyeceğim. Ben burdan aldım amacına uyacağını düşünüyorum.
http://www.denizdukkani.com/firar-plastik
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

bkgorkey

• Çırak Üye
  • Bulunduğu İl: istanbul /çanakkale
  • Doğum Yılı: 1949
  • Tekne Adı: BALA
« Yanıtla #1292 : Aralık 25, 2014, 10:03:18 ÖS »
volkan, iyi akşamlar,
umarım iyisindir, vogo'ya baktım da pek sesin soluğun çıkmıyor diye düşündüm. geçen gün bursadaki arkadaşın teknesinde seni görünce " hah volkan tekneyi suya indirmiş dedim " ama sonradan gördüm ki sudaki tekne seninki değilmiş ne yazıkki. yahu artık şunu suya indir de biz de rahatlayalım  ;D
neyse şaka bir yana şu dümen ve iğnecik işini hallettin mi, yoksa benim fotoları sana göndereyim, en azından yardımı olur (test edilmiş). diğer bir konu da dümen palasının bir eksenden 90 derece yukarı kalkması konusu. senin resimlerde öyle birşey gördüm, şayet yanlış gördüysem lütfen yazıver. şayet hareketli ise, sabit yapmanı tavsiye ederim. bizim pala da tekne sığ suya, kuma kadar yanaşır düşüncesiyle o şekilde tasarlanmış. ben de aynen planda olduğu gibi imal ettim. suya girince şöyle bir şey oldu, palanın alt kısmı da ahşap olduğundan suyun kaldırma kuvvetiyle istemsiz olarak yukarıya kalkmaya başladı, ben de baş edemedim ve mecburen hareketli palayı bir civata ile sabitledim. böyle olmaması için alt bölümün ahşaptan başka bir materyel ile yapılması gerekiyor veya alt kısımın bir şekilde ağırlığının artırılması gerekiyor.
iğnecikler ise paslanmaz metalden benim tarafından imal edildi, iş görmesi iyidir.
sevgilerimle

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1293 : Aralık 25, 2014, 10:31:01 ÖS »
volkan, iyi akşamlar,
umarım iyisindir, vogo'ya baktım da pek sesin soluğun çıkmıyor diye düşündüm. geçen gün bursadaki arkadaşın teknesinde seni görünce " hah volkan tekneyi suya indirmiş dedim " ama sonradan gördüm ki sudaki tekne seninki değilmiş ne yazıkki. yahu artık şunu suya indir de biz de rahatlayalım  ;D
neyse şaka bir yana şu dümen ve iğnecik işini hallettin mi, yoksa benim fotoları sana göndereyim, en azından yardımı olur (test edilmiş). diğer bir konu da dümen palasının bir eksenden 90 derece yukarı kalkması konusu. senin resimlerde öyle birşey gördüm, şayet yanlış gördüysem lütfen yazıver. şayet hareketli ise, sabit yapmanı tavsiye ederim. bizim pala da tekne sığ suya, kuma kadar yanaşır düşüncesiyle o şekilde tasarlanmış. ben de aynen planda olduğu gibi imal ettim. suya girince şöyle bir şey oldu, palanın alt kısmı da ahşap olduğundan suyun kaldırma kuvvetiyle istemsiz olarak yukarıya kalkmaya başladı, ben de baş edemedim ve mecburen hareketli palayı bir civata ile sabitledim. böyle olmaması için alt bölümün ahşaptan başka bir materyel ile yapılması gerekiyor veya alt kısımın bir şekilde ağırlığının artırılması gerekiyor.
iğnecikler ise paslanmaz metalden benim tarafından imal edildi, iş görmesi iyidir.
sevgilerimle

Bülent Abi merhabalar.
Evet o tekne sık sık çıktığım Hayrettin abi'nin teknesi. İnan abi bende artık bir an önce suya inmeyi istiyorum ancak herzaman şartlar tam ideal olmuyor. Ama herşeyim tam tüm malzemelerim.

İğnecik konusunda fotoğraflarını bekliyorum abi henüz kaydedeğer bir çözüm bulamadım.Aluminyum menteşe üzerinde yoğunlaşmıştım.
Ayrıca abi bizim palamızda hareketli ancak ucuna bahsettiğin gibi ağırlık koymamız gerekiyor bu konu planlarda da mevcut.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1294 : Aralık 26, 2014, 09:22:36 ÖS »
volkan, merhaba.
iki foto benden koyacağım, iki foto da cem beyden "mojo", sanırım bu konuda cem bey açısından bir sorun olmaz, kendisi blogda yayınlıyor.
benim resimler aslında görüntü olarak çok net değil, zira böyle bir iş için gerekeceğini düşünmemiştim, daha yakın plan çekerdim. dişiler görünüyor, erkekler ise her iki alt üst metalin uç kısmında, milin çapı 8 veya 10 mm. şu anda tam hatırlamıyorum. resimleri gördükten sonra tekrar yorum yaparız. bence cem beyinkiler bayağı süper, onu tercih edebilirsin, hem daha basit ve güçlü bir yapı. resimlerden sonra konuşalım. (tabii resimleri de yükleyebilirsek). olmazsa e-posta ile sana gönderirim.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1295 : Aralık 26, 2014, 09:29:54 ÖS »
Abi bahsettiğin gibi senin fotoğraflarından pek detay anlayamadım ancak Cem abi'nin iğnecikleri çok mantıklı ve kolayca yaptırılabilecek birşey gibi görünüyor.  Bunların erkeği için nasıl bir yöntem izlenebilir abi?  Üçgen yerine dikdörtgende yaptırılabilir. Çok iyi fikir verdin abi çok teşekkür ederim zaten motor braketide olacak hepsini bir yerde aradan çıkarmış olurum tabi erkek aparatıda anlamam gerekiyor.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1296 : Aralık 26, 2014, 09:43:08 ÖS »
aşağıdaki resim hemen hemen aynı gibi. resimde görülen parça delinmeden kaynakla her iki palaya monteli yaprak paslanmazlara bağlanacak.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1297 : Aralık 26, 2014, 09:49:06 ÖS »
Peki abi aynaya takılan aparatlardan aynısı da palaya taksak ve paslanmaz cıvata ile aşırı sıkmadan bağlantısını yapsak olurmu acaba ?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1298 : Aralık 26, 2014, 09:59:21 ÖS »
Peki abi aynaya takılan aparatlardan aynısı da palaya taksak ve paslanmaz cıvata ile aşırı sıkmadan bağlantısını yapsak olurmu acaba ?
paladaki bağlantı son derece sağlam olmalı, öyle sıkmadan falan olmaz. bence çok fazla zorluk yok, benim resimdeki gibi pala üzerinde metal şeritle tesbit yapılıp bu parça kaynakla sabitlenecek. dişileri ise mojo gibi yapabilirsin, aslında benim resimde pek görülmüyor. benim aynaya monte ettiğim de son resimdeki mili olmayan parça şeklinde (dişi olarak) resmi biraz zoom yaparsan görebilirsin.
şöyle bir şey var, limandan çıkarken tonoz halatlarına takılabiliyor veya deniz içindeki topuklara çarpabiliyor. benim başıma geldi. sağlam montajdan ödün verilemez. sevgilerimle

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1299 : Aralık 26, 2014, 10:13:55 ÖS »
volkan kardeşim,
benim erkekler tam aşağıdaki resimdeki gibiler. dümen konusu çok önemli, hatırlarsan gölcükte askeri bölgede kayalara vuran 5.00 metrelik katamaran dümen sorunu yaşamıştı.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1300 : Aralık 26, 2014, 10:16:37 ÖS »
volkan kardeşim,
benim erkekler tam aşağıdaki resimdeki gibiler. dümen konusu çok önemli, hatırlarsan gölcükte askeri bölgede kayalara vuran 5.00 metrelik katamaran dümen sorunu yaşamıştı.

Tamamdır abi şimdi kafamda şekillendirebildim. Güzel bir planlama yapıp kartondan dümenime göre bunların şablonlarını çıkarabilirsem paslanmazcı kolaylıkla yapar diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler abi
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1301 : Aralık 26, 2014, 10:20:26 ÖS »
volkan kardeşim,

Tamamdır abi şimdi kafamda şekillendirebildim. Güzel bir planlama yapıp kartondan dümenime göre bunların şablonlarını çıkarabilirsem paslanmazcı kolaylıkla yapar diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler abi
haydi, kolay gelsin. küçük bir katkım olduysa çok memnun oldum. vogo'yu da bir an önce suda görmek istiyoruz. sevgilerimle

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1302 : Aralık 26, 2014, 10:24:08 ÖS »
volkan kardeşim,

haydi, kolay gelsin. küçük bir katkım olduysa çok memnun oldum. vogo'yu da bir an önce suda görmek istiyoruz. sevgilerimle

Bu yaz kısmetse artık abi tatil planlarımızda Kapıdağ tatili var tabikide yelken ile :) Ve tekneyi bir anda,bir gece ansızın suda görebilirsiniz :D

Ayrıca uzun süredir Cem abinin fotoğraflarına bakma fırsatım olmamıştı bahane ile fotoğraflarıda inceledim son baktığım zamana göre baya ilerleme olmuş.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

msceylan

• Usta Rehber
  • Ad Soyad: M.Sedat Ceylan
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #1303 : Ocak 11, 2015, 08:25:08 ÖS »

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1304 : Ocak 12, 2015, 08:44:54 ÖS »
Volkan meşhur olmuş :o

http://www.sztrandek.republika.pl/s650/s650-1.html

Mahalle arasında kocaman tekne dikkatini çekmiş tabi insanların :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com