Gönderen Konu: Daha çok üye daha aktif forum.  (Okunma sayısı 11789 defa)

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
Daha çok üye daha aktif forum.
« : Ocak 11, 2013, 11:05:19 ÖÖ »

Arkadaşlar , kardeşlerim ve büyüklerim affınıza sığınarak bu konudaki fikirlerinizi öğrenmek isterim , forumumuza daha çok üye çekmek için ekstra çaba sarfetmek sizlercede faydalı olurmu acaba...

Forumda yaklaşık 3000 kişiyiz ancak gördüğüm kadarı ile birçok üyemiz uzun zaman önce buralara uğramayı bırakmış durumda , bir çok konuda fikir paylaşımı yapan , sorular soran , yani kısacası ilgili olan kişiler genellikle aynı oluyor. Bilmiyorum ama ben sakıncaları olmakla birlikte daha çok aktif üye olmasından yanayım.

Fikirlerinizi bekliyorum.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Daha çok üye daha aktif forum.
« Yanıtla #1 : Ocak 11, 2013, 12:52:51 ÖS »
Osman Abi sunu belirtmek isterim yazi yazmayan sessiz cogunlugumuz yabana atilamayacak kadar fazla :) Bana gelen maillerin yuzde 80 i forumda ismini hic gormedigim abilerim.Onlar daha cok takip etmeyi tercih ediyolar. Gunde 400,500 arasi tekil ziyaretcimiz,sessiz cogunlugumuz var :):)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #2 : Ocak 11, 2013, 01:15:29 ÖS »
Okuyan,Araştıran,Sorgulayan....
Nicelik değil,nitelik önemli..
ancak o zaman forum ve bizler gelişiriz.!
(her zamanki gibi muhalifim) :)

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2013, 01:19:13 ÖS »
Okuyan,Araştıran,Sorgulayan....
Nicelik değil,nitelik önemli..
ancak o zaman forum ve bizler gelişiriz.!
(her zamanki gibi muhalifim) :)

Kesinlikle Servet'le aynı fikirdeyim.

osmanuysal

• İleri Rehber
« Yanıtla #4 : Ocak 11, 2013, 01:20:52 ÖS »
Servet abi benim dediğimde çok fazla kişi olsun değil , daha aktif cümlesini bu nedenle kullandım ve bu esnada çoğalacak üye sayısı ile biraz sıkıntılı olacağınada bu yüzden değindim abi. Yani demek istediğim muhakkak biryerlerde bizlerle gönüldaş aramıza katılmamış bilgisi ve deneyimini bizlerle paylaşacak kişiler vardır. Bu kişileri aramıza alır iken mutlaka nicelik bakımından bizi sıkıntıya sokacak durumlarda olacaktır. Abi sizler gibi büyüklerimizin deneyimleri bir süzgeç gibi niteliği , nicelikten elemezmi?

osmanuysal

• İleri Rehber
« Yanıtla #5 : Ocak 11, 2013, 01:22:42 ÖS »
Ve sonuç itibari ile ortaya çıkacak nihai sonucu iyi yapmazmı?

Volkan inan bu söylediğin beni çok sevindirdi!

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #6 : Ocak 11, 2013, 01:34:06 ÖS »
Servet abi benim dediğimde çok fazla kişi olsun değil , daha aktif cümlesini bu nedenle kullandım ve bu esnada çoğalacak üye sayısı ile biraz sıkıntılı olacağınada bu yüzden değindim abi. Yani demek istediğim muhakkak biryerlerde bizlerle gönüldaş aramıza katılmamış bilgisi ve deneyimini bizlerle paylaşacak kişiler vardır. Bu kişileri aramıza alır iken mutlaka nicelik bakımından bizi sıkıntıya sokacak durumlarda olacaktır. Abi sizler gibi büyüklerimizin deneyimleri bir süzgeç gibi niteliği , nicelikten elemezmi?

çok olmasının bir olumsuzlugu yok,tam tersi bilgi paylaştıkça cogalır..
fakat herşeyi hazır almak gibi bir zihniyet var ülkede,hazır alıyor ve o konuyla ilgili hiç araştırmıyor,okumuyor doğrumu yalnışmı sorgulamıyor..! bir çok konunun tekrar tekrar işlendiğini görürsün forumda gelen arkadaşlar ,forum içindeki konulara bile göz atmayı gereksiz görüyor..coğuda çözüm bulamadıgı konuda gelip fikir danışıyor gidiyor bir daha ortalarda görünmüyor..konu bu forumla ilgili değil türkiyenin genel durumu böyle...

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #7 : Ocak 11, 2013, 01:39:50 ÖS »
   Servet, birde yarım yamalak iki sayfa okuyan kendini alim görür,bilimsel ukala kesilir.  ;D ;D

serdarcik

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: serdar SAYIN
  • Bulunduğu İl: antalya/alanya
  • Doğum Yılı: 1983
« Yanıtla #8 : Ocak 11, 2013, 01:53:19 ÖS »
arkadaslar bence forum yeteri kadar aktif. asırı aktif forumlara bakarsanız genelde kavga ve küfür hakimdir. ama biz burada aile gibiyiz, ben öyle oldugunu düsünüyorum.
birde o sessiz kalabalık aslında esas ses. onlar genelde soru sormaktan cekinen kişilerdir. acaba yanlışmıyım, madara olurmuyum suphesi vardır hep içlerinde. mesela benim 650 nin 1\10 maketini yaptıgımı suan kimse bilmiyor. neden, acaba beceremezde madara mı olurum suphesi hep içimdeydi. (bitmek üzere yakında fotoları paylasırım)
bende cok az soru sorarım ve yorum yaparım ama gunde enaz 2 kere foruma girip bakarım ne yazılmış diye.

herkese bol paylasımlar.
serdar sayin
Alanya/antalya

osmanuysal

• İleri Rehber
« Yanıtla #9 : Ocak 11, 2013, 02:17:20 ÖS »
Öncelikle değerli büyüklerime , sonrada akran ve kardeşlerime paylaştıkları fikirler nedeni ile teşekkür ediyorum. Değindiğiniz konular gerçekten doğru.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #10 : Ocak 11, 2013, 04:13:30 ÖS »
arkadaslar bence forum yeteri kadar aktif. asırı aktif forumlara bakarsanız genelde kavga ve küfür hakimdir. ama biz burada aile gibiyiz, ben öyle oldugunu düsünüyorum.
birde o sessiz kalabalık aslında esas ses. onlar genelde soru sormaktan cekinen kişilerdir. acaba yanlışmıyım, madara olurmuyum suphesi vardır hep içlerinde. mesela benim 650 nin 1\10 maketini yaptıgımı suan kimse bilmiyor. neden, acaba beceremezde madara mı olurum suphesi hep içimdeydi. (bitmek üzere yakında fotoları paylasırım)
bende cok az soru sorarım ve yorum yaparım ama gunde enaz 2 kere foruma girip bakarım ne yazılmış diye.

herkese bol paylasımlar.

Asıl bahsetmek istediğim tamda bu :) Günde yaptığım telefon konuşmasının,attığım maillerin haddi hesabı yoktur. Gerçekten katılımcı,takipçi ve meraklı çok var ancak buraya yansımıyor.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

osmanuysal

• İleri Rehber
« Yanıtla #11 : Ocak 11, 2013, 04:38:59 ÖS »
Anladığım kadarıyla hal böyle iken birşey yapılmamalı , kendi devinimi içinde zaten gelişiriz mi diyoruz fikren.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #12 : Ocak 11, 2013, 04:56:44 ÖS »
Burda en önemli konu bence şu hani bunu tecrübe edindiğim için söylüyorum.

Özellikle ben olmak üzere burada paylaşımda bulunan kişiler olarak insanları nasıl aramıza çekebiliriz diye düşünmemiz gerekir. Ben de bu işin en alt tabakasından geldiğim için sorunların ne olduğunu biliyorum. Mesela burada Furkan'ın konusu var Osb den tekne yapılırmı diye. Bizler bunun olmayacağını biliyoruz. Ama karşımızdaki bunu bilmek zorunda değil ki bilmiyor bilmediği için burada zaten. Bizler onu tü,kaka diye itelersek hiçbir fayda elde etmemiş oluruz. Burada parmakla gösterilecek kişiler hariç kimse bu işin profesyoneli değil.Olmasıda beklenemez bu amatör bir uğraş.Bazen osb'den tekne yapmaya kalkıp,bazen kütüğe yelken takacağız bazende pastadan elektrik üretip börekten su içeceğiz :) Burasını bu şekilde aile ortamında tutmanın yolu bu bence. Hee bazen bizleri beğenmeyip aramızdan ayrılan olacak,bazen tartışacağız,bağıraşacağız ama sonuçta büyük bir aile olduğumuzu düşünüyorum.Bunlar olur :)

Ben burasını kurmaya çalıştığım sırada yanımda bukadar insan yoktuki Ertugrul Abi,Servet Abi,İsmail Abi,İbrahim Abi,Ahmet Abi,Arda Abi vardı. Şimdi bakarmısınız nekadar kalabalık olduk. İnsanları yavaş yavaş onları üzmeden,korkutmadan aramıza almak bence en güzeli. Ben hep bu amaç için çalışıyorum ve elimden geldiği kadar çalışmaya devam edeceğim.

Furkan bu arada seni örnek verdim en küçük ve en akıllımız olduğun için kızmak yok :) :) :P
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

trcomet

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: ismail küçük
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Tekne Adı: goldi
« Yanıtla #13 : Ocak 11, 2013, 05:50:31 ÖS »
volkanın dedigine katılıyorum buraya üye olan kişilerin %95 i zaten amatör ve bu konuda acemi birşeyler ögrenmek için siteye üye oluyorlar bende bunlardan biriyim, cok az yazım vardır fakat her gün mutlaka bu siteye girerim ve netür gelişmeler var diye okurum benim gibi bu durumda yüzlerce üye vardır. bir konu üzerinde yazabilmek için o konu hakkında bilgili olmak lazım o yüzden büyük cogunluk bir şeyler yazmıyor .kimiside hatalı bir şey yazarım diye  utanıyor  ve yazmıyor. her sitede oldugu gibi bu sitedede bir kac kişi lokomotif konumunda buda dogaldır,olmalıdır
(bilmezki sorsun ,sorsa bilir,bilse sorar) desturundan bakarsak daha vakit var diye düşünüyorum neticede bu site amatörlere yönelik bir site ögrenmek isteyenden ,biliyormuş gibi yazı yazmasını beklemeyelim . ustalara ve bu
işe gönül vermiş herkeze selamlar.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #14 : Ocak 11, 2013, 05:58:31 ÖS »
İsmail Abi zaten buraya kimse yazmak zorunda değil her giren yazacak diye bir koşulda yok. İnsanlar kendilerini nasıl mutlu hissediyorlarsa öyle davranmakta özgürler.Ben size bu şekilde sayısız canlı örnek verebilirim :). Bir tek mesajı olmayıpta bizlerle canciğer olan teknesini yapıp bitirmiş yüzdürmüş olan. O yüzden bu yolda aynen devam :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com