Gönderen Konu: Amatör Denizci Eğitim ve Sınav sistemi değişti!  (Okunma sayısı 17274 defa)

Mehmet Köstekçi

• İleri Rehber
  • costek@gmail.com
  • Ad Soyad: Mehmet Köstekçi
  • Bulunduğu İl: Mersin
  • Doğum Yılı: 1957
  • Tekne Adı: Olacak inşallah
Amatör Denizci Eğitim ve Sınav sistemi değişti!
« : Kasım 10, 2018, 11:53:25 ÖS »

Yeni yayınlanan "Amatör Denizci Eğitim ve Sınavlarına İlişkin Uygulama Talimatı - 2018" ile artık eğitim ve sınavlar liman başkanlıklarında ÜCRETSİZ olarak yapılacak...

Geçenlerde Ulaştırma ve Altyapı bakanı tarafından açıklanan "Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023‘e kadar; bir milyon Amatör Denizci Belgesi düzenlemek" hedefi doğrultusunda hali hazırda devam eden ADES-Online eğitim sistemi ve GASM-gemi adamları sınav merkezlerinde randevu ile girilen sınav ve belgelendirme sisteminin yanında tüm liman başkanlıklarında haftasonları ÜCRETSİZ olarak verilecek 4 saatlik basit bir eğitim ve sınav ile verilmeye başlanacak; mış. İlgilenenlerin bilgisine...

Detaylar, ekler, eğitim dökümanı ve talimat buradan görülebilir;
http://www.gemitrafik.com/amator-denizci-egitim-ve-sinavlarina-iliskin-uygulama-talimati-2018/

21/12/2019 Editi
 Bir güncelleme yapayım istedim. Yeni sisteme yeniden yeni sistem geldi. Artık başvurular internet üzerinden online olarak yapılabiliyor. Galiba Kısa mesafe telsiz belgesini de bu şekilde kolay dağıtacaklar. Ben telsiz için sınava başburdum 15 ocakta bakalım eğitim ve sınavın zorluk derecesin göreceğiz.

Aşağıdaki adresten e-devlet şifrenizle giriş yapıp başvuru yapabilirsiniz.

https://adbs.uab.gov.tr/giris
M.Köstekçi
---bu son fasıldır ey ömrüm, artık denizde geç---

https://photos.app.goo.gl/YspPZu46Kf2jCvU28

khbilen

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: Kadir Haldenbilen
  • Bulunduğu İl: Denizli / İzmir
  • Doğum Yılı: 1955
  • Tekne Adı: Albatros
Ynt: Amatör Denizci Eğitim ve Sınav sistemi değişti!
« Yanıtla #1 : Kasım 11, 2018, 10:12:16 ÖÖ »
Uygulama başlarsa hemen başvurup bir tane almakta yarar var. Muhtemelen geçmiştekine göre daha kolay olacaktır.

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #2 : Kasım 11, 2018, 12:00:21 ÖS »
Uygulama başlarsa hemen başvurup bir tane almakta yarar var. Muhtemelen geçmiştekine göre daha kolay olacaktır.

Egitim verecekleri dökümanı inceledim 60 kusür madde var..
Eger sorular o dökümana göre hazırlanacaksa,sınav yapmadan isteyene versinler ADB'yi :)
Köstekçinin verdiği linke girerseniz ,egitim dökümanına ulaşırsınız.

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #3 : Kasım 11, 2018, 02:29:31 ÖS »
Bir ara AB'ye giriyoruz diye herkese ehliyet dağıtıyorlardı. Bu da ona benzer birşey olacak sanırım. Eğitime başladım, devam edemedim. Artık ezberlemek zor ve zul geliyor. Unutkanlık o kadar ki, aslında benm ADB'm bile olabilir ve de hatıramıyorum. Uçarken telsiz lisansı almak için ona da başvurmuş / almış olabilirim. Telsiz çağrı kodumu hatırlar gibiyim ama, ne belgesi var, ne de varsa arkadaşı ADB ortalıkta. O nedenle hemen veriyorlarsa hemen alırım.

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Kadir
  • Bulunduğu İl: Varna
« Yanıtla #4 : Kasım 11, 2018, 04:29:16 ÖS »
Ben megersem online egitime bi ara kaydolmusum. Az once bi goz attim. Egitim kismini gecmek gayet kolay gozukuyor. Online egitimi gecince de zaten egitimi gecti belgesini de online alabiliyormusuz. Sonrasi sinava basvurup sinavdan gecmek. Bir de saglik raporu varmis sanirim.

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #5 : Kasım 22, 2018, 12:12:22 ÖÖ »
Hadi çalışın bakalım :).

Yeni Android Uygulamamız yayında!
AMATÖR DENİZCİ EĞİTİM DÖKÜMANI – v1.0

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı 2023’e kadar “1 milyon amatör denizci” hedefi amaçlı Kasım-2018 itibari ile artık liman başkanlıklarında yapılacak “Amatör Denizci Eğitim ve Sınavlarına” hazırlık için Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı tarafından hazırlanan “Amatör Denizci Eğitim Dökümanı” nın içerik olarak zenginleştirilmiş dijital versiyonudur.

24.Ekim.2018 tarihinde yayımlanan “Amatör Denizci Eğitim ve Sınavlarına İlişkin Uygulama Talimatı” na göre artık Amatör Denizci Belgesi (ADB) eğitim ve sınavları liman başkanlıklarında yapılacak kısa bir eğitim ve basit bir sınav sonrası verilmeye başlandı.

Bu uygulama ile liman başkanlıklarının uyguladığı bu eğitim dökümanı ve içerik bilgileri her zaman cepte yanınızda taşıyacak, gerektiğinde inceleyebilecek ve bilgilerinizi tazeleyebileceksiniz.

Yeni uygulama için gerekli başvuru evrakları, dilekçe örneği ve başvuru kabul eden liman başkanlıklarının listesi de uygulama içinde sunulmuştur.

Ayrıca binlerce kelimeden oluşan “Denizcilik Terimleri Sözlüğü” de her zaman yanınızda olacak!

Uygulamayı Google Playstore‘da bu adresten güvenli ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz;
https://play.google.com/store/apps/details
http://www.gemitrafik.com/amator-denizci-egitim-dokumani/?fbclid=IwAR1KusH8JIjJaXUx2goNbCOSXfPnY87-3nivifFymwWMsNPOWxxeLOmJvEI

erolerdel

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: Erol ERDEL
  • Tekne Adı: SU
« Yanıtla #6 : Kasım 24, 2018, 03:58:15 ÖS »
Adb için başvurumu yapmış bekliyordum. Dün liman başkanlığından arandım ve bugün için saat 09:00 da ilk grup için eğitim ve sınav olacağını ve gelip gelemeyeceğimi sordular. Ben gelirim dedim kaçırır mıyım. Bugün 3 saat ders verdiler. 13:30 da sınav sınav çok basit tabi ki kişiye göre değişir. Bu arada hiç yanlışım olmadığını düşünüyorum. Bence kaçırmayın bu fırsatı.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #7 : Kasım 25, 2018, 01:08:03 ÖÖ »
Adb için başvurumu yapmış bekliyordum. Dün liman başkanlığından arandım ve bugün için saat 09:00 da ilk grup için eğitim ve sınav olacağını ve gelip gelemeyeceğimi sordular. Ben gelirim dedim kaçırır mıyım. Bugün 3 saat ders verdiler. 13:30 da sınav sınav çok basit tabi ki kişiye göre değişir. Bu arada hiç yanlışım olmadığını düşünüyorum. Bence kaçırmayın bu fırsatı.

Başvuruyu nasil ve nerden yapmistim abi o süreçleri biraz anlatabilirmisin?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #8 : Kasım 25, 2018, 10:10:03 ÖÖ »
Ben anlatayım,
ist liman baskanlıgı sefaköy yerleşkesine
1 dilekçe,1 fotograf,sürücü belgesi fotokopisi (saglık raporu yerine geçiyor)..sürücü belgesi yoksa sürücü olabilir diye saglık belgesi ile müraacat ediyorsun..(sürücü belgesi fotokopisi koymayanlar,nufus kagıdının fotokopisini de koysun.)
Bize 1 aralık günü verildi egitim ve imtihaniçin..
Dilekçe  örnegi ve evrak listesi için asagıdaki linke göz atabilirsiniz.
http://www.istanbulliman.gov.tr/HaberDetay/liman/25/hedef-1-milyon-amator-denizci

sınav ve başvuru alan liman başkanlıkları için de,asagıdaki linke bakın.

egitim ve imtihan için gireceginiz liman başkanlıklarının internet sitelerine bakın yada telefonla bilgi alın.

Balıkesir için adres bandırma yada ayvalık..

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #9 : Kasım 25, 2018, 10:51:39 ÖÖ »
Sınav ekteki dökümandan yapılıyorsa ben bile yaparım sanırım. Dün Denizli'ye geldim. Keşke biraz daha bekleyip sınava girip gelseymişim. Dönmek için bir bahane uydurayım bari ;)

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #10 : Kasım 25, 2018, 11:32:19 ÖÖ »
Sınav ekteki dökümandan yapılıyorsa ben bile yaparım sanırım. Dün Denizli'ye geldim. Keşke biraz daha bekleyip sınava girip gelseymişim. Dönmek için bir bahane uydurayım bari ;)

Egitim ve sınav aynı gün peş,peşe yapılacak..Hayatın dogal akışına pek uygun degil bizim ülke için..
Sanırım ''döve,döve'' verecekler ADB' yi :)..
Sonra ki dönemler de zorlaşabilir almak,bence ilk fırsatı kaçırmayın.

yk34

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: yusuf koçak
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1969
« Yanıtla #11 : Kasım 25, 2018, 03:47:42 ÖS »
Selam beyler.
Silivri liman başkanlığı Tekirdağ diye geçiyor.  Silivri den mi almak daha avantajlı. Yoksa sefaköy mü.  Bende müracat edeyim bari

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #12 : Kasım 25, 2018, 06:36:38 ÖS »
Selam beyler.
Silivri liman başkanlığı Tekirdağ diye geçiyor.  Silivri den mi almak daha avantajlı. Yoksa sefaköy mü.  Bende müracat edeyim bari

İstanbul daha kalabalık olur haliyle,avantaj olur belki,verin ülen ugraşayalım bunlarla diyebililer. :)
Sınav tekirdag liman başkanlıgın da yapılıyor,basvurular silivri,enez,igneada liman başkanlıklarından yapılabiliyormuş.
Sınav merkezleri ve başvuru merkezlerini aman karıştırmayın..

yk34

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: yusuf koçak
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1969
« Yanıtla #13 : Kasım 25, 2018, 09:48:22 ÖS »
Haklisin Servet Kaptan.
Istanbullu tercih edeyim. Belki tanidik denk gelirse kopya falan.  :A.

erolerdel

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: Erol ERDEL
  • Tekne Adı: SU
« Yanıtla #14 : Kasım 26, 2018, 11:36:35 ÖÖ »
1 adet vesikalık fotoraf
nüfus cüzdan fotokopisi
varsa ehliyet fotokopisi yok ise sağlık raporu
amatör denizci harç dekontu 32,10 TL
Yarım kapak dosya
Bu belgeler ile başvuruluyor. daha sonra seni çağırıyorlar.
Harç halkbankasına yatıyor. Fakat önce https://odemeler.udhb.gov.tr siteden e-devlet şifresi ile giriş yapılıp soldaki liman işlemlerinde yeterlilik var oradan kendini 32.10 Tl borçlandırıyorsun bunu yapmadan halkbankasın da ödee yapılamıyor.