Gönderen Konu: Suziki Deniz Motorları  (Okunma sayısı 20549 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Suziki Deniz Motorları
« : Ağustos 15, 2011, 01:09:25 ÖÖ »

Suziki deniz motorları hakkında her türlü bilgi paylaşımını ve değerlendirmesini bu başlık altında yapabilirsiniz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

maviufuklar

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Evren YALDIZ
  • Bulunduğu İl: İstanbul - Edirne
  • Tekne Adı: maviufuklar
Ynt: Suziki Deniz Motorları
« Yanıtla #1 : Eylül 23, 2011, 11:00:57 ÖS »
fiyat ve performans olarak zirvede olan bir motor markası olduğunu söylemeye gerek yok.Hangi servise sorarsanız sorun hangi kullanıcıya sorarsanız sorun fiyat harici bir tek sorun söylemeyeceklerini göreceksiniz.Gerek yakıt gerekse performans konusunda çok çok iyi bir makina.Bütçenizde ala bilecek durumunuz varsa kesinlikle şiddetle önereceğim bir markadır.
evren yaldız
saroz avcısı
avı derinlerde değil sessizliğinde ara

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #2 : Eylül 23, 2011, 11:05:36 ÖS »
Size katılıyorum Evren bey.Benimde bir arkadaşım vasıtası ile 9.9 motorunu deneme şansım olmuştu 4 zamanlı ve çok hoşuma gitmişti.Yakıt olarak aşırı cimri.Sessizliğine bitmiştim zaten.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

kaptanatakan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 01, 2011, 02:21:15 ÖS »
2 zamanlı 85 hp kullanıcısı olarak yakıt tüketimi tahmin edebileceğiniz gibi aşırı ama sessizliği ve performansı mükemmel
POSEIDON's SON

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #4 : Aralık 01, 2011, 08:37:31 ÖS »
Tecrübelerinize dayanarak şunu sormak istiyorum saatte tam gaz giderek kaç litre yaktınız ve nekadar mesafe kat ettiniz ?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

mehmetmeral

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: mehmet meral
  • Bulunduğu İl: BURSA
  • Doğum Yılı: 07.01.1987
« Yanıtla #5 : Eylül 02, 2012, 05:30:05 ÖÖ »
suzuki df 15 kullanıcısıyım parça yönünden çok sıkıntılı yazın başında motor revizyona girdi tüm bakımları yapıldı gereken parçalar suzukinin elinde yoktu mecbur sipariş ve 15 gün bekleme süresi oldu suzuki parça yönünden sıkıntılı ama sağlam dayanıklılık ve performans olarak çok iyi bende 4.20 fiber tekne var 160kg 15bg suzuki makinam ile tek kişi sakin dalgasız denizde 35 37 km hız arası çıkabiliyorum şuan tek sorunum yağ lambası yanmıyor yağ muşiri değişti ama ilk startta 2 sn kadar yanması gerek benimkinde tık yok

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #6 : Eylül 02, 2012, 08:43:35 ÖS »
Hız knot olarak mı km olarakmı ? Ayrıca tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

mehmetmeral

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: mehmet meral
  • Bulunduğu İl: BURSA
  • Doğum Yılı: 07.01.1987
« Yanıtla #7 : Eylül 03, 2012, 06:27:59 ÖS »
hız knot olarak 20 knot kmh hız olarakda 37 38 kmh hız akıntısız dalgasız durgun denizde gördüğüm ve denediğim hız bu teknemin hafif olmasıda hıza katkıda bulunuyor 4.20 boyu 160kg normalde 200 üzeridir 4.20 fiber tekneler.şuan tek sorunum yağ lambası onuda ilk 10 saat bakımında götürüp ayarlatıcam bi bilgi daha vereyim yağını ne olursa olsun kontrol edin 4 zamanlı ise yoksa krank yatakları olmadığı için suzukide çok pahalı kranklar komple değişiyor yatak olmadığı için 2000 dolar civarı motor çöp oluyor yani aklınızda bulunsun aklınıza suzuki hakkında takılan başka bişey varsa yardımcı olurum çünkü çok sıkıntı çektim baya bilgim var saygılar

bariskunch

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Barış ŞAHİN
  • Bulunduğu İl: ELAZIĞ
  • Doğum Yılı: 1975
« Yanıtla #8 : Kasım 04, 2012, 06:43:03 ÖS »
hız knot olarak 20 knot kmh hız olarakda 37 38 kmh hız akıntısız dalgasız durgun denizde gördüğüm ve denediğim hız bu teknemin hafif olmasıda hıza katkıda bulunuyor 4.20 boyu 160kg normalde 200 üzeridir 4.20 fiber tekneler.şuan tek sorunum yağ lambası onuda ilk 10 saat bakımında götürüp ayarlatıcam bi bilgi daha vereyim yağını ne olursa olsun kontrol edin 4 zamanlı ise yoksa krank yatakları olmadığı için suzukide çok pahalı kranklar komple değişiyor yatak olmadığı için 2000 dolar civarı motor çöp oluyor yani aklınızda bulunsun aklınıza suzuki hakkında takılan başka bişey varsa yardımcı olurum çünkü çok sıkıntı çektim baya bilgim var saygılar

Merhaba mehmetmeral arkadaşım...Yaw suzuki df 15 kullanan sadece sen ve ben miyiz türkiyede?her sitede senin yorumları görüyorum...gecen gün özel mesaj attım baliksevdam.com dan ama cevap gelmedi.
 Birkaç sorum olacak...ben de birkaç hafta önce internetten sıfır 15 hp suzuki 4 zamanlı aldım..yani df 15.yalnız henüz suya indirmedim.Elazığ Hazar Gölünde 4 metre bota takıp kullanacağım...Parça bulunma sorunundan bahsetmişsin...sarf malzemeleri de mi bulunmuyor?Yani dikkatli kullanıp arıza yaptırmazsak bile bize sıkıntı çıkarır mı?
  Yakıt sarfiyatını da aşağı yukarı açıklarsan sevinirim...Malum dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ve memur maaşıyla ne kadar gezebiliriz bilmiyorum.mesela 3/4 gazda 25-30 km hızla gidersek 1 saatte kaç litre harcar tahminen? Teşekkürler....

maviufuklar

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Evren YALDIZ
  • Bulunduğu İl: İstanbul - Edirne
  • Tekne Adı: maviufuklar
« Yanıtla #9 : Haziran 20, 2014, 10:51:58 ÖS »

Merhaba mehmetmeral arkadaşım...Yaw suzuki df 15 kullanan sadece sen ve ben miyiz türkiyede?her sitede senin yorumları görüyorum...gecen gün özel mesaj attım baliksevdam.com dan ama cevap gelmedi.
 Birkaç sorum olacak...ben de birkaç hafta önce internetten sıfır 15 hp suzuki 4 zamanlı aldım..yani df 15.yalnız henüz suya indirmedim.Elazığ Hazar Gölünde 4 metre bota takıp kullanacağım...Parça bulunma sorunundan bahsetmişsin...sarf malzemeleri de mi bulunmuyor?Yani dikkatli kullanıp arıza yaptırmazsak bile bize sıkıntı çıkarır mı?
  Yakıt sarfiyatını da aşağı yukarı açıklarsan sevinirim...Malum dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ve memur maaşıyla ne kadar gezebiliriz bilmiyorum.mesela 3/4 gazda 25-30 km hızla gidersek 1 saatte kaç litre harcar tahminen? Teşekkürler....
maxsumum 1 saatte 4  4,5lt civarı  bir yakıt yakarsınız
evren yaldız
saroz avcısı
avı derinlerde değil sessizliğinde ara