Gönderen Konu: Evinrude 4 HP 2 Zamanlı Bakım Onarım vs...  (Okunma sayısı 46029 defa)

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Cem Yeşilçimen
  • Bulunduğu İl: Aydın, Kuşadası
  • Doğum Yılı: 1973
Ynt: Evinrude 4 HP 2 Zamanlı Bakım Onarım vs...
« Yanıtla #45 : Nisan 20, 2018, 04:59:34 ÖS »

YANİ BU UFAK PARÇA İLE SOMUN YANİ İMPELLER İ UZUN ÇUBUĞA SABİTLİYOR O ANDAN İTİBAREN İMPALLER İLE SOMUN ARTIK BÜTÜN HALE GELİYOR

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #46 : Nisan 20, 2018, 05:08:05 ÖS »
BU ARADA KUYRUKTA TEMİZLEME YAPARKEN YERİNDEN ÇIKMIŞ BOŞTA BİR TARAFA SIKIŞMIŞ BİR PARÇA VARDI DİAGRAMA GÖRE DE BİR YER BULAMADIM BİR YERE TAKIŞTIRMAYACAĞIM AMA SAKLAYACAĞIM...

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #47 : Nisan 20, 2018, 05:10:45 ÖS »
CONTA KESMEYE ÇALIŞTIM SANIRIM KİLLİNGER DENEN BİR LEVHA AMA TABİ İÇ KISMIDA KESMEM LAZIM BİRAZ ZOR OLACAK AMA HALLETMEYE ÇALIŞACAĞIM...

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #48 : Nisan 20, 2018, 05:27:45 ÖS »
CONTA KESİMİ İÇİME SİNMEDİ FOTOKOPİ MAKİNASI İLE BİR KESİM ÇALIŞMASI DAHA YAPACAĞIM.... :)

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #49 : Nisan 20, 2018, 05:43:36 ÖS »
UMARIM İŞE YARAR

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #50 : Nisan 20, 2018, 06:27:15 ÖS »
İMPELLER GELDİ SIKINTI YOK...BOYUTLAR TAM SADECE ÜST KAPAĞA TAKARKEN PALLERİ KIVIRMAM GEREKTİ...

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #51 : Nisan 20, 2018, 06:32:06 ÖS »
İŞLEM HASBELKADER TAMAM İNŞALLAH YARIN TEST GÜNÜ...ŞARJLI MATKAP I EVDE UNUTMUŞUM UCUNA TAKICAM KOVAYA DALDIRICAM VE İNŞALLAH SUYU FIŞKIRTICAM...:)ÜST KAPAĞI TAKARKEN VİDALARI AMAN AMAN SIKMADIM NİHAYETİNDE PLASTİK AKSAM A BASKI YAPAN BİR SOMUN ONLAR FAKAT YARIN KAÇAK VARMI KONTROL EDECEĞİM...

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #52 : Nisan 20, 2018, 06:33:53 ÖS »
BU AŞAMADA SIRA KUYRUK YAĞINA GELDİ HANGİ YAĞI ALMAMI ÖNERİRSİNİZ NİHAYETİNDE YARIN TEST BAŞARILI GEÇERSE YAĞLAYIP YERİNE YERLEŞTİRECEĞİM SONRA STAND TA TEST KOVASINDA MİNUMUM 1 SAATLİK DEĞİŞİK DEVİRLER LE TEST DE SOKACAĞIM... :)

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #53 : Nisan 20, 2018, 06:40:27 ÖS »
https://www.hepsiburada.com/evinrude-johnson-hi-vis-kuyruk-yagi-pm-outdnzdk775603

Örnek bunu bulabildim piyasadan alabileceğim daha uygun yada hemen ulaşabileceğim bir yağ var mı ?

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #54 : Nisan 20, 2018, 07:11:30 ÖS »
https://www.hepsiburada.com/evinrude-johnson-hi-vis-kuyruk-yagi-pm-outdnzdk775603

Örnek bunu bulabildim piyasadan alabileceğim daha uygun yada hemen ulaşabileceğim bir yağ var mı ?

Yine bu bölümde konusunu açmıştım yurtdışında,youtube videolarinda aşagida resmini ekledigim cinsten yaglarin kullanildigini çok gordum.Ben kendi motoruma degisim islemi yapmadim ama benim planlarimda olan bir yag cesidi.Bir fikir olmasi acisindan belirtmek istedim.

Burda kritik rakamlar 80W-90
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Kadir
  • Bulunduğu İl: Varna
« Yanıtla #55 : Nisan 20, 2018, 07:29:35 ÖS »
Klingrit contayi ben genelde yerlesecegi yere koyup uzerinden elimle bastirarak kenar izi cikartirim. Sonra bu izi kalemle cizip dikkatlice maket bicagi ve makasla keserim. Fabrikasyon olmasa da oldukca basarili bir yontem. Aklinizda bulunsun :)

Klingrit conta genelde onden biraz yag su nem ne bulursa ceker ve siser. ilk basta hafif nemlenme yaparsa endise etmeyin. Ama uzun sure sonra bile damla olusmamasi lazim.

O civi dediginiz sey sanirim bizim kama dedigimiz sey. yuvarlak mil uzerine takilan seylerin mille beraber donmesini saglayan malzeme. normalde kamalar sıkı gecme olur. Eger kamada, somunda yada milde ezilme/ asinma/ genisleme goruyorsaniz muhtemelen yuvasini genisletmistir. O noktada 1mm bosluk olmasinin gerekli oldugunu sanmiyorum. Daha sıkı gececek bir kama ayarlamak milin omru bakimindan faydali olabilir. Bunlar ince hesaplar tabi :D tamamen toplam fayda adina. Bi ara premium motosiklet servisi acmayi dusundum. Hep bu yuzden vazgectim. Kamasindan metrik'ine bu kadar sararsam nasil kazanacagim, sarmazsam nasil icime sinecek diyerekten :D

Sanirsam yag olarak genel transmisyon yaglarini kullanabilirsiniz diye dusunuyorum. Neticede orasi bir transmisyon kutusu. misyonu alip baska yere transfer ediyor :D

Motor yaglarinin mevsim sartlarina gore numarasi oluyor. daha sogukta daha dusuk numara, daha sicakta daha yuksek numara yag iyi oluyor. transmisyon yaglarinda da bu durum varsa, belki daha soguk ortama elverislisi daha mantikli olabilir.

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #56 : Nisan 20, 2018, 09:59:46 ÖS »
O KAMA BENDE 1 MİLİM OYNUYOR BU AŞAMADA BİR DAHA AÇMAK İSTEMİYORUM AMA HERHALÜKARDA HER ŞEY YOLUNDA GİDERSE BİLE YAZ BİTERKEN BU BÖLGEYİ HATTA MOTORU KOMPLE SÖKÜP TEKRAR TOPLAMA PLANIM VAR DOLAYISI İLE AMAÇ EN KULLANIŞLI HALE GETİRMEK...

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #57 : Nisan 20, 2018, 10:19:48 ÖS »
BU ARADA BİR ŞEY DEN BAHSETMEK İSTİYORUM BELKİ BURASI YERİ YADA BELKİ DEĞİL AMA DÜŞÜN TAŞIN BURADA BAHSETMEKDEN YANA KULLANDIM TERCİHİMİ UMARIM SAKINCASI YOK...
ARKADAŞLAR( 3 TARAFI DENİZLER LE ÇEVRİLİ BİR ÜLKE DE VE )KUŞADASINDA OTURUYORUM EVİMDE ÇOK ŞÜKÜR DENİZ GÖRÜYOR BİRAZ LİMANIN VE MARİNANIN SAĞINA BAKMAKTA AMA DENİZ ÇOK GÜZEL BAK BAK DA ARKADAŞ NEREDEYSE TÜRKİYENİN EN BATISI OLMASINA RAĞMEN DENİZ DE TEKNE BOT FALAN YOK KADAR AZ...
TABİ SEBEPLERİNE ŞAŞMAMAK LAZIM
40 LI YAŞLARIN BAŞI BİR HEVES ARTIK YETER FALAN 1 ZODİAK BOT BİR DE BU MOTORU ALDIM İLK SENE FENA DEĞİL Dİ TABİ DİREKT HEMEN KONTROL VE BİLİNÇSİZCE KULLANIMLA BERABER 1 KIŞLAMADAN SONRA ZODİAK DA AÇILMALAR MOTOR DA ARIZLAR HASIL OLDU...DENİZ TUTKUSUNA TUTUNAK İSTEYEREK BİR İKİ GİRİŞİMİM OLDU FAKAT İKİ ENGEL BİZİ VE BENİM GİBİLERE ENGEL OLDU
BİRİNCİSİ FİYATLAR PAHALI (Kİ ASLINDA BU SON GİRİŞİMİMDE Bİ ŞEKİLDE AŞILABİLİDİĞİNİ GÖRÜYORUM)
İKİNCİSİ BİLİNÇ...
BİLİNÇDEN KASTIM SON İKİ OLAY SANAYİ DE 2 TANE USTA VAR (kUŞADASINDA???) MARİNA DAKİLERİ SAYMIYORUM MARİNA DIŞIYLA NEREDEYSE HİÇ İLGİLENMEZLER...BİRİNDEN SORUM A ALDIĞIM CEVAP BULAMAZSIN E İNTERNET DEN BAKAYIM ORADAN DA BULAMAZSIN İKİNCİSİ IRIN KIRIN EEE ÜÜÜ LER FAİŞ FİYAT BİRDE İYİ KÖTÜ ARAŞTIRDIM KUŞADASINDA ZODİAK BOT TAMİRİ YAPAN YER YOK...İZMİRDE VAR TAMAM 100 KM GİDİCEM AMA BULDUM 3 FİRMA ŞAHIS NEYSE 3 ÜNEDE MERHABA ÇEKTİM FACE DEN İLGİNÇ EYVALLAH ÇEKTİLER DEVAMI BOTUMUN 10 ADET DETAY FOTOĞRAFINI ÇEKTİM GÖNDERDİM Kİ AŞAĞI YUKARI BÜTÇEYİ BİLEBİLEYİM DİYE DEDİM Kİ YAPILABİLİR Mİ AŞAĞI YUKARI FİYAT NEDİR 1 AY OLDU CEVAP YOK İLGİNÇ İ MERHABA YA CEVAP VAR SORU SORDUM ANLAŞMALI GİBİ 3 ÜNDEN DE CEVAP YOK...YANİ BU SEKTÖRÜ ANLAYAMIYORUM KARDEŞİM SEN SEKTÖRÜNE İLGİ GÖSTEREN BİLİNİ BULMUŞSUN NEDEN YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞMAZSIN ANLAYAIYORUM BENİ DENİZ E KAZANDIRSAN KİM KAZANACAK KİMDEN NEYİ SAKLIYORSUN ŞOK OLUYORUM...İNSAN BU KADAR BACAĞINA KURŞUN SIKAR MI ? BİRAZ İÇİMİ DÖKTÜM KUSURA BAKMAYIN... :) :) :)

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #58 : Nisan 20, 2018, 10:23:09 ÖS »
ŞU MOTORLA BOT LA BU KADAR UĞRAŞIYORSAM DA İNANIN ARTIK KENDİMDEN ZİYADE BİRİLERİ FAYDALANSIN DENİZLE TANIŞSIN ÜMİDİNİ KAYBETMESİN DİYE... :) :) :)

cemhob

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #59 : Nisan 20, 2018, 10:28:37 ÖS »
AÇILDIM ARTIK SON BİR TANE DAHA YAZAYIM ... ADAM 1987 YILINDA BİR MOTOR YAPMIŞ HALA TÜRKİYEDEN BİR KASABADAN ADAMIN BİRİ HALA ONA BİNCEM DİYE PARA HARCIYOR...ŞİMDİ OTURUP YAZSAM ADAMLARA BEN O MOTORU BIRAKMAYAYIM DİYE KATMERLİ KATMERLİ CEVAPLAR YAZARLAR BİZ BURNUMUZUN DİBİNDEKİ ADAMIN AĞZINDA KERPETENLE LAF ALMAYA ÇALIŞIYORUZ... :) :) :)