Gönderen Konu: Sztrandek DR (495)  (Okunma sayısı 27156 defa)

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
Ynt: Sztrandek DR (495)
« Yanıtla #15 : Ağustos 25, 2014, 03:12:36 ÖS »

Herkeze merhaba ,  forumu  yaklasik 1 yıldır takip etmeye çalışıyorum . Ilk teknem olarak 4-5 metrelik  denizci bir yelkenli istiyorum .  Erol abi Bu teknenin kamarasiz versiyonu için revize bir calisma  yayinlayabilirseniz  çok sevinirim.

Bu teknenin kamarasız versiyonu orjinal sitesinde mevcut olması lazım bildiğim kadarıyla.

tekneyi kurarken küpeşteden yukarsını yapmazsınız olur..kamaranız olursa fazla malzemelerinizi oraya korsunuz,yatıp kalkmasanız bile teknede kapalı bir alan iyi olur..

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #16 : Ağustos 25, 2014, 03:16:02 ÖS »
şimdi baktımda..eğer planı indirmediyseniz daha önceden..planlara ulaşmanız zor,link iptal olmuş..

Zapzero

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Ali cinar
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1971
« Yanıtla #17 : Ağustos 26, 2014, 08:58:29 ÖS »
Planı indirmiştim . Üzerinde çalışıp dediginiz gibi  kamaraya ait kısımları çıkarmaya  çalışacağım.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #18 : Ağustos 26, 2014, 09:44:12 ÖS »
Planı indirmiştim . Üzerinde çalışıp dediginiz gibi  kamaraya ait kısımları çıkarmaya  çalışacağım.

Yeni site adresini paylaşıyorum oradanda yararlanabilirsiniz.

http://www.sztrandek.republika.pl/
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

gokselg

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Göksel Gök
  • Doğum Yılı: 1965
« Yanıtla #19 : Kasım 08, 2014, 11:26:42 ÖS »
Değerli üyeler;
Beğenilen bir aile olan Polonyalı Sztrandek tasarımlarının en küçüğü, ve ebatları nedeniyle amatör yapımcının derdine deva olacağı düşünülen S495DR ait derlenmiş dosyalar ve eklediğim cad çizimleri linktedir. Dosyalarda göreceğiniz çizimler tasarımcının 2003-2005 güncellemesini içeriyor. Orijinal tasarım 2002 yılında çift salmalı, ve kıçhavuzluklu, epeyce alçak bir kabinle çizilmiştir.

Link:https://docs.google.com/file/d/0B3yHWxAp-wqVSVRhVjh1OE1ucWM/edit
Değerli üyeler;
Beğenilen bir aile olan Polonyalı Sztrandek tasarımlarının en küçüğü, ve ebatları nedeniyle amatör yapımcının derdine deva olacağı düşünülen S495DR ait derlenmiş dosyalar ve eklediğim cad çizimleri linktedir. Dosyalarda göreceğiniz çizimler tasarımcının 2003-2005 güncellemesini içeriyor. Orijinal tasarım 2002 yılında çift salmalı, ve kıçhavuzluklu, epeyce alçak bir kabinle çizilmiştir.

Başlangıç için yapımı ideal teknelerden birisi olarak düşündüğüm Sztrandek 4.95 e ait dosya ve cat çizimlerine ulaşamıyorum. Daha önceden indirmiş olan arkadaşlar bu konuda vakit ayırıp, paylaşarak  yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. 

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #20 : Kasım 08, 2014, 11:32:41 ÖS »
Değerli üyeler;

Değerli üyeler;

Başlangıç için yapımı ideal teknelerden birisi olarak düşündüğüm Sztrandek 4.95 e ait dosya ve cat çizimlerine ulaşamıyorum. Daha önceden indirmiş olan arkadaşlar bu konuda vakit ayırıp, paylaşarak  yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. 

http://www.sztrandek.republika.pl/s495/s495-3.html

bu sayfa altında tüm istediğiniz ''Cad dosyasıda dahil'' ulaşabilirsiniz. Planların resmi sayfası bu sayfadır. Cad dosyaları en alttadır.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #21 : Kasım 08, 2014, 11:36:42 ÖS »
Ayrıca Cad dosyaları için aşağıda linkini verdiğim bağlatıda çıkan iki resimden size uygun olanını tıkladığınız zaman otomatik olarak olarak cad dosyaları inecek.

http://www.sztrandek.republika.pl/s495/s495-5.html
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

gokselg

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #22 : Kasım 08, 2014, 11:49:19 ÖS »
Ayrıca Cad dosyaları için aşağıda linkini verdiğim bağlatıda çıkan iki resimden size uygun olanını tıkladığınız zaman otomatik olarak olarak cad dosyaları inecek.

http://www.sztrandek.republika.pl/s495/s495-5.html

Süper.., çok teşekkürler volkan bey. Acaba planlarda herhangi bir eksik bilgi varmı ? Yoksa yapıma hazır bir şekilde mi ?  fırsat bulduğunuzda varsa önerilerinizi almak isterim.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #23 : Kasım 08, 2014, 11:51:00 ÖS »
Yarin cad cizimlerinden ciktilari alip baslayabilecek derecede hazir planlar.Sztrandek serisi konusunda bir hayli deneyimliyiz bir sorun ciksa dahi kolaylikla cozebiliriz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

gokselg

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #24 : Kasım 09, 2014, 12:03:19 ÖÖ »
Yarin cad cizimlerinden ciktilari alip baslayabilecek derecede hazir planlar.Sztrandek serisi konusunda bir hayli deneyimliyiz bir sorun ciksa dahi kolaylikla cozebiliriz.

Teşekkürler , açıklamalarınıza ve ilginize teşekkürler.  Bir Bursa toplantınız da tanışmak, tecrübelerinizden ayrıca faydalanmak isterim.

serdaraysun

• Çırak Rehber
  • umut güzel bir şeydir belkide en güzel şey
  • Ad Soyad: Aysun serdar
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 84
« Yanıtla #25 : Mayıs 02, 2015, 11:06:49 ÖS »
bu teknenin 3d cad dosyaları incecik postlar gösteriyor lakin yapımını tamamlamiş kişiler kalın ve planda gösterilen postları benim sabahtan akşama kadar okuyup bir türlü anlamadıgım ofsete göre çikarıyor

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #26 : Mayıs 02, 2015, 11:15:15 ÖS »
Serdar Bey bu teknelerin postalarını kimse ofsetten çıkarmıyor. Bu teknelerin postaları zaten hazır olarak cnc kesim veya poltter baskı almak için cad olarak  kullanıcılara sunuluyor. Sormuş olduğunuz iki tekneninde cad dosyaları mevcut ben indirdim herhangi bir sıkıntıda yok.
Mesela bu teknenin http://www.sztrandek.republika.pl/s495/s495-5.html bu linkte hangi sürümü secekseniz ( standart veya geniş kıç) resmin üzerine tıklarsanız cad dosyası bilgisayarınıza inecek. Bu dosyayıda baskı yapan baskı merkezi gibi bir yere götürdünüzde size 1:1 oranında posta çıktılarını verirler.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serdaraysun

• Çırak Rehber
« Yanıtla #27 : Mayıs 02, 2015, 11:43:13 ÖS »
üstat beki postanın yanal olrak kalınlıgını bizmi belirliyoruz çünki projede sadece bir posta için bu belirtilmiş yada ben öyle anladım bu arada cevap verdigin için çok saol valla sabahtan beri bakmadıgım yer danişmadıgım mühendis kalmadı benim bacanak makine mühendisi hemde yıldız mezunu hiç bir şey anlamadı ofsetten ben ondan bu ofset yolunu terkettim edecem birde resim yolluyorum aradaki mesafeler için kızmızı oklarla çizilmiş mesafeler nasıl belirleniyor

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #28 : Mayıs 02, 2015, 11:50:23 ÖS »
Bir kere şimdi bu teknelerde sabit ve çıkarılabilir postalar var onları belirlemek lazım. Ona göre kalınlığını siz belirlersiniz ama aşağı yukarı bellidir zaten.  7x3 gibi.

Sonrasında o kırmızı işaretli yerler için iki plan resmine ihtiyacınız var

Şimdi burdan bakın,kendiniz çalışın bakalım soldaki sayılar posta numaraları,yukarıdaki harflerde işte merak ettiğiniz ölçülerin harfleri. Siz bulun bizede söyleyin kontrolünü yaparız.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serdaraysun

• Çırak Rehber
« Yanıtla #29 : Mayıs 03, 2015, 12:07:31 ÖÖ »
A 931    B -40    C    sıfır          D ..141    tek tek oklarla çizdim sırasıyla  kırmız  mavi mor ve yeşil tek tek cetvellede ölcüm yaptım ama çok net söylebilirmki D sütünu işi bozuyor yana dogru almam gerek ama öyle bir deger oluşmuyor