Gönderen Konu: İşkenceler ve Mandallar  (Okunma sayısı 8558 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
İşkenceler ve Mandallar
« : Ağustos 10, 2011, 03:33:10 ÖÖ »

İşkenceler ve mandallar çoğu inşa alanında kullanılmaktadırlar.Fakat daha çok yapıştırma işlemi yapılan alanlarda kullanılmaktadırlar.Bu aletlerin temel amacı yapıştırılan yüzeylerin istenilen sürede (yani bu süre katmanların  birbirlerine yapışacağı süre) birbirleriyle temas halinde kalmasını sağlamak ve daha pozitif bir yapışma sağlamaktır.
İşkenceler daha çok vida tarzı bir sistemle yapılmışlardır.En gevşek noktadan başlayıp işkencenin vidası sıkılarak katmanların iyice sıkıştığından emin olunacak noktaya göre vidası döndürülür ve iskenceler yapıştırılıcak katmanların kalınlığına ve uzunluğuna göre ayarlanabilirler.
Mandallar ise tabiri caizse tam olarak çamaşır mandalı görevi yaparlar.Yapı olarakta bildiğimiz çamaşır mandallarının aynısının büyük ve sanayi tipi versiyonlarıdır.Genişlikleri sınırlıdır işkenceler kadar geniş bir tutma alanları yoktur.

Piyasada çok çeşit işkence ve mandal mevcuttur.Yakınlarınızda bulunan hırdavatçılardan,büyük yapı marketlerden bu malzemeleri satın alabilirsiniz.Fiyat olarakta aşırı pahalı malzemeler değildir.Mandalların fiyatları 3.5,4 TL den başlar işkenceleride kalitesine göre 5 TL den başlayan fiyatlardan bulabilirsiniz.Unutmayınız ki tekne yapımında işkenceler ve mandallar sürekli yapıştırma işlemi yapıldığından dolayı kilit bir öneme sahiptir.

Denizrehberim.com Özel Yazıdır. 
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

BurcuG.

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Burcu Güner
  • Doğum Yılı: 20.02.1986
Ynt: İşkenceler ve Mandallar
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2017, 10:49:21 ÖS »
Merhaba, bende atölyem için almak istiyorum ama nerden alabilirim bilmiyorum internetten baktım fiyatlar 19,20 tl bu fiyatlar normal midir? Çok seçenek var. Hangi kritere göre seçmeliyim ve kaç tane almalıyım yardımcı olursanız sevinirim

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #2 : Haziran 11, 2017, 11:14:23 ÖS »
Merhaba, bende atölyem için almak istiyorum ama nerden alabilirim bilmiyorum internetten baktım fiyatlar 19,20 tl bu fiyatlar normal midir? Çok seçenek var. Hangi kritere göre seçmeliyim ve kaç tane almalıyım yardımcı olursanız sevinirim

Ben milyoncu denilen yerden almıştım sizede bu tip yerleri dolaşmanızı tavsiye ederim. yüzde 50-60 daha ucuza alabilirsiniz işkenceyi belki toplu alırsanız indirim yaptırabilirsiniz. Ben 15 tane işkence ile 6,50 metre tekne yaptım. Daha rahat olması açısından 20-25 tane 30 cmlik işkence ilk etapta işinizi görür.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

BurcuG.

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Burcu Güner
  • Doğum Yılı: 20.02.1986
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2017, 09:41:59 ÖÖ »
Teşekkür ederim bide oraları gezeyim o zaman