Gönderen Konu: 9 Hp Pancar Motora Gaz Kolu  (Okunma sayısı 3026 defa)

Mirac0602

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Miraç Akçalı
  • Bulunduğu İl: İzmir
  • Doğum Yılı: 1992
  • Tekne Adı: Esila-1
9 Hp Pancar Motora Gaz Kolu
« : Temmuz 28, 2020, 07:55:21 ÖS »

Herkese merhaba,
Dün itibari ile 7.20 kamaralı tekne aldım. Teknede 9 Hp Pancar motoru var. Öncelikle motorun gaz kolu çok aralıklı yani gaz vermek veya azaltmak için baya ileri veya geri ittiriyorum sanki boşluk gibi arada tam gaz verip bırakıncada orta gaza geri geliyor kol. Bunun ayarı var mıdır? Birde bu kola dümenin yanına takabileceğim bir sistemle kol yapılabilirmi? Son olarakta bakım neler yapmam lazım nelere dikkat etmeliyim? Daha önce hic pancar motor ile tanışmadım.
 Değerli yorumlarınız için şimdıden teşekkür ederim.

Irkın Çubuk

• Yeni Rehber
  • **
    • OMR3004
  • Ad Soyad: ırkın çubuk
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1987
  • Tekne Adı: ömer18
Ynt: 9 Hp Pancar Motora Gaz Kolu
« Yanıtla #1 : Eylül 18, 2020, 12:15:10 ÖS »
Merhaba, aynı motorda eski bisikletlerde bulunan vites kolu ile gaz kolu yaptım uzun süre verimli bir şekilde kullandım. Gaz kolunuzun görselini paylaşırsanız doğru çözümü üretebiliriz. Bakım açısından öncelikle yakıt deponuzu ve bu depo içerisindeki filtreyi temiz tutun, yağına dikkat edin eğer motorunuz yağ kaçırıyorsa çok daha sık yağ kontrolü yapın. Birde hava alması çok önemli pancar hava aldığı sürece çalışır diyebilirim, hava sirkülasyonunuz da iyiyse hiçbirşey olmaz.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: 9 Hp Pancar Motora Gaz Kolu
« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2020, 06:15:07 ÖS »
Herkese merhaba,
Dün itibari ile 7.20 kamaralı tekne aldım. Teknede 9 Hp Pancar motoru var. Öncelikle motorun gaz kolu çok aralıklı yani gaz vermek veya azaltmak için baya ileri veya geri ittiriyorum sanki boşluk gibi arada tam gaz verip bırakıncada orta gaza geri geliyor kol. Bunun ayarı var mıdır? Birde bu kola dümenin yanına takabileceğim bir sistemle kol yapılabilirmi? Son olarakta bakım neler yapmam lazım nelere dikkat etmeliyim? Daha önce hic pancar motor ile tanışmadım.
 Değerli yorumlarınız için şimdıden teşekkür ederim.

Merhaba,
Gaz kolunuza ait fotoğraf paylaşabilir misiniz ? Tel gerginlik ayarının olması gerekir.  Tel yeteri kadar sıkı olmadığı için gaz aralığınız yüksek olabilir. Tel gevşek olduğundan motor titreşimi ile gaz kolu tekrar eski yerine geliyordur muhtemelen. Tabi bunların hepsi varsayım. :ofof
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!